Styczeń

 

30 stycznia 2012 r. 

MAŁOPOLSKI FINAŁ KONKURSU PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ 

Podczas I Małopolskiego Finału Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej, który odbył się w dniu 30 stycznia 2012 roku w Krakowie Zespół Szkół w Opatowcu reprezentowała solistka Karolina Biesaga oraz duet Natalia Cabaj i Natalia Kurzyńska. Duet z Opatowca swym występem nie tylko zachwycił publiczność, ale i jury - dzięki czemu zajął I miejsce w tej zaciętej rywalizacji.

Dziewczętom oraz opiekunowi – Panu Wiesławowi Tomalowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

 

 

27 stycznia 2012 r.

Apel w Szkole Podstawowej

W dniu 27 stycznia 2012 roku, podczas apelu, podsumowano wyniki konkursów wewnątrzszkolnych, które odbyły się na terenie naszej szkoły.  

W konkursie głośnego czytania, który odbył się w klasie I pierwsze miejsce zajęła Gabriela Król. Drugie miejsce zajęły  ex aequo Agnieszka Czosnek i Klaudia Sojka, a trzecie miejsce przypadło Gabrieli Włosowicz.

W konkursie ortograficznym, który przeprowadzono w klasie III pierwsze miejsce zajęły ex aequo Wiktoria Maj i Emilia Kozioł, drugie miejsce zajęła Monika Czosnek, a trzecie Aleksandra Ostrowska.

W konkursie ortograficznym, który przeprowadzono w klasach IV-VI pierwsze miejsce zajęła Kamila Kwaśniewska, drugie miejsce zajął Marcin Ryba, a trzecie Miłosz Krawczyk.

W konkursie wiedzy ogólnej z języka angielskiego w klasie IV pierwsze miejsce zajął Michał Gwóźdź, drugie miejsce zajął Miłosz Krawczyk, a trzecie Bartosz Dybała.

W konkursie czytania tekstu ze zrozumieniem w  języku angielskim w klasie V pierwsze miejsce zajęła  Dominika Pazur, drugie miejsce Maja Tomal, a trzecie miejsce zajęły ex aequo Agnieszka Dragan i Klaudia Kmiecik. 

Zdjęcia

 

26 stycznia 2012 r.

IV PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK.

 

26 stycznia 2012 r. (czwartek) o godzinie 10.00 w Centrum Edukacji Ustawicznej w Piotrkowicach odbył się  IV Przegląd Kolęd i Pastorałek 

Zespół Szkół w Opatowcu reprezentowały Nikola Kozioł z klasy I,  Wiktoria Maj, Emilia Kozioł i Nikola Wróbel z klasy III oraz gimnazjalistki Natalia Cabaj i Natalia Kurzyńska.  Uczennice do występów przygotował

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników Przeglądu, jury przyznało pierwsze  miejsce uczennicom Szkoły Podstawowej w Opatowcu,  drugie miejsce uczennicom Szkoły Podstawowej w Krzczonowie, a trzecie miejsce uczennicom gimnazjum.

Dziewczętom oraz opiekunowi – Panu Wiesławowi Tomalowi serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy! 

 

 

 

19 stycznia 2012 r.

Dzień Babci i Dziadka 

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka dzieci  z przedszkola i Zespołu Szkół w Opatowcu zaprezentowały w Domu Kultury w Opatowcu jasełka, kolędy i tańce.  

więcej

 

18 stycznia 2012 r.

Apel w Szkole Podstawowej 

Dnia 18 stycznia 2012 roku odbył się apel, podczas którego omówiono wyniki konkursów, w których brali uczniowie Szkoły Podstawowej w Opatowcu.

Jako pierwsi zostali nagrodzeni najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy w plebiscycie gazety codziennej „Echo Dnia” zdobyli tytuł „Najsympatyczniejszych Pierwszaków w Powiecie”.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy otrzymali też uczniowie klasy II, którzy uczestniczyli w konkursie „Omnibus” dotyczącym znajomości wiedzy ogólnej. W batalii konkursowej najwięcej punktów uzyskała Zuzanna Dudek i  to ona uzyskała tytuł „Klasowego Omnibusa”.  Drugie miejsce zajął Oskar Jabłoński, a trzecie Jakub Niedźwiedź.

Uczniowie klasy III zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami za udział w konkursie czytania baśni H. CH. Andersena.  W baśniowy świat najlepiej przenieśli swoich słuchaczy: Wiktoria Maj, Michał Kowalczyk oraz Nikola Wróbel.

Ponadto p. Dyrektor poinformowała że do II etapu konkursów przedmiotowych zakwalifikowali się:

 - w konkursie humanistyczny: Adrian Niedźwiedź z klasy VI

- w konkursie matematyczno-przyrodniczym: Eryka Gwiazda i Patryk Małek z klasy VI

- w konkursie biblijnym (klasy I-III): Patrycja Czekaj i Gabriela Król z klasy I oraz Weronika Matuszczyk z klasy III

- w konkursie biblijnym (klasy IV-VI): Maja Tomal, Agnieszka Dragan, Marcin Ryba 

ZDJĘCIA

 

16 stycznia 2012 r. 

Sukces pierwszoklasistów

Pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu zwyciężyły w plebiscycie gazety codziennej "Echa Dnia” na najsympatyczniejszą klasę pierwszą w powiecie kazimierskim. W nagrodę - na przełomie maja i czerwca - dzieci pojadą na wycieczkę do Parku Jurajskiego w Bałtowie.

Wszystkim głosującym na naszych uczniów serdecznie dziękujemy!

więcej

 

12 stycznia 2012 r.

Przegląd kolęd i pastorałek w Koszycach 

W dniu 12 stycznia 2012 r. w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach odbył się V Przegląd Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięły udział uczennice Zespołu Szkół w Opatowcu przygotowane przez nauczyciela muzyki p. Wiesława Tomala.

Jury, po wysłuchaniu utworów przygotowanych przez uczestników zmagań konkursowych, postanowiło - w kategorii soliści ze szkół podstawowych - przyznać II miejsce (równorzędnie) Nikoli Kozioł i Emilii Kozioł oraz III miejsce Wiktorii Maj.

Jury przyznało też I miejsce młodzieży z Gimnazjum Opatowiec w kategorii zespoły. Ponadto, równorzędnie I miejsce – zajęły duety: Klaudia Kozioł i Natalia Bątkowska
oraz Natalia Cabaj i Natalia Kurzyńska.  

ZDJĘCIA

 

11 stycznia 2012 r.

Podsumowanie projektu FENIKS

I tak oto doszliśmy do końca długofalowego programu odbudowy, popularyzacji i wspomagania fizyki w szkołach w celu rozwijania podstawowych kompetencji naukowo-technicznych, matematycznych i informatycznych uczniów - FENIKS. W zajęciach, które odbywały się w ramach tego trzyletniego programu edukacyjnego, realizowanego przez konsorcjum trzech uczelni: Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Kapitał Ludzki wzięło udział 22 uczniów naszego gimnazjum. Największy sukces odniosły uczennice Anna Bernat i Agnieszka Ryba, które zostały laureatkami I edycji finałów. Należy też zaznaczyć, że nasi uczniowie – jako jedni z nielicznych – brali udział aż w pięciu, spośród sześciu edycji finałowych i zdobywali wyróżnienia.

ZDJĘCIA

 

 

10 stycznia 2012 r. 

Sukces uczniów Gimnazjum w Opatowcu w finale projektów naukowych.

Do ścisłego finału projektów naukowych komisja uczelniana Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zakwalifikowała 12 prac spośród 100 nadesłanych z całego województwa. Wśród finalistów znalazły się nasze uczennice – Karolina Bątkowska i Agata Głowacka, które zaprezentowały przed Komisją i zebranymi feniksowiczami samodzielnie wykonaną pompę tłokową oraz pompę perystaltyczną. Wśród wyróżnionych prac znalazł się też projekt naukowy „Klaskacz elektroniczny” wykonany przez Dominika Duszę i Szymona Szczęsnego. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. 

ZDJĘCIA