Październik

 

24 października 2012 r.

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

W dniu 24.10.2012 r. w Zespole Szkół w Opatowcu o godzinie 900 odbyło się ślubowanie uczniów klasy I. Dzieci wraz z wychowawcą Panem Wiesławem Tomalem przygotowały przedstawienie pt. „Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki” podczas, którego zaśpiewały kilka piosenek. Pierwszakom akompaniował  na perkusji Wiktor Salamon – ich kolega z klasy.

Po części artystycznej do ślubowania przystąpili: Ciślak Wiktoria, Dudek Aleksandra, Goodchild Monika, Jabłońska Julia, Jachna Filip, Kaczmarczyk Damian, Klita Maja, Kornaś Emilia, Kowalczyk Małgorzata, Król Kacper, Marek Patryk, Pietrzyk Bartłomiej, Pobiega Gabriela, Salamon Wiktor, Sokołowski Maksymilian, Stankiewicz Jakub, Tomasik Marcin, Wesołowski Jakub, Wilk Paweł, Zieliński Norbert.

Po uroczystym ślubowaniu, pasowania pierwszoklasistów na uczniów dokonała Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak, która wręczając pamiątkowe dyplomy życzyła dzieciom wytrwałości w wypełnianiu obowiązków szkolnych. W uroczystości wziął także udział Pan Wójt Sławomir Kowalczyk, który obdarował pierwszoklasistów słodyczami i życzył im wielu sukcesów szkolnych.

Pierwszaków w gronie uczniów powitali drugoklasiści, którzy oprócz wierszy i piosenek przynieśli małe upominki swoim młodszym kolegom i koleżankom. Uroczystość ślubowania zakończyła się sesją zdjęciową i słodkim poczęstunkiem. (tekst: M. Żydowska, I. Włosowicz)

zdjęcia

 

23 października 2012 r.

BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ

W dniu 23.10.2012 r.  w Kazimierzy Wielkiej odbył się etap powiatowy VI edycji  konkursu dla uczniów klas V pt. "Bezpieczeństwo na piątkę" zorganizowany przez Komendę Powiatową Policji. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa osobistego, w ruchu drogowym, a także w gospodarstwie rolnym oraz wykonać pracę plastyczną na temat "Moja bezpieczna droga do szkoły". W konkursie wzięli udział uczniowie z pięciu szkół  powiatu kazimierskiego.

Drużyna z Opatowca w składzie: kapitan - Michał Gwóźdź oraz Bartosz Dybała i Dominik Madej pod opieką pana Mirosława Gajdy zajęła II miejsce. (tekst M. Gajda)

zdjęcia

18 października 2012 r.

SPOTKANIE NAJMŁODSZYCH Z PANIĄ POLICJANT

18.10.2012r odbyło się spotkanie dzieci z przedszkola i zerówki z funkcjonariuszką Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej - panią Moniką Cichy. Na wstępie dzieci obejrzały film pt. „Sznupek”, którego tematem  było bezpieczeństwo na drodze. Po projekcji filmu pani policjant rozmawiała z dziećmi na temat treści filmu, a następnie zaprezentowała akcesoria policyjne. Szczególną radość sprawiło przymierzanie czapki policyjnej i kajdanek. Na zakończenie spotkania  dzieci wręczyły pani policjant własnoręcznie wykonany upominek - książeczkę, zawierającą prace plastyczne na temat ruchu drogowego.( tekst: E.Cabaj)

zdjecia

 

18 października 2012 r.

POGADANKA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA

W dniu 18.10.2012 r. w klasie VI na godzinie wychowawczej Pani st. post. z KPP w Kazimierzy Wielkiej Monika Cichy przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa w szkole jak również o konsekwencjach wynikających z popełnienia czynu karalnego. (tekst M. Kościółek)

 zdjęcia

17 października 2012 r.

WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA I PSZCZYNY

„Niechaj na wieki będzie krzykiem i przestrogą dla ludzkości to miejsce, w którym hitlerowcy wymordowali około półtora miliona mężczyzn, kobiet i dzieci, głównie Żydów z różnych krajów Europy”.


W dniu 17. października 2012r. uczniowie klasy II i III gimnazjum w Opatowcu udali się na wycieczkę do Oświęcimia oraz Pszczyny.

Oświęcim, miejsce jednej z największych tragedii w historii ludzkości, powinien odwiedzić każdy człowiek. Dawny niemiecki obóz koncentracyjny robi na odwiedzających niezwykłe wrażenie i pozwala przynajmniej częściowo wyobrazić sobie skalę Holokaustu.
Uczestnicy wycieczki najpierw zwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz II – Birkenau (Brzezinkę), gdzie poznali warunki, w jakich musieli żyć więźniowie. A następnie Auschwitz I – jedno z głównych miejsc zagłady europejskich Żydów. Razem z przewodnikiem obejrzeli wystawę urządzoną w niektórych z ocalałych bloków, komory gazowe, krematorium oraz Ścianę Śmierci, pod którą uczniowie zapalili znicze... Po krótkiej przerwie uczniowie przejechali do Pszczyny, tam natomiast przewodnik oprowadził ich po znajdującym się tam przepięknym muzeum zamkowym.
Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele: pani Anna Kaczmarczyk, pani Zofia Sobczyk, pani Ewa Gajda oraz pan Mirosław Gajda.
Wycieczka okazała się genialnym pomysłem, ponieważ była kształtująca, a zarazem przyjemna.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom za tak wspaniałą wycieczkę i liczymy na to, że nie była to ostatnia tego typu! (tekst: N.Bątkowska)

zdjęcia
 

15 października 2012 r.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dnia 15 października 2012 roku w Zespole Szkół w Opatowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą poprzedziło ślubowanie klasy I gimnazjum. Do grona gimnazjalistów dołączyło 25 uczniów.
    Wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia w dniu ich święta złożyli obecni na uroczystości: Pan Sławomir Kowalczyk Wójt Gminy Opatowiec, Pani Elżbieta Szczęsna-Kusak dyrektor Zespołu Szkół oraz przewodniczący Komitetu Rodzicielskiego Pan Jarosław Szumilas.
    Część artystyczną przygotowała Pani Alicja Witkoś-Kłos wraz ze swoimi wychowankami. Oprawę muzyczną przygotował natomiast Pan Wiesław Tomal wraz z zespołem wokalnym.
    O godzinie 16.00 gimnazjaliści spotkali się ponownie, aby bawić się na dyskotece. Zgodnie z tradycją szkoły, przed dyskoteką, uczniowie klasy drugiej przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klasy pierwszej kilka zabawnych zadań do wykonania.

zdjęcia
 

12 pażdziernika 2012 r.

ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE DRUGIEJ SP

W dniu 12 października w klasie II Szkoły Podstawowej  odbyły się zajęcia z edukacji polonistycznej z udziałem rodziców.  Miały one na celu pokazanie  szerokich   możliwość korzystania ze sprzętu multimedialnego podczas realizacji wszystkich treści programowych. Rodzice i uczniowie korzystali z tablicy multimedialnej i laptopów. Każdy
uczestnik zajęć miał możliwość spróbowania samodzielnego pisania na takiej tablicy  jak również indywidualnej  pracy w programie Paint.
Zajęcia bardzo podobały się dzieciom i dorosłym wobec czego kolejne zostały już zaplanowane na najbliższy termin.
Zajęcia przygotowała i prowadziła Kinga Maj. (tekst: K. Maj)

zdjęcia

 

6 pażdziernika 2012 r.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W ZERÓWCE

W dniu 06.10.2012r. na placu szkolnym odbyło się kolejne już „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Imprezę z tej okazji przygotowali wychowawczyni klasy „0” oraz Rodzice.
Spotkanie to zainaugurowały dzieci piosenką pt.”Cebulka” ,a następnie zatańczyły taniec „Wiewióreczka”, po czym do tańca zaprosiły swoich Rodziców, by wspólnie bawić się. Kolejnym punktem spotkania były konkurencje sportowe, które podzielono na dwie części. W pierwszej, brały udział dzieci ,w drugiej Rodzice.
Dzieci występowały w następujących konkurencjach:
- bieg slalomem z ziemniakiem na łyżce
- sadzenie ziemniaków i wykopki
- skaczący ziemniak w worku
- rzut ziemniakiem do celu
- przeciąganie liny
Po zakończeniu rozgrywek sportowych, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodycze (również od obecnego na tym spotkaniu pana wicedyrektora Grzegorza Kozioła).
W drugiej części  swoją sprawnością  wykazać się mogli Rodzice w następujących konkurencjach:
- „ziemniaczany wąż”
- bieg mam z ziemniakiem między kolanami
- skoki tatusiów w workach na ziemniaki
- przeciąganie liny
Ten etap  zakończył się również rozdaniem nagród w postaci słodyczy.
Następnym punktem ziemniaczanego święta był kącik plastyczny, w którym pracowała grupa Rodziców tworząc piękne prace o tematyce jesiennej z wykorzystaniem różnych darów jesieni , a które teraz zdobią szkolny korytarz. Ostatnim punktem spotkania było ognisko oraz pieczenie ziemniaków i kiełbasek. W oczekiwaniu na degustację wszyscy obecni śpiewali znane, stare piosenki.
Święto Pieczonego Ziemniaka dostarczyło wszystkim wielu wspaniałych wrażeń. Wszystkim dopisywał humor.(tekst: M. Gwóźdź)
 

 

5 pażdziernika 2012 r.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W PRZEDSZKOLU

W pierwszych dniach jesieni odbywa się w naszym przedszkolu jak co roku piknik jesienny. "Święto Pieczonego Ziemniaka" jest okazją, by zaprosić do wspólnej zabawy całe rodziny. Główny cel imprezy, to stworzenie okazji do nawiązania kontaktu rodziców z przedszkolem i wywołanie radości ze wspólnych zabaw.
Uroczystości rozpoczęto występami artystycznymi dzieci. Następnie z twarzami pełnymi uśmiechów dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w „kartoflanych” zabawach zorganizowanych przez wychowawczynie przedszkola.
Dużo radości sprawiły wszystkim skoki w workach i na piłkach jak również ziemniaczany hokej w wykonaniu tatusiów. Do sportowych konkurencji aktywnie włączyła  się zaproszona pani dyrektor.
Imprezę zakończyliśmy wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.(tekst: A. Cugowska)

zdjęcia

 

4 października 2012 r.

POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE 

W dniu 4 października 2012 r. w Kazimierzy Wielkiej odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe, podczas których drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej oraz z Gimnazjum zajęły III miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej zajęła IV miejsce.

Skład drużyny chłopców z Gimnazjum: Piotr Nowak,  Radosław  Chałon, Bartłomiej Janiec, Bartosz Norek, Walter Bober, Adrian Niedźwiedź, Krystian Wróbel, Adrian Stoksik, Piotr Ryba, Kamil Siwy, Patryk Jedynak.

Skład drużyny chłopców ze Szkoły Podstawowej: Michał Kowalczyk, Patryk Matuszczyk, Daniel Niedźwiedź, Maciej Cugowski, Dominik Kociński, Bartosz Kościółek, Miłosz Krawczyk, Bartosz Niedźwiedź, Patryk Kociński, Maciej Korzec.

Skład drużyny dziewcząt: Agnieszka Dragan, Klaudia Kmiecik, Paulina Minior, Maja Tomal, Wiktoria Maj, Małgorzata Florczyk, Aleksandra Ostrowska, Kamila Porada, Emilia Kozioł, Kinga Oracz, Dominika Pazur.

Opiekunowie: Alicja Witkoś-Kłos i Monika Kościółek.

zdjęcia

 

2 października 2012 r.

POWIATOWY TURNIEJ MINI PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

Uczniowie klas IV–VI Zespołu Szkół w Opatowcu dnia 02.10.2012r. uczestniczyli w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej w Kazimierzy Wielkiej. W turnieju wzięło udział 6 szkół z powiatu kazimierskiego. Nasi dzielni piłkarze zdobyli IV miejsce. W swojej grupie nie przegrali żadnego meczu, natomiast w walce o trzecie miejsce zabrakło im szczęścia. Należy zwrócić uwagę, że była to najmłodsza drużyna jaka brała udział w turnieju. Główny skład zespołu to uczniowie klasy IV i V, jedynym zawodnikiem szóstej klasy był Patryk Kociński, który okazał się najlepszym bramkarzem.

Skład drużyny: Michał Kowalczyk, Patryk Matuszczyk, Daniel  Niedźwiedź, Maciej Cugowski, Michał Gwóźdź, Bartosz Dybała, Bartosz Kościółek, Miłosz Krawczyk, Bartosz  Niedźwiedź, Patryk Kociński. (tekst: M. Kościółek)

zdjęcia

 

1 października 2012 r.

MAMY NOWY ZARZĄD SU W GIMNAZJUM

1 października 2012 r. w naszym  Gimnazjum (jak co roku) odbyły się wybory nowego Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Ze swojego prawa wyborczego skorzystali wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole.

   Nową przewodniczącą SU została Karolina Jakubowska, która uzyskała największą ilość głosów. Pozostali członkowie nowego Zarządu to: Justyna Korzec, Eryka Gwiazda, Klaudia Kozioł.

Gratulujemy i życzymy wielu ciekawych pomysłów w pracy Samorządu. 

(tekst: E. Gajda- opiekun SU)

zdjęcia