zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Styczeń

31 stycznia 2013r.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE

Dnia 31.01.2013 roku o godzinie 9.30 w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie dzieci z zerówki z ukochanymi Dziadkami. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz zatańczyły taniec z elementami krakowiaka. Na koniec części artystycznej wnuki zaśpiewały Babciom i Dziadkom „Sto lat”, a następnie wręczyły Im laurki. Po występie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Zarówno dzieci jak i Dziadkowie pełni wrażeń rozeszli się do domu.

zdjęcia

28 stycznia 2013r.

Wręczenie ODZNAK ZŁOTEGO PIÓRA

Podczas uroczystego apelu w dniu 28 stycznia 2013r. Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak wraz z Panem Wicedyrektorem Grzegorzem Koziołem  wręczyli uczniom Szkoły Podstawowej w Opatowcu Odznaki Złotego Pióra. Odznaki otrzymali uczniowie, którzy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2012/2013 osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce, wyróżniali się zachowaniem oraz reprezentowali szkołę w różnych konkursach i turniejach.

Odznaki Złotego Pióra otrzymali:

Kl. I : Maja Klita, Gabriela Pobiega, Małgorzata Kowalczyk

Kl. II : Paulina Pietrzyk, Izabela Dybek, Gabriela Król, Klaudia Sojka ,Gabriela Włosowicz, Nikola Kozioł, Oliwia Madej, Joanna Rogóz,.

Kl. III : Julia Jachna, Oskar Jabłoński, Jakub Kłos, Jakub Niedźwiedź, Gabriela Stępczyk

Kl. IV : Wiktoria Maj, Michał Kowalczyk, Nikola Wróbel, Emilia Kozioł

Kl. V : Michał Gwóźdź, Miłosz Krawczyk, Bartosz Dybała

Kl. VI : Klaudia Kmiecik, Agnieszka Dragan, Maja Tomal.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zdjęcia

Ferie w Zespole Szkół w Opatowcu

1.    Turniej Szachowy

Dnia 19.01.2013r. rozegrał się Turniej Szachowy w kategorii open, w którym wzięło udział sześć osób: Lesław Rajtar, Natalia Rajtar, Paulina Mystek, Michał Łabuz, Piotr Kowalczyk oraz Michał Kowalczyk. Turniej rozegrany został systemem każdy z każdym. Rozegrano 14 partii. I miejsce zajął Piotr Kowalczyk, II miejsce Lesław Rajtar, III miejsce Michał Kowalczyk. Puchary wręczył Wójt Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk.

2.    Turniej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec

W dniach 19 – 20 stycznia 2013r. odbył się  21 Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Opatowiec. W turnieju wzięło udział 12 drużyn:

„Mistrzowice", „Mega Bonus”, „Wisła” Opatowiec, „Kocina”, „Kaziki”, „Krzczonów 0,7”,  „Hercules”, „Szreniawa Mix”, „Bejlendo”, „Drużyna z przypadku”, „Szreniawa I”, „Drink Team”. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców gminy i powiatu kazimierskiego ale również ościennego województwa małopolskiego.

12 drużyn podzielono na cztery grupy. Rozegrano w sobotę 12 meczy. Z każdej grupy do dalszych rozgrywek zakwalifikowało się po dwie drużyny.

W niedzielę rozegrano osiem meczy. Do grupy finałowej zakwalifikowały się cztery drużyny.

W meczu o trzecie miejsce walczyły :

drużyna „Kaziki”  (w składzie: Konrad Kuroń, Arkadiusz Kuroń, Piotr Job, Mateusz Job, Piotr Wieloch, Jakub Piasecki) oraz drużyna „Krzczonów 0,7” (w składzie: Łukasz Porębski, Grzegorz Molęda, Remigiusz Skraba, Maciej Waskan, Dawid Stokłosa, Jacek Szluchcik, Jacek Kosznik, Patryk Jedynak, Marcin Swoszowski). Z wynikiem 2:0 zwyciężyła drużyna „Kaziki” i zajęła III miejsce w turnieju.

W finale spotkały się: drużyna Mistrzowice (w składzie: Rafał Kański, Dariusz Grzesik, Rafał Grzesik, Maksym Gryglak, Jarosław Tomal, Łukasz Kryca, Piotr Grzywna, Wojciech Dzięcioł, Paweł Książek) oraz drużyna „Mega Bonus” (w składzie: Anna Maderak, Ireneusz Górski, Mateusz Podyma, Paweł Ochenduszko, Mirosław Pierzchała, Sebastian Wieczorek, Robert Wójcik).

Mistrzami turnieju została drużyna „Mistrzowice", która wynikiem 3:1 pokonała po zaciętej walce drużynę „Mega Bonus” z Kazimierzy Wielkiej. Finałowy mecz był bardzo atrakcyjnym widowiskiem dla licznych kibiców, którzy z całego serca dopingowali drużynę z Mistrzowic.

Na zakończenie Turnieju  Wójt Gminy wręczył puchary i medale. Cztery pierwsze drużyny otrzymały z rąk organizatora również nagrody: siatkę do gry, piłki i komplety do gry w tenisa stołowego.

Najlepszym zawodnikiem Turnieju został wybrany Mateusz Job z drużyny „Kaziki”.

Puchar dla najmłodszego zawodnika otrzymał Patryk Jedynak. Najlepszymi kibicami zostały dziewczyny z Mistrzowic na czele z Iloną Maj. Najbardziej aktywnymi sędziami Turnieju byli: Rafał Kański, Krzysztof Dębski, Jarosław Tomal, Konrad Kuroń oraz Piotr Grzywna. Puchary i nagrody wszystkim wyróżnionym zapewnił i wręczył Wójt Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk.

Obsługę Turnieju zapewniły dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu Elżbieta Szczęsna – Kusak, prezes UKS-u Nadwiślanka Alicja Witkoś – Kłos oraz nauczycielka wychowania fizycznego Monika Kościółek.

3.     Rozgrywki sportowe „Szkółki Piłkarskiej"

21.01.2013r.

W godz.9:30 – 11:30 przeprowadzono rozgrywki sportowe dla chętnych uczniów biorących udział w zajęciach dodatkowych „Szkółki Piłkarskiej" dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Dzieci mogły się sprawdzić w wyścigach oraz w piłkarskim torze przeszkód. Na koniec mali piłkarze zagrali mecz. Nikt nie został pokonany. Wszystkie dzieci otrzymały medale i nagrody.

4.     Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół

W godz. 11:30 – 15:00 został rozegrany Turniej Piłkarski o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół . Do turnieju zgłosiło się 6 zespołów męskich („Gladiator”, „Old Spice”, „Są gorsi”, „No name”, „Herbaciarze”, „Kocina”) i jeden zespół żeński ( "Absolwentki”). W skład zespołów wchodzili przeważnie uczniowie i absolwenci naszego Gimnazjum. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym w obrębie swojej grupy. Rozegrano 9 meczy. Do finału weszły 4 zespoły. I miejsce zajęła drużyna "Kocina" w składzie: Piotr Nowak, Mateusz Kopeć, Patryk Jedynak, Sebastian Kobus, Albert Domagała.

II miejsce zajęła drużyna „Są gorsi” w składzie: Mateusz Stankiewicz, Walter Bober, Mateusz Wawak, Patryk Kozioł, Radosław Szumilas.

Na III miejscu uplasowała się drużyna „Old Spice” w składzie: Dawid Stokłosa, Andrzej Adamczyk, Damian Pszczoła, Maciej Trojan, Kamil Siwy, Marek Kowalczyk.

Najlepszym zawodnikiem został Piotr Nowak ze zwycięskiej drużyny: „Kocina”. Dziewczęta doskonale radziły sobie i rywalizowały dzielnie z chłopcami. Puchar dla najlepszej zawodniczki powędrował do Klaudii Pikulskiej. Najlepszym bramkarzem Turnieju został Dominik Niedźwiedź. Tytuł najsprawiedliwszego sędziego otrzymał p. Piotr Kusak, który poprowadził Turniej. Puchary i nagrody wręczyła p. Dyrektor Elżbieta Szczęsna – Kusak.

5.     Turniej Tenisa Stołowego

o Puchar prezesa UKS „Nadwiślanka” p. Alicji Witkoś – Kłos

W tym samym czasie rozgrywał się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar prezesa UKS „Nadwiślanka” p. Alicji Witkoś – Kłos. Turniej rozegrano systemem pucharowym pod czujnym okiem p. Ryszarda Kłosa. Do Turnieju zgłosiło się 10 osób. I miejsce zajął Sebastian Mącznik, II miejsce Konrad Cieloch, natomiast III miejsce zajął Adam Domagała.

6.     Turniej gier planszowych

Równocześnie uczniowie zespołu Szkół mogli zmierzyć się w rozgrywkach szachowych jak również w warcabach.

7. Warsztaty plastyczne

W dniu 21.01.2013r. odbyły się także warsztaty plastyczne pt."Kolorowe ferie". Organizatorem była p. Barbara Niedziela pod okiem której uczestnicy wykonali prace techniką: multiplikacji, wydzieranki i kolażu. W warsztatach  wzięły udział uczennice: Klaudia Sojka, Oliwia Rutkowska, Daria Lesiak, Aleksandra  Wodecka. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na wystawie szkolnej, a dziewczynki zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami.

Puchary i nagrody zakupiono w ramach Programu Profilaktycznego Zespołu Szkół w Opatowcu dzięki wsparciu Wójta Gminy Sławomira Kowalczyka

zdjęcia

13 stycznia 2013 r

21. Finał WOŚP – zagraliśmy  rekordowo

Wolontariusze Zespołu Szkół w Opatowcu w składzie: Agnieszka Dragan, Klaudia Kmiecik, Karolina Jakubowska, Justyna Korzec, Klaudia Kozioł, Angelika Szumilas, Kamila Cabaj i Szymon Szczęsny z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem, nie bacząc na mróz i śnieg, zbierali pieniądze od wczesnych godzin rannych do zmroku. W tym roku padł kolejny rekord – w puszkach naszych wolontariuszy znalazło się łącznie 6673 zł 40 gr.

Gratulujemy wolontariuszom i serdecznie dziękujemy wszystkim,
którzy przyczynili się do zapełnienia ich puszek.

Opiekunowie:

E. Szczęsna-Kusak, E. Gajda, I. Kłos, M. Kościółek, A. Witkoś-Kłos, M. Gajda

zdjęcia

11 stycznia 2013 r

"BAW SIE Z NAMI, NIE Z NAŁOGAMI"

W dniu 11 stycznia 2013 r. pan Sławomir Kowalczyk – Wójt Gminy Opatowiec przy udziale Stanisława Tomala – Przewodniczącego Komisji Konkursowej wręczył w Zespole Szkół w Opatowcu nagrody uczestnikom konkursu Baw się z nami, nie z nałogami”.

Nagrodzonym gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

zdjęcia             więcej

9 stycznia 2013 r.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

W dniu 9.01.2013 roku w przedszkolu obchodzono uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Dzieci przedstawiły przygotowane wcześniej jasełka, zaśpiewały piosenkę oraz wręczyły swoim najukochańszym laurki. ( tekst: Aleksandra Cugowska)

zdjęcia

7 stycznia 2013 r

V Konkurs Kolęd i Pastorałek w Koszycach

7.01.2013r. w Koszycach odbył się V Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Szkoła Podstawowa

W kategorii „solista”, pierwsze miejsce zajęła Nikola Kozioł z kl. II. drugie miejsce zajęła Aleksandra Szabłowska, również z kl. II.