Luty

23 lutego 2012 r.

Ferie w Zespole Szkół

 

W dniu 22 lutego odbył się II Feryjny Turniej Klasowy Piłki Nożnej, zorganizowany przez p. Monikę Kościółek. Po długich zmaganiach laur zwycięstwa zdobyła drużyna z klasy VI. Drugie miejsce przypadło drużynie z klasy IV, trzecie miejsce zdobyła  klasa V.

W tym samym dniu odbył się też Turniej „Szkółki Piłkarskiej” zorganizowany przez p. Piotra Kusaka dla małych piłkarzy z klas I – III szkoły podstawowej. Na początku mali piłkarze ćwiczyli prowadzenie piłki slalomem między pachołkami oraz strzały na bramkęz różnych odległości, by poźniej rozegrać mecz. Choć rywalizacja była zacięta, to przegranych jednak nie było. Każdy uczestnik wyszedł ze statuetką i nagrodą.

Dla uczniów gimnazjum p. dyrektor Elżbiety Szczęsna – Kusak, p. Alicja Witkoś-Kłos, p. Ryszard Kłos, p. Katarzyny Sojki oraz p. Barbara Niedziela zorganizowały Turniej Szachowy, Turniej Tenisa Stołowego, Turniej Piłki Nożnej oraz konkurs plastyczny „Bezpieczne ferie zimowe”. Z szerokiego wachlarza dyscyplin, każdy mógł wybrać coś dla siebie.  Wszystkie propozycje cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.

Zdjęcia

 

11 lutego 2012 r.

Zabawa karnawałowa dla najmłodszych 

W dniu 11 lutego 2012 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatowcu odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci z przedszkola i zerówki. Zabawę poprowadził profesjonalny wodzirej – pan Radosław Kornaś. Dzieci przebrane w bajeczne, kolorowe stroje bawiły się wesoło, a śmiechu i radości nie było końca. Zabawa połączona z konkursami dostarczyła wielu wrażeń i niezapomnianych przeżyć. W zorganizowanie tej imprezy oprócz nauczycieli, zaangażowali się rodzice biorąc udział w dekorowaniu sali i  przygotowując dla dzieci pyszny poczęstunek. Za wszystko  serdecznie dziękujemy.  

Zdjęcia

 

10 lutego 2012 r. 

„NA LODZIE” w Busku-Zdroju  

W dniu 10 lutego 2012 r. - w przeddzień rozpoczęcia ferii zimowych - grupa 25 gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Opatowcu uczestniczyła w wycieczce na lodowisko w Busku-Zdroju, gdzie pod czujnym okiem opiekunek p. Alicji Witkoś-Kłos i p. Małgorzaty Nowakowskiej doskonalili technikę jazdy na łyżwach. 

Zdjęcia

 

9 lutego 2012 r. 

Prezentacja projektu edukacyjnego

„ALTERNATYWNE ŹRÓDŁA ENERGII”

W dniu 9 lutego 2012 roku uczniowie trzeciej klasy gimnazjum: Karolina Bątkowska, Agata Głowacka, Magdalena Kmiecik, Maria Gruchała, Jacek Kosznik, Paweł Ryba i Piotr zaprezentowali projekt edukacyjny, którego celem było poznanie zagadnień dotyczących alternatywnych źródeł energii oraz uświadomienie sobie i innym, że ich wykorzystanie jest opłacalne i coraz bardziej potrzebne ludziom oraz środowisku.

W ramach projektu uczniowie zwiedzili dwie elektrownie: wodną i wiatrową, a przeprowadzając wywiady z posiadaczami wiatraków i kolektorów słonecznych dowiedzieli się o sposobach ich działania i możliwościach wykorzystania we własnych gospodarstwach. Ponadto uczestnicy projektu przygotowali też książkę o różnych rodzajach alternatywnych źródeł energii, makietę oraz prezentację multimedialną dotyczącą korzyści ze stosowania niekonwencjonalnych źródeł energii.

W ramach projektu gimnazjaliści wykonali też plakat na temat energetyki jądrowej i przygotowali prezentację o światłowodach i półprzewodnikach.

Opiekunami projektu były: pani dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak i pani Małgorzata Nowakowska.

Zdjęcia

 

7 lutego 2012 r.

Wręczenie ODZNAK ZŁOTEGO PIÓRA

Podczas uroczystego apelu w dniu 7 lutego 2012 r. Pani Dyrektor wręczyła uczniom Szkoły Podstawowej w Opatowcu Odznaki Złotego Pióra. Odznaki otrzymali uczniowie, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2011/2012 osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, wyróżniali się zachowaniem oraz reprezentowali szkołę w różnych konkursach i turniejach.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia