Luty

 

28 lutego 2013 r.

Eliminacje gminne OTWP 2013

W dniu 28.02.2013 r. w Zespole Szkół w Opatowcu odbyły się, jak co roku, eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ  ZAPOBIEGA  POŻAROM”. Uczestniczyli w nich uczniowie ze szkół podstawowych z Krzczonowa i Opatowca oraz  Gimnazjum w Opatowcu.

Uczestników turnieju powitał Pan Sławomir Kowalczyk – wójt Gminy Opatowiec.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Kazimierzy Wielkiej - kpt. Krzysztof Wojtasik oraz asp. Piotr Kusak, a także Sekretarz Oddziału Zarządu Gminnego Związku OSP - Stanisław Kurek.

Najpierw dwanaścioro uczestników zaprezentowało swoją wiedzę pożarniczą w teście pisemnym, a następnie najlepsi rywalizowali w rozgrywkach finałowych, które miały formę odpowiedzi ustnych.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Marcin Ryba - uczeń Szkoły Podstawowej z Opatowca, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych - Hubert Lubera. Zwycięzcy eliminacji gminnych przechodzą do następnego etapu i będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych.

Turniejowe spotkanie zakończyło się miłym akcentem - wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane i wręczone przez Pana Sławomira Kowalczyka  – Wójta Gminy Opatowiec.

 zdjęcia

27 lutego 2013 r.

Przedstawienie "Papieros truje. Nigdy nie pal"

W związku z realizacją programu antytytoniowego "Nie pal przy mnie, proszę" uczniowie klas I-III przygotowali przedstawienie pt "Papieros truje. Nigdy nie pal".

Było i poważnie, i wesoło. Wszyscy jednak uświadomili sobie, że dym tytoniowy szkodzi zdrowiu.

Podczas apelu ogłoszone zostały wyniki Konkursu Matematycznego w klasie III. Oto one:

I miejsce - Jakub Kłos

II miejsce - Mateusz Porębski

III miejsce - Oskar Jabłoński

Pani dyrektor i wychowawczyni Irena Kłos wręczyły zwycięzcom nagrody i dyplomy.

zdjęcia

26 lutego 2013 r.

"Czerwony Kapturek" dla dzieci z ZPSWR z Cudzynowic

Dnia 26.02.2013 roku o godzinie 11.00 w Domu Kultury w Opatowcu, dzieci z koła muzyczno-teatralnego zaprezentowały kolejny już raz przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, tym razem dla dzieci z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach oraz dzieci
z klasy V i VI Zespołu Szkół w Opatowcu.

            Spotkanie rozpoczęła Pani Elżbieta Szczęsna-Kusak - Dyrektor Zespołu Szkół
w Opatowcu, która powitała zaproszonych gości oraz podziękowała za przybycie.

            Dzieci z uwagą i zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, o czym świadczyły spontaniczne reakcje dobiegające z widowni oraz uśmiechy i radość na twarzach dzieci.

            Po występie wszystkie dzieci zostały poczęstowane pysznymi pączkami ufundowanymi przez Panią Anetę i Pana Mariusza Rutkowskich - właścicieli piekarni w Opatowcu, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

            Na zakończenie wszyscy zrobili sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie.

zdjęcia

20 lutego 2013r.

Internetowy Teatr TVP dla szkół

  20 lutego 2013 roku w ramach „Internetowego Teatru TVP dla szkół” uczniowie i uczennice klas IV – VI  Zespołu Szkół w Opatowcu obejrzeli musical „Ania z Zielonego Wzgórza” oparty na znanej powieści Lucy Maud Montgomery w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Chęć odbioru tego pięknego przedstawienia zadeklarowało ponad 200 szkół z małych miejscowości, dysponujących szerokopasmowym Internetem. Ta nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystuje nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. Kilkanaście tysięcy uczniów (w tym uczniowie Zespołu Szkół w Opatowcu) wraz z teatralną publicznością zobaczyło na żywo sceniczną wersję perypetii rudowłosej Ani słynącej z gadulstwa i błyskotliwości, w reżyserii Moniki Martini - Madej i wspaniałej oprawie muzycznej skomponowanej przez Macieja Szymańskiego.

Premiera poznańskiej inscenizacji miała miejsce 18 lat temu i mimo upływu czasu to barwne i wzruszające musicalowe widowisko jest uwielbiane przez kolejne pokolenia młodzieży. „Ania z Zielonego Wzgórza” jest już piątą propozycją teatralną skierowaną do uczniów, którzy mają ograniczone możliwości  uczestniczenia w ważnych i ambitnych wydarzeniach kulturalnych i artystycznych. Z myślą o nich najlepsze teatry w całej Polsce, zapraszane do udziału w nowatorskiej telewizyjnej inicjatywie,  przygotowują kolejne repertuarowe oferty. Pełni wrażeń po obejrzanym spektaklu czekamy z niecierpliwością na kolejne adaptacje teatralne arcydzieł literatury polskiej i światowej.

zdjęcia

 

 

8 lutego 2013r.

PODSUMOWANIE KONKURSU

"MÓJ POMYSŁ NA WYKORZYSTANIE SUROWCÓW WTÓRNYCH"

W ramach realizacji projektu „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi w Rzędowie gmina Tuczępy” w Zespole Szkół w Opatowcu został ogłoszony konkurs plastyczno-techniczny pt: ”MÓJ POMYSŁ NA WYKORZYSTANIE SUROWCÓW WTÓRNYCH”. Uczniowie z ochotą i zaangażowaniem wzięli w nim udział. Do organizatorów konkursu wpłynęło 45 prac. W celu jego rozstrzygnięcia została powołana Komisja  w składzie::

  1. Elżbieta Szczęsna –Kusak – Przewodnicząca
  2. Grzegorz Kozioł – członek
  3. Anna Kaczmarczyk – członek
  4. Izabela Włosowicz – członek
  5. Iwona Łabuz – członek

Komisja dokonała szczegółowego przeglądu wszystkich złożonych prac. W wyniku oceny przyznała:

 I m-ce  -  Natalia Bątkowska,

                 Kacper Król

II m-ce -   Gabriela Król.

                 Maciej Cugowski

III m-ce-  Julia Jachna,

                 Ilona Maj

Wyróżnienia otrzymali:

Nikola Wróbel, Karolina Szabla, Marcin Ryba, Gabrysia Pobiega, Kacper Czosnek, Martynka Jachna, Klaudia Stępień, Ania Karwas, Jakub Szabla, Jakub Niedźwiedź, Przemysław Gabiga, Michał Kowalczyk.

Pozostali uczestnicy w osobach: Gabriel Maj, Adaś Wach, Julia Wach, Oliwia Rogóz, Kacper Cugowski, Iza Dybek, Ola Szabłowska, Wiktor Salamon, Wiktoria Maj, Joasia Rogóz, Klaudia Sojka, Małgorzata Kowalczyk, Emilia Porada, Oliwia Madej, również zostali nagrodzeni za udział w Konkursie.

W dniu 8 lutego 2013 roku na uroczystym apelu w Zespole Szkół w Opatowcu Wójt Gminy wręczył  wszystkim uczestnikom nagrody ufundowane przez Gminę Opatowiec.

Dyrekcja Zespołu Szkól w Opatowcu wraz z organizatorami konkursu serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Panu Sławomirowi Kowalczykowi za wsparcie finansowe.

WSZYSTKIE PRACE KONKURSOWE MOŻNA OBEJRZEĆ NA WYSTAWIE GMINNEJ ZORGANIZOWANEJ W DOMU KULTURY W OPATOWCU -  I PIĘTRO W SALI KONFERENCYJNEJ.

Koordynator szkolny

                                                                                                               Kinga Maj

zdjęcia

 

5 lutego 2013r.

Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego

 

 

W dniu 05 lutego 2013 roku uczennice i uczniowie z klasy V i VI Zespołu Szkół w Opatowcu reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego w Kazimierzy Wielkiej.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn, byli to uczniowie z następujących szkół podstawowych:

SP Opatowiec - 1 zespół,

SP Zięblice - 1 zespół,

SP Dobiesławice - 2 zespoły,

SP Cudzynowice - 2 zespoły.

Drużyna chłopców z klasy V w składzie Bartosz Kościółek, Michał Gwóźdź, Dominik Madej zdobyła III miejsce.

Drużynę dziewcząt stanowiły uczennice klasy VI: Agnieszka Dragan, Klaudia Kmiecik, Maja Tomal.

Należy nadmienić, że poziom turnieju był bardzo wysoki i tym bardziej chłopcom należą się wielkie gratulacje ze zdobytego miejsca na podium.

Opiekun Monika Kościółek

 

zdjęcia

 

4 lutego 2013r.

"Czerwony Kapturek" w Domu Kultury

Dnia  4 lutego 2013 r.  o godzinie 9.30 w Domu Kultury odbyło się przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek ” w wykonaniu dzieci z koła muzyczno-teatralnego działającego w Domu Kultury
w Opatowcu.

                Wśród zaproszonych  na tę okazję gości  był Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzczonowie Pan Tomasz Paluch, nauczyciele oraz dzieci klas I-III z Krzczonowa jak również nauczyciele i dzieci
z Zespołu Szkół w Opatowcu.

                Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół w Opatowcu, Pan Grzegorz Kozioł, powitał zaproszonych gości, a następnie zaprosił do obejrzenia przedstawienia.

                Wszyscy zgromadzeni z zainteresowaniem obejrzeli występ, o czym świadczyły gromkie brawa oraz radość i uśmiech na twarzach.

                Po przedstawieniu  Pan Grzegorz Kozioł  pogratulował dzieciom pięknego występu
a następnie wręczył im słodycze.

zdjęcia

 

2 lutego 2013r.

Zabawa karnawałowa

W dniu 02 lutego 2013 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatowcu odbyła się zabawa choinkowa dla dzieci z przedszkola i zerówki. Zabawę poprowadził profesjonalny wodzirej – pan Radosław Kornaś wraz z zespołem „Fantastic”. Dzieci i rodzice przebrani w bajeczne, kolorowe stroje bawili się wesoło, a śmiechu i radości nie było końca.

W tym samym dniu odbyła się także zabawa dla uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej oraz uczniów Gimnazjum w budynku Zespołu Szkół w Opatowcu. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami bawili się wspaniale przy piosenkach wykonywanych przez zespół muzyczny „Royal”. Do zorganizowania tych imprez oprócz nauczycieli, zaangażowali się także rodzice uczniów oraz Rada Rodziców przygotowując dla dzieci pyszny poczęstunek. Za wszystko  serdecznie dziękujemy.

  zdjęcia (Dom Kultury)  zdjęcia (Szkoła)