zaloguj się   |    zarejestruj się   |   

 

 

Aktualności

KIERMASZ WIELKANOCNY

16.03.2018

RADA RODZICÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W OPATOWCU SERDECZNIE ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW, NAUCZYCIELI, RODZICÓW ORAZ MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY NA KIERMASZ WIELKANOCNY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W NASZEJ SZKOLE OD 19 MARCA 2018R. 

 

 

KONKURS RECYTATORSKI

16.03.2018

„STROFY DLA OJCZYZNY”

 

Pod hasłem „Strofy dla Ojczyzny” został ogłoszony Powiatowy Konkurs Recytatorski organizowany przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku – Zdroju.

Do konkursu mogą przystąpić uczniowie klas:

„0” i I – pierwsza grupa wiekowa

II i III – druga grupa wiekowa

Każdy uczestnik wybiera jeden utwór z całego bogactwa poezji dla dzieci i prezentuje go w czasie do 5 minut. Może to być także twórczość własna. Konieczna jest również znajomość autora i tytułu prezentowanego wiersza.

Kryteria oceny: odpowiedni dobór wiersza, staranne opanowanie tekstu, intonacja i modulacja głosu, interpunkcja i artykulacja, tempo recytacji, postawa recytatora, strój szkolny, ogólne wrażenie estetyczne.

Konkurs będzie przebiegał w etapach: szkolnym, gminnym i powiatowym. Etap szkolny zaplanowano  na dzień 9 kwietnia.

Zapraszamy wszystkich uczniów klas: „0”, I, II, III  do wzięcia udziału w XV już edycji konkursu recytatorskiego. 

KIERMASZ WIELKANOCNY

06.03.2018

 

W dniach od 19 od 23 marca 2018r. w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Opatowcu odbędzie się Kiermasz Wielkanocny organizowany przez Radę Rodziców. W związku z tym zwracamy się z prośbą do wszystkich uczniów o przygotowanie własnoręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych i przyniesienie ich do wychowawców klas do dnia 16 marca 2018r.