Kwiecień

30 kwietnia 2012 r. 

TURNIEJ O PUCHAR TYMBARKU

W poniedziałek, 30 kwietnia 2012 r. drużyna ze Szkółki Piłkarskiej (klasy I-III szkoły podstawowej) przy UKS Nadwiślanka w Zespole Szkół w Opatowcu wzięła udział w XII Turnieju o Puchar Tymbarku „Z podwórka na stadion”, który był rozgrywany w Kazimierzy Wielkiej. Debiut drużyny z Opatowca można zaliczyć do bardzo udanych, ponieważ zajęła w nim III miejsce.

W rozgrywkach wzięło udział 6 zespołów ze szkół podstawowych z całego powiatu.

Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach. Nasi uczniowie wraz z SSP nr 3 Kazimierza Wielka i SSP Cudzynowice wylosowali II grupę. W pierwszym meczu młodzi piłkarze z Opatowca zdecydowanie wygrali z SSP nr 3 Kazimierza W. (1:0), ale stracona bramka w ostatnich minutach drugiego meczu i przegrana 0:1 z SSP Cudzynowice pozwoliła jedynie na zajęcie II miejsca w grupie.

Walka o III miejsce podczas turniejowych zmagań była zacięta i bardzo wyrównana, o czym świadczyć może fakt, iż w regulaminowym czasie gry w żaden sposób nie udało uzyskać rozstrzygnięcia. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Dzięki doskonałej grze swojego bramkarza Michała Kowalczyka piłkarze ze Szkółki Piłkarskiej przy UKS Nadwiślanka w Zespole Szkół w Opatowcu ostatecznie pokonali SSP nr 1 Kazimierza W. 4:2.

Młodzi piłkarze z Opatowca, którzy po raz pierwszy w życiu brali udział w tak poważnych zawodach spisali się doskonale, bowiem oprócz wysokiej temperatury, w której przyszło mi grać znaleźli też sposób na pokonanie szkół z Kazimierzy Wielkiej. Nasz drużyna przegrała jedynie ze zwycięzcą całego XII Turnieju o Puchar Tymbarku „Z podwórka na stadion”– SSP Cudzynowice (0: 1)

Na szczególne wyróżnienie za swoją postawę podczas rozgrywek i niezwykły hart ducha oraz wolę walki zasłużyli Daniel Niedźwiedź, Patryk Matuszczyk i Michał Kowalczyk oraz dziewczęta, które swoim umiejętnościami nie ustępowały chłopcom i brały udział w każdym meczu. Podkreślić też trzeba fakt, że jedynie opatowiecka drużyna wystąpiła w mieszanym składzie i tworzyli ją zarówno chłopcy jak i dziewczęta.

Piłkarzom oraz ich trenerom składamy gratulacje. Do rodziców kierujemy wyrazy wdzięczności za to, że pomogli w organizacji wyjazdu na rozgrywki. Dziękujemy też „anonimowemu” fotografowi, który uwiecznił te wspaniałe chwile. 

zdjęcia

27 kwietnia 2012 r.

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 27 kwietnia 2012 roku, podczas uroczystego apelu, który rozpoczął się od odśpiewania Hymnu narodowego obchodziliśmy 221 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W montażu słowno-muzycznym uczniowie przypomnieli o wydarzenia z 1791 roku. Nasza społeczność szkolna ze skupieniem i uwagą uczestniczyła w tej otwartej lekcji historii. 

zdjęcia

26 kwietnia 2012 r. 

EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 24 -26 kwietnia 2012 roku uczniowie klasy III przystąpili do egzaminu. W tym roku, po raz pierwszy odbywał się on w zmienionej formie. W pierwszym dniu trzecioklasiści rozwiązywali testy z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. W drugim dniu uczniowie zmierzyli się z zadaniami z przedmiotów przyrodniczych tj.: z biologii, fizyki, chemii i geografii oraz parali się z zadaniami matematycznymi. W trzecim dniu przyszedł czas na język obcy. Nasi gimnazjaliści wybrali język angielski i zmagali się z nim na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Wszystkim życzymy wysokich wyników.   

zdjęcia

 

26 kwietnia 2012 r.

MISTRZOWIE POWIATU

W dniu 26 kwietnia 2012 roku, w Kazimierzy Wielkiej odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turniejowych zmaganiach Szkołę Podstawową reprezentowali uczniowie klasy VI: Adrian Niedźwiedź, Kamil Czekaj i Kamil Siwy. Pokonując swoich konkurentów chłopcy nie tylko udowodnili, że bardzo dobrze znają przepisy ruchu drogowego, ale zaprezentowali też pokaz mistrzowskiej jazdy na rowerze. Gratulujemy im sukcesu i życzymy powodzenia podczas finału wojewódzkiego. 

zdjęcia

24 kwietnia 2012 r. 

ŚWIAT WOKÓŁ NAS

W dniu 24 kwietnia 2012 roku odbył się gminny etap Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „ŚWIAT WOKÓŁ NAS.” W recytatorskich zmaganiach Zespół Szkół w Opatowcu był reprezentowany przez jedenaścioro uczniów wyłonionych spośród uczestników etapu szkolnego. Troje z nich: Małgorzata Kowalczyk z klasy 0, Gabriela Król z klasy I oraz Wiktoria Maj z klasy III zakwalifikowało się do finału, który odbędzie się w Busku-Zdroju. 

zdjęcia z eliminacji

zdjęcia z etapu gminnego

 

23 kwietnia 2012 r. 

TURNIEJ IM. MARKA WIELGUSA

W dniu 23 kwietnia drużyna ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu uczestniczyła i odniosła sukces w powiatowym etapie Turnieju im. Marka Wielgusa.  24 maja 2012 r. drużyna będzie reprezentować szkołę podczas  etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Morawicy.

zdjęcia

 

 

21 kwietnia 2012 r.

KONKURS BIBLIJNY

W dniu 21 kwietnia 2012 roku, w Kielcach odbył się Diecezjalny Finał XVII Konkursu Biblijnego. Zespół Szkól w Opatowcu reprezentował na nim uczeń klasy V Marcin Ryba. Marcinowi oraz opiekunce p. Katarzynie Szczerbie serdecznie gratulujemy. 

zdjęcia

17 kwietnia 2012 r.

PAMIĘTAMY...

17 kwietnia 2012 roku w Zespole Szkół w Opatowcu odbył się uroczysty apel upamiętniający 72. rocznicę bestialskiego mordu dokonanego na polskich oficerach przez NKWD w 1940 roku oraz ofiary katastrofy samolotu prezydenckiej delegacji, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku koło Smoleńska.

Obie tragedie połączyło to samo, drogie Polakom miejsce – Katyń. Uczniowie w formie montażu słowno-muzycznego przypomnieli o losach ponad 21. tysięcy polskich jeńców: oficerów wojska polskiego II RP i straży granicznej, lekarzy, policjantów, duchownych, na których, z woli Stalina i na rozkaz najwyższych władz Związku Sowieckiego, wykonano wyrok śmierci strzałem w tył głowy.

Uczniowie podkreślali, jak ważna jest pamięć o ofiarach z 1940 i 2010 roku. Jak ważne, by troszczyć się o prawdę i przechowywać ją w trosce o tożsamość narodową. Jak ważne jest być dobrym człowiekiem, Polakiem, obywatelem.

W uroczystości uczestniczył Pan Sławomir Kowalczyk - Wójt Gminy Opatowiec. Po apelu dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, harcerze oraz delegacje uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum udali się pod Dąb Pamięci, by złożyć hołd ofiarom Katynia pochodzącym z Opatowca.

Galeria

 

16 kwietnia 2012 r. 

 

POMAGAMY INNYM

W ubiegłym roku szkolnym, podczas "Zakręconego konkursu", polegającego na zbiórce plastikowych nakrętek Gimnazjum w Opatowcu zebrało 78, 8 kg plastiku. Klasa V Szkoły Podstawowej, która też włączyła się do tej akcji zebrała 6,5 kg. Dzięki naszej akcji i im podobnym 15-letni Tomasz Łopatyński chory na dystrofię mięśniową Duchenne'a może już korzystać z nowego wózka inwalidzkiego.

Podziękowanie

W tym roku pomóżmy kolejnym mieszkańcom naszego województwa!

więcej

3 kwietnia 2012 r. 

SPRAWDZIAN W KLASIE VI

 

W dniu 3 kwietnia 2012 roku 16 uczniów klasy VI przystąpiło do egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowe.  Wszystkim życzymy dobrych wyników.   

 

 

2 kwietnia 2012 r. 

WYRÓŻNIENIA I NAGRODY

W dniu 2 kwietnia 2012 roku odbył się apel w trakcie którego zostały wręczone dyplomy i nagrody rzeczowe za udział w różnych konkursach.

Uczniowie klasy II zostali nagrodzeni za osiągnięcia w konkursie „Czytam i Rozumiem”. I miejsce zdobyli:  Julia Jachna, Gabriela Stępczyk, Oskar Jabłoński. II miejsce  - Dawid Majka, III miejsce - Jakub Kłos.

Za bardzo dobrą znajomość przepisów ruchu drogowego i wręcz niezwykłe umiejętności jazdy na rowerze zostali nagrodzeni uczniowie biorących udział w szkolnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym . I miejsce wywalczył  Adrian Niedźwiedź, II miejsce – Kamil Siwy, III miejsce – Kamil Czekaj,  IV Miejsce – Bartosz Dybała. Za udział w turniejowych zmaganiach dyplomy otrzymali również następujący uczniowie: Michał Gwóźdź, Dominik Madej i Bartosz Kościółek

Ponadto, podczas apelu Bartosz Kościółek został wyróżniony za zajęcie za II miejsca podczas Powiatowej Ligi Tenisa Stołowego .

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

zdjęcia