Nasze sukcesy 2017/2018

 

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE WZROSTU KRYSZTAŁÓW DLA NORBERTA AUGUSTYNA

Norbert Augustyn uczeń klasy II gimnazjum w Opatowcu znalazł się w gronie laureatów V Ogólnopolskiego Konkursu Wzrostu Kryształów dla Młodzieży Szkolnej organizowanym przez Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego i otrzymał po raz drugi wyróżnienie w tym konkursie. Opiekunem ucznia była nauczycielka fizyki, dyrektor szkoły - Elżbieta Szczęsna-Kusak.

 

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKOATLETYCE

            Pod koniec roku szkolnego 2017/2018 odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w lekkoatletyce w Kazimierzy Wielkiej w dwóch terminach dla uczniów szkół podstawowych kl. I-VI oraz kl.VII i oddziałów gimnazjalnych całego powiatu kazimierskiego. Również uczniowie naszej szkoły wzięli w nich udział. Wyniki medalowe z podziałem na konkurencje przedstawiły się następująco:

II miejsce w skoku w dal z wynikiem 3,52m - Dawid Chlebica

II miejsce w biegu na dystansie 60 m z wynikiem 9,73s oraz III miejsce w skoku w dal z wynikiem 3,50m - Adam Markuszewski

III miejsce w skoku w dal z wynikiem 3,31m - Patrycja Mazurek

IV miejsce w biegu na dystansie 600 m - Magdalena Niedźwiedź

IV miejsce w rzucie piłeczką palantową - Wiktor Chećko, Damian Kaczmarczyk, Bartłomiej Pietrzyk oraz Paweł Ciślak

            Duże sukcesy w lekkoatletyce odnieśli również uczniowie z oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu, którzy w rywalizacji ze szkołami z powiatu kazimierskiego zajęli miejsca na podium:

II miejsce w rzucie oszczepem - Kamila Porada z wynikiem 20,70m

II miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,91m oraz II miejsce w biegu na dystansie 100m z wynikiem 12,78s - Patryk Matuszczyk

III miejsce w pchnięciu kulą - Aleksandra Ostrowska z wynikiem 7,25m

III miejsce w rzucie oszczepem - Emil Sendor z wynikiem 35,78m

III miejsce w sztafecie 4x100m - Jakub Kłos, Jakub Mystek, Patryk Matuszczyk oraz Daniel Niedźwiedź

Do zawodów przygotowywały ich nauczycielki wychowania fizycznego: Alicja Witkoś-Kłos oraz Monika Kościółek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

19 maja 2018 r.

II Ogólnopolski Festiwal  Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Kielcach

19.05.2018r.  w Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbyła się II edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Wzięły w nim udział  siostry Wróbel – Nikola i Natalia. Wokalistki wystąpiły solo w poszczególnych kategoriach. Natalia Wróbel wystąpiła w kategorii IV-VII , wykonała pieśń pt.: ,, Ojczyzno ma’’ przy żywym akompaniamencie pana Wiesława Tomala. Natalia zajęła III miejsce. W kategorii szkół gimnazjalnych zaprezentowała się Nikola Wróbel.
 Zaśpiewała ,,Ostatni List’’ również z akompaniamentem pana Wiesława.
 Nikola otrzymała od jury wyróżnienie.
Konkurs zakończył się koncertem laureatów.
Wokalistki przygotował pan Wiesław Tomal.

 

11 maja 2018 r.

SUKCESY UCZENNIC Z OPATOWCA W HARCERSKIEJ WIOŚNIE KULTURALNEJ

Dnia 11.05.2018r. w Domu Kultury ,,Białogon’’ w Kielcach odbyła się Harcerska Wiosna Kulturalna, w której wzięły udział wokalistki z Opatowca. Gabrysia Popiel w kategorii 0-3 szkoły podstawowe zaśpiewała ,,Piosenkę uwerturową” otrzymała  I miejsce. W kategorii 4-7 szkoły podstawowe wystąpiła Natalia wróbel, która wykonała piosnkę pt.,, Jestem jaka jestem’’ jury przyznało jej II miejsce. W najstarszej kategorii gimnazjum-liceum wystąpiła Nikola Wróbel swoim wykonaniem piosenki ,,Życia mała garść’’ zajęła III miejsce.

Uczennice przygotował pan Wiesław Tomal.

https://kielce.tvp.pl/37170871/harcerska-wiosna-kulturalna-na-scenie-nie-tylko-druhowie- link do reportażu z TVP3 Kielce

zdjęcia

 

29 kwietnia 2018 r.

VII  OGÓLNOPOLSKI  KONKURS PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ I PATRIOTYCZNEJ

W dniach 28, 29 kwietnia odbywał się w Kielcach VII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. W kategorii klas I – III naszą szkołę reprezentowała Gabriela Popiel, która w zmaganiach konkursowych wykonała piosenkę pt. „Umówimy się z Wisłą nad Wisłą”. Gabrysia otrzymała wyróżnienie. Uczennicę przygotował  Wiesław Tomal.

 

27 stycznia 2018r.

WYRÓŻNIENIE 
DLA
GABRIELA MAJA  
NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU KARATE W SAMBORCU

W dniu 27 stycznia 2018 r  na hali sportowej w miejscowości Samborzec  k. Sandomierza odbył  się Ogólnopolski Turniej Karate. Prezes Buskiego Klubu Karate Robert Hornik (4 dan) do udziału w zawodach wystawił karateków zarówno z sekcji buskiej, jak i z kazimierskiej (łącznie 16 zawodników) wśród nich znalazł się uczeń klasy I Gabriel Maj.  Na turniej wstawiło się 160 zawodników  z jedenastu miast. Nasz uczeń  swoją postawą, walecznością  i techniką tak spodobał się  sędziom, że postanowili go wyróżnić. Gabrielowi  pogratulował i wręczył dyplom  pan  Witold Surowiec Wójt Gminy Samborzec . 
Po powrocie ucznia z turnieju Pani Dyrektor Szkoły Elżbieta Szczęsna- Kusak pogratulowała Gabrysiowi sukcesu podczas szkolnego apelu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zdjęcia

20 stycznia 2018 r.

V Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek w Kielcach

 

W dniach 18-20. 01. 2018r. w Kielcach odbył się V Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek. Po raz kolejny udział wzięły w nim  Emilia i Nikola Kozioł oraz Nikola i Natalia Wróbel. Tegoroczna edycja konkursu liczyła około 240 uczestników. Dziewczęta wróciły z nagrodami.  W piątek Emilia i Nikola Kozioł wystąpiły w kategorii ZESPOŁY, śpiewając pastorałkę ,,Pierwsza Gwiazda’’. Pięknym wykonaniem pastorałki zdobyły 3 MIEJSCE. Dziewczyny konkurowały  z 18 zespołami i duetami.  W tym samym dniu Natalia Wróbel wystąpiła  solo w kategorii 10-13 lat, śpiewając również ,,Pierwszą Gwiazdę’’ jako jedna z najmłodszych w swojej kategorii. Rywalizowała z 42 uczestnikami. Oczarowała jury, które przyznało jej 2 MIEJSCE. W sobotę wystąpiła siostra Natalki – Nikola Wróbel, również solo w kategorii 14-16 lat. Zaśpiewała pastorałkę ,,Kolęda Maryji’’, akompaniował pan Wiesław Tomal.
Za jej wykonanie Nikola otrzymała WYRÓŻNIENIE. W jej kategorii było 25 osób.  W sobotni wieczór odbył się koncert laureatów i wręczenie nagród. Do koncertu jury zaprosiło  Natalię  Wróbel.  Wokalistki otrzymały statuetki i nagrody rzeczowe.

zdjęcia

 12 stycznia 2018 r.

Konkurs Kolęd i Pastorałek w Koszycach

12 stycznia 2018 roku odbył się w Muzeum   Ziemi  Koszyckiej  w  Koszycach im. Stanisława Boducha  XI Konkurs Kolęd i Pastorałek. Nasza szkoła była reprezentowana przez Gabrielę Popiel z klasy III oraz przez Bartłomieja Nowaka z klasy IV. Gabriela zaprezentowała utwór pt. „Świąteczna noc”, zajęła II miejsce.  Bartłomiej wykonał piosenkę pt. „Dziś nadzieja rodzi się” i zajął miejsce I. Zdjęcia z konkursu znajdują się na stronie Muzeum Ziemi Koszyckiej. Uczniów przygotował  Wiesław Tomal.

28 listopada 2017 r.

Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji

28 listopada odbył się w Krakowie VII Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji  Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Emilia i Nikola Kozioł oraz Nikola Wróbel. W tym roku również Nikola Wróbel została laureatką konkursu. Suma punktowa uzyskana za recytację i wykonanie pieśni uklasyfikowała Nikolę na III miejscu konkursu.

Uczennice przygotował Wiesław Tomal.

 

17 listopada 2017r.

X Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej w Busku - Zdroju

17 listopada 2017 roku odbył się w Busku – Zdroju X Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej. W tym roku uczestnicy wykonywali piosenki nieżyjącego wokalisty Mirka Breguły. W tegorocznym Turnieju wzięła  udział młodzież z IX województw. W kategorii  9 – 12 lat do Finału Turnieju została zakwalifikowana Natalia Wróbel, natomiast w kategorii 13 – 15 lat można było zobaczyć  i usłyszeć siostry Emilię i Nikolę Kozioł oraz Nikolę Wróbel.  Natalia wykonała piosenkę pt.”Zacznij od dziś”,  zajęła III miejsce.  W kategorii 13 – 15 lat również III miejsce zajęły siostry Emilia i Nikola Kozioł, które pięknie wykonały piosenkę „Zostań ze mną”. Nikola Wróbel w tej samej kategorii otrzymała wyróżnienie za  wyjątkowe wykonanie piosenki pt.”Mijam jak deszcz”.   W  tym  roku  uczennice wystąpiły w wersji akustycznej.

Uczennice przygotował Wiesław Tomal.

 

24 listopada 2017 r.

KONKURSU PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

Wielu pięknych utworów patriotycznych mieliśmy okazję posłuchać podczas Konkursu Pieśni Patriotycznych, który odbył się 24 listopada w Domu Kultury w Opatowcu.

Dzieci i młodzież z terenu gminy zaprezentowali wiele  dobrze nam znanych utworów jak chociażby „Piechota”, „Pierwsza Brygada”,  „Przybyli Ułani pod okienko” czy „Wojenko, wojenko”. Pojawiły się także piosenki mniej  znane.

Konkurs stanowił jedno z zadań programu „Józef Piłsudski - pierwsze boje legionistów na terenie gminy Opatowiec – upamiętnienie Marszałka w 150. rocznicę urodzin”, realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Opatowiec. Współorganizatorami byli: Samorządowa Instytucja Kultury pod nazwą Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu i Szkoła Podstawowa im. Jana Pszczoły Wojnara w Krzczonowie. Honorowym Patronatem konkurs objął Wójt Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży. Do udziału w konkursie zgłosiło się 80 uczestników, którzy zaprezentowali się publiczności w ramach jednej z trzech kategorii: soliści, duety i grupy wokalne, grupy wokalno- instrumentalne.

Pan Wójt w swoim krótkim wystąpieniu powiedział, że bardzo cieszy go patriotyczna postawa dzieci i młodzieży z naszej gminy. Podczas uroczystości pod pomnikami poległych żołnierzy zawsze widoczni są nasi harcerze, poczty sztandarowe, ale także dzieci i młodzież. Podkreślił, że udział w takich wydarzeniach jak zrealizowany konkurs stanowi zarówno przejaw patriotyzmu jak również oddaje hołd poległym za naszą wolność żołnierzom.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i ufundowane przez Pana Wójta pamiątkowe upominki – kubeczki z wizerunkiem pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Niełatwe zadanie miała komisja konkursowa w skład której wchodzili: Teresa Plucińska- Przewodnicząca komisji, Małgorzata Bątkowska, Karolina Chałon i Jarosław Naporowski.  Komisja wybrała po 3 laureatów z każdej kategorii. Zaprezentują się oni podczas ostatniego z zaplanowanych w ramach projektu działań – Wieczernicy patriotycznej z okazji 150. Urodzin Józefa Piłsudskiego, w dniu 5 grudnia 2017r. Na tę uroczystość serdecznie Państwa zapraszamy.

Laureaci Konkursu Pieśni Patriotycznych:

I.    Soliści

1.    Gabriela Popiel
2.    Eliza Fetela
3.    Antonina Salamon
       Małgorzata Kowalczyk - wyróżnienie


II.    Duety i grupy wokalne

1.    Natalia Wróbel, Nikola Wróbel, Nikola Kozioł, Emilia Kozioł  (młodzież)

1.    Kinga Leśniewska, Aleksandra Bątkowska
2.    Paulina Zbertek, Gabriel Maj 
3.    Paulina Ciołek, Julia Paluch

III.    Grupy wokalno – instrumentalne

1.    Zespół „Żywioły”
2.    Drużyna harcerzy z Opatowca
3.    Grupa wokalno – instrumentalna kl. II gimnazjum z Opatowca

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziekujemy za udział w konkursie. Cieszymy się z tak dużego zaangażowania dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Wierzymy, że tego typu inicjatywy budują i ugruntowują właściwą postawę patriotyczną, podbudowaną zdobytą wiedzą i znajomością własnej historii. Bo, być Polakiem, brzmi zawsze dumnie.

Beata Adamczyk

tekst za: ug.opatowiec.pl

26 października 2017 r.

IV Świętokrzyski Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej

26 października 2017 roku odbył się w Pacanowie IV Świętokrzyski Konkurs Pieśni Patriotycznej i  Żołnierskiej. Zdaniem organizatorów jest to już ranga ogólnopolska, ponieważ udział biorą uczestnicy z innych województw. W tym roku udział wzięło udział ponad 200 wykonawców. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Nikola Wróbel, Natalia Wróbel, Emilia i Nikola Kozioł. Natalia Wróbel  wykonała piosenkę pt.”Wrócą chłopcy z wojny”. Nikola Wróbel przedstawiła utwór pt.”Ostatni list”. Otrzymała wyróżnienie i wystąpiła w Koncercie Laureatów, który odbył się 12 listopada w Kościele Garnizonowym w Kielcach. Siostry Emilia i Nikola Kozioł można było usłyszeć w piosence Anity Lipnickiej pt.”A jeśli nie wrócę więcej”. Uczennice zajęły II miejsce i także wystąpiły Koncercie Laureatów. Uczennice przygotował Wiesław Tomal.

Tekst: Wiesław Tomal.