Listopad

30 listopada 2012 r.

WYCIECZKA DO MIECHOWA 

Uczniowie klas I-III wybrali się 30 listopada 2012 r. do Miechowa. Zwiedzili zakład produkujący szklane ozdoby choinkowe. Każde dziecko pomalowało własną bombkę choinkową, którą zabrało do domu. To znak, że idą święta.

zdjęcia

29 listopada 2012 r. 

ANDRZEJKI W ZESPOLE SZKÓŁ W OPATOWCU

 

„ Bodaj się spełniło, co się w tę noc każdemu wywróżyło”.

W dniach 28-29 listopada 2012 roku w Zespole Szkół w Opatowcu po zajęciach lekcyjnych odbyły się zabawy andrzejkowe dla uczniów klas I-VI. Jak to przy takich okazjach bywa nie zabrakło i tym razem lania wosku. Opiekunowie wraz z wychowankami bawili się wspólnie przy dźwiękach muzyki. Oprócz licznych wróżb i przepowiedni były także konkursy oraz tańce z kapeluszem. W przerwie dzieci otrzymały poczęstunek. Te dwa listopadowe wieczory na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów, a jeśli chodzi o andrzejkowe wróżby- kto wie, może się spełnią.

zdjęcia

27 listopada 2012 r.

ZABAWA ANDRZEJKOWA W ZERÓWCE

27 listopada 2012r.  odbyła się w zerówce zabawa andrzejkowa, którą prowadził zaproszony wodzirej pan Radosław Kornaś. Dzieci przebrane w piękne, kolorowe stroje bawiły się wesoło oraz chętnie brały udział w  zabawach i wróżbach andrzejkowych. Wszystkim dopisywał humor i radosny nastrój. Na zakończenie zabawy dzieci wysłuchały  „Listu od Świętego Andrzeja”, który zaprosił ich na zabawę za rok.

zdjęcia

26 listopada 2012 r.

II MAŁOPOLSKI KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

26 listopada w Krakowie odbył się II Małopolski Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej. Zespół Szkół w Opatowcu reprezentowały uczennice: Natalia Kurzyńska, Natalia Bątkowska i Klaudia Kozioł. W kategorii  "Pieśń Patriotyczna" Natalia Kurzyńska i Klaudia Kozioł wystąpiły jako duet. Nasze uczennice, podobnie jak w roku ubiegłym, zostały również laureatkami - zajęły II miejsce. W kategorii "Poezja Patriotyczna", duet zdobył III miejsce, natomiast Natalia Bątkowska otrzymała wyróżnienie. Od strony muzycznej, uczennice zostały przygotowane przez pana Wiesława Tomala. Stronę recytatorską przygotowała pani Ewa Gajda. Opiekunowie otrzymali od organizatorów konkursu podziękowanie za profesjonalne przygotowanie uczennic do II Małopolskiego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej.

 

KAMPANIA EDUKACYJNA "DOBRE RADY NA ODPADY"

 

W ramach realizacji projektu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy” dnia 16 listopada 2012r. w Szkole Podstawowej w Opatowcu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Dobre rady na odpady”. W konkursie wzięło udział 28 uczniów klas I-VI. Wszystkie prace zostały ocenione przez powołaną komisję w składzie:

Pani dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu Elżbieta Szczęsna-Kusak,

Pani Barbara Niedziela - nauczyciel plastyki w Zespole Szkół w Opatowcu,

Pani Kinga Maj - koordynator szkolny do spraw zbiórki surowców wtórnych.

Spośród wszystkich prac wyróżniono 13, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu powyższego konkursu i wezmą udział w finałowym konkursie w Rzędowie. Wyróżnieni uczniowie to: Małgorzata Kowalczyk, Gabriela Król, Emilia Cugowska, Paulina Pietrzyk, Emilia Porada, Gabriela Włosowicz, Oliwia Madej, Izabela Dybek, Julia Jachna, Weronika Matuszczyk, Wiktoria Maj, Michał Gwóźdź, Dominik Kociński. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni na szkolnym apelu.(tekst: K.Maj)

 

W ramach edukacji ekologicznej 14 listopada przeprowadzono lekcje dotyczące tematyki kształtowania właściwego stosunku emocjonalnego ucznia do otaczającego środowiska. Podczas tych zajęć dzieci obejrzały  film ukazujący problematykę gospodarki odpadami oraz promujący selektywną zbiórkę odpadów. Po emisji filmu uczniowie wspólnie z wychowawcami przeprowadzili w klasach pogadanki i sporządzili krótkie notatki na temat  omawianego problemu.(teks: K. Maj)

zdjęcia

 

9,11 listopada 2012 r.

OBCHODY 94 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Niedziela, 11 listopada 2012 roku to 94. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku.

Polska zniknęła z mapy Europy i świata w 1795 roku, gdy Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski. Dopiero I wojna światowa dała ojczyźnie szansę na walkę o niepodległość. 11 listopada 1918 r., po 123 latach od rozbiorów Polska odzyskała wolność.

Uczniowie Zespołu Szkół w Opatowcu Dzień Niepodległości obchodzili 9 listopada 2012 roku. Uroczysta akademia, podczas której młodzież uczciła pamięć poległych w walce za wolność ojczyzny, odbyła się w Domu Kultury w Opatowcu. W przedstawieniu wzięły udział następujące osoby: Karolina Jakubowska, Weronika Rutkowska, Patrycja Tomal, Natalia Bątkowska, Karolina Biesaga, Maciej Kwaśniewski, Ilona Maj, Kamila Cabaj, Sebastian Miniór, Kamil Kryca, Klaudia Kozioł, Dominik Niedźwiedź, Adrian Stosik, Oliwia Śmieszek, Patrycja Walczak, Eryka Gwiazda, Szymon Szczęsny, Jakub Łabuz, Angelika Szumilas, Justyna Korzec, Patryk Małek.

11 listopada nasi uczniowie wzięli także udział w niedzielnych obchodach 94 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Opatowcu. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Ireneusz Zych. Następnie przybyli uczestniczyli w dalszych obchodach. Wśród gości były poczty sztandarowe kombatantów, emerytów, jednostek OSP z terenu Gminy, harcerzy oraz Szkoły Podstawowej w Krzczonowie i Zespołu Szkół w Opatowcu.

Po nabożeństwie uczestnicy przeszli w patriotycznym pochodzie do parku, gdzie pod krzyżem Wójt Gminy – Sławomir Kowalczyk wraz z Przewodniczącym Rady Gminy – Michałem Szczerbą złożyli wieńce. Następnie przemaszerowano nad Wisłę, gdzie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyła się oficjalna część obchodów, którą prowadziła Pani Elżbieta Szczęsna-Kusak, dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu. Przemówienia wygłosił Pan Sławomir Kowalczyk oraz Pan Michał Szczerba. Następnie mieszkanka Opatowca - Pani Leokadia Witkoś recytowała wiersz oraz zaśpiewała patriotyczną pieśń.

Delegacja harcerzy z Zespołu Szkół w Opatowcu złożyła wieniec na płycie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, a także zapaliła znicze na cmentarzu wojennym z 1914 roku, na którym pochowano 837 żołnierzy.

Niedzielne obchody zakończyły się w Domu Kultury występami młodzieży i dzieci z Zespołu Szkół w Opatowcu.

zdjęcia