Kwiecień

 

26 kwietnia 2013r.

„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” - wręczenie nagród

W dniu 26 kwietnia 2013 roku w K.W. Policji w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu „Świeć przykładem”. Wśród narodzonych dzieci znaleźli się uczniowie ZESPOŁU SZKÓŁ W OPATOWCU :

1) Michał Gwóźdź, który zajął II miejsce w województwie;

2) Emilia Porada otrzymała wyróżnienie.

Organizatorzy nagrodzili laureatów.

Wręczenia nagród dokonał z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Rafał  Kochańczyk.

Uczniowie Ci otrzymali również nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Opatowiec Sławomira Kowalczyka.

Na uwagę zasługuje fakt, że list napisany przez Michała Gwoździa został publicznie odczytany i zostanie wyemitowany w programie Radia Kielce.

                                                          ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY.

zdjęcia

23 - 25 kwietnia 2013r.

EGZAMIN GIMNAZJALNY

W dniach 23, 24, 25 kwietnia 2013 roku uczniowie klas trzecich gimnazjum przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i z języka obcego. Wszystkim piszącym życzymy wysokich wyników.

zdjęcia

 

23 kwietnia 2013 r. 

DLA RODZICÓW SĄ SKARBEM I DUMĄ,

A DLA SZKOŁY PERŁAMI…

W gronie tegorocznych najlepszych świętokrzyskich gimnazjalistów, którzy zakwalifikowali się do finałów konkursów przedmiotowych znalazło się trzech uczniów Zespołu Szkół w Opatowcu:

Szymon Szczęsny, Agnieszka Wojas i Maciej Kwaśniewski

Szymon Szczęsny reprezentował nasze gimnazjum w Konkursie Fizycznym,

Agnieszka Wojas w Konkursie Biologicznym,

Maciej Kwaśniewskiw Konkursie Geograficznym.  

Wszystkim serdecznie gratulujemy, lecz największe słowa uznania kierujemy pod adresem Szymona Szczęsnego, który nie tylko zdobył tytuł laureata Konkursu Fizycznego, ale…

zwyciężył Konkurs Fizyczny!

Mamy nadzieję, że sukces Szymona będzie dla innych zachętą i motywacją do dalszej nauki.

 

19 kwietnia 2013 r.

WSZYSTKIE DZIECI NASZE SĄ...

Dnia  19 kwietnia 2013 roku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wszystkie dzieci nasze są: Basia, Michael, Małgosia, John…”.

Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej w Opatowcu i Szkoły Podstawowej w Krzczonowie. Rywalizowało między  sobą 11 uczniów w 2 kategoriach wiekowych.

Oto zwycięzcy naszego konkursu:

Kategoria I:  klasy 0-I

I miejsce – Kacper Grzywna

II miejsce – Małgorzata Kowalczyk

III miejsce – Katarzyna Tomal

Kategoria II: klasy II-III

I miejsce – Dawid Majka

II miejsce – Maja Kowalska

III miejsce – Nikola Kozioł

Zwycięzcy będą reprezentować naszą Gminę podczas X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Busku Zdroju, który odbędzie się dnia 17 maja 2013 r. o godz. 9.00 w Buskim Samorządowym Domu Kultury.

Irena Kłos

 

19 kwietnia 2013r.

POWIATOWY TURNIEJ BRD SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 19 kwietnia 2013 r. w Kazimierzy Wielkiej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Szkołę Podstawową  w Opatowcu reprezentowała drużyna uczniów klasy V w składzie:  Bartosz Dybała, Dominik Madej i  Michał Gwóźdź.  Nasi reprezentanci drużynowo zajęli III miejsce w powiecie, natomiast indywidualnie: Michał Gwóźdź – III a Bartek Dybała - V. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody.

zdjęcia

 

17 kwietnia 2013r.

CHWAŁA ZWYCIĘŻONYM...

 

17 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół w Opatowcu odbył się uroczysty apel upamiętniający 150-tą rocznicę Powstania Styczniowego, 73. rocznicę bestialskiego mordu dokonanego na polskich oficerach przez NKWD w 1940 roku oraz ofiary katastrofy samolotu prezydenckiej delegacji, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku koło Smoleńska.

Uczniowie w formie montażu słowno-muzycznego przypomnieli o walce Polaków w skrajnie trudnych warunkach w 1863 r., a także losach ponad 21. tysięcy polskich jeńców: oficerów wojska polskiego II RP i straży granicznej, lekarzy, policjantów, duchownych, na których,
z woli Stalina i na rozkaz najwyższych władz Związku Sowieckiego, wykonano wyrok śmierci strzałem w tył głowy.

Uczniowie podkreślali, jak ważna jest pamięć o ofiarach z 1863, 1940 i 2010 roku. Jak ważne, by troszczyć się o prawdę i przechowywać ją w trosce o tożsamość narodową. Uczestnicy akademii minutą ciszy oddali hołd zaginionym Polakom.

W uroczystości uczestniczył Pan Sławomir Kowalczyk - Wójt Gminy Opatowiec, który po występie młodzieży opowiedział o swoich przodkach, uczestniczących w walkach podczas Powstania Styczniowego. Następnie Pan Jan Charzewski przybliżył dzieje mieszkańców Opatowca i okolic z 1863 r.

 Po apelu dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, harcerze oraz delegacje uczniów z Gimnazjum udali się pod Dąb Pamięci, by zapalając znicze złożyć hołd ofiarom Katynia i Tweru pochodzącym z Opatowca: Franciszkowi Rokickiemu, Franciszkowi Grudniowi oraz Zygmuntowi Pietraszewskiemu.

zdjęcia

 

16 kwietnia 2013r.

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W dniu 16 kwietnia 2013 r. w Skalbmierzu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów gimnazjów. Gimnazjum w Opatowcu reprezentowała drużyna w składzie: Piotr Sobieraj – kl. IIIa, Daniel Książek – kl. IIIb, Adrian Niedźwiedź – kl. I. Nasi reprezentanci drużynowo zajęli II miejsce w powiecie, natomiast Piotr Sobieraj indywidualnie – IV. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali atrakcyjne nagrody.

 

12 kwietnia 2013r.

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 12 kwietnia 2013 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej odbył się finał powiatowy XXXVI edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Uczniów wraz z nauczycielami powitał Komendant Powiatowy PSP st. kpt. Kazimierz Zabłotny.
Turniej składał się z testu pisemnego oraz finału ustnego. Zespół Szkół w Opatowcu reprezentowali Marcin Ryba – uczeń klasy VI szkoły podstawowej i Hubert Lubera – uczeń klasy IIIa gimnazjum.

Z satysfakcją informujemy, że Hubert Lubera zajął II miejsce w powiecie, a Marcin Ryba uzyskał wyróżnienie.

Uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego, które wręczył im Starosta Kazimierski Pan Jan Nowak wraz z Komendantem Powiatowym PSP st. kpt. Kazimierzem Zabłotnym.

więcej informacji

 

12 kwietnia 2013r.

KONKURS "MOJE PONIDZIE"

W dniu 12.04.2013 r. w Zespole Szkół w Opatowcu odbyły się gminne eliminacje  Powiatowego Konkursu „ Moje Ponidzie ”.  W konkursie wzięły udział trzy dwuosobowe drużyny ze szkół:

  1. Szkoła Podstawowa w Krzczonowie,
  2. Zespół Szkół Samorządowych w Wielgusie,
  3. Zespół Szkół w Opatowcu – Szkoła Podstawowa

 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy piątej: Bartosz Dybała i Michał Gwóźdź. Chłopcy ci zakwalifikowali się do etapu powiatowego

zdjęcia

 

8 kwietnia 2013r.

POWITANIE WIOSNY

Dnia 8 kwietnia 2013 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas O – VI zorganizowali powitanie wiosny. Jako, że zima długo broniła się przed odejściem, dzieci postanowiły przegonić ją topiąc w Wiśle Marzannę – symbol złej zimy. Zorganizowany został również szkolny happening w związku z realizacją programu „Nie pal przy mnie, proszę” z wykorzystaniem transparentów, chorągiewek i baloników. Kampania antynikotynowa polegała na skandowaniu przez dzieci haseł oraz rozdawaniu przez uczniów i uczennice napotkanym mieszkańcom ulotek o treści antynikotynowej. W ten sposób dzieci zachęcały dorosłych do dbania o zdrowie i zerwania z nałogiem.

zdjęcia

 

5 kwietnia 2013r.

WRĘCZENIE NAGRÓD KONKURSU „ WIOSNA TALENTÓW”

Podczas uroczystego apelu w dniu 05 kwietnia 2013r.  Wójt Gminy Opatowiec – Pan Sławomir Kowalczyk wraz z Panią Dyrektor Elżbietą Szczęsną-Kusak i przedstawicielem Rady Rodziców - Panią Anną Salamon wręczyli nagrody wszystkim uczestnikom konkursu „Wiosna Talentów”, który odbył się w dniu 21.03.2013r. Zwycięzcy otrzymali nagrody, które zostały zakupione dzięki ofiarności Gminy Opatowiec, Rady Sołeckiej Opatowiec oraz darczyńców: p. Michała Szczerby, p. Piotra Kowalczyka, p. Anety Tomasik, p. Pawła Salamona, p. Katarzyny Fular, p. Jarosława Gwoździa, p. Tadeusza Moskwy, pp. Anny i Marka Krawczyków, pp. Anety i Mariusza Rutkowskich oraz p. Jarosława Krycy. Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe.

zdjęcia

5 kwietnia 2013r.

"TURNIEJ BRD"

W dniu 05 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół w Opatowcu został przeprowadzony gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przeprowadzonej pod czujnym okiem przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej sierżanta sztabowego Pana Michała Grzybczyka oraz Gminnego Koordynatora Pani Moniki Kościółek przystąpiły drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Krzczonowie oraz Szkołę Podstawową w Zespole Szkół  w Opatowcu. Uczniów przygotowywali do tych trudnych zmagań nauczyciele -  Pan Tomasz Paluch i Pani Katarzyna Szczerba. Po długim i zaciętym boju lepszą w turniejowych potyczkach okazała się drużyna z Opatowca i tym samym to ona zakwalifikowała się do udziału w rozgrywkach na szczeblu powiatowym. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Gwóźdź - uczeń klasy V SP Opatowiec. Nagrody ufundował i wręczył Wójt Gminy Opatowiec – Pan Sławomir Kowalczyk.

 Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zdjęcia

 

5 kwietnia 2013r.

„ZIEMIA NIE DA  SOBIE RADY, SEGREGUJEMY ODPADY”

Pod takim hasłem  Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Rzędowie  zorganizował Konkurs dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych z terenu gmin wspólnie realizujących Projekt pn.: „Kompleksowy system gospodarki odpadami komunalnymi  w Rzędowie gmina Tuczępy”.

Konkurs został przeprowadzony w terminie od 1 października 2012 roku do 28 lutego 2013 roku. Łącznie w Konkursie wzięło udział  4 666 uczestników.

Wyniki konkursu podzielone były  w kategorii indywidualnej dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych.

Komisja konkursowa w dniu 29 marca 2013 roku wyłoniła  zwycięzców:

W kategorii Szkoła Podstawowa:

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa  z Opatowca uzyskując 347 pkt.

Indywidualne wyróżnienia otrzymali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu: Dominik Madej, Nikola Wróbel, Gabriela Król, Wiktoria Maj, Jarosław Ćwik, Kacper Czosnek, Joanna Rogóz, Emilia Porada.

W kategorii Gimnazja;

I miejsce zajęło Gimnazjum z Opatowca uzyskując 683 punkty.

Indywidualne wyróżnienia otrzymali uczniowie: Natalia Bątkowska, Szymon Szczęsny, Patryk Kościółek, Paulina Grzywna, Oliwia Śmieszek.

Nagrody zostaną wręczone laureatom Konkursu do dnia 30 czerwca 2013 roku na oficjalnym wręczeniu nagród.

Nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

(tekst: K. Maj)

zdjęcia

4 kwietnia 2013r.

SPRAWDZIAN W KLASIE VI

W dniu 4 kwietnia 2013 roku 13 uczniów klasy VI przystąpiło do egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej.  Wszystkim życzymy dobrych wyników.

zdjęcia

4 kwietnia 2013r.

 

WOJEWÓDZKI KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM” - WYNIKI

W miesiącu lutym 2013 roku  ogłoszony został  Wojewódzki Konkurs dla szkół podstawowych „Świeć przykładem”. Organizatorami Konkursu byli: Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach - Wydział Ruchu Drogowego, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Kielcach, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach, Redakcja „Gazety Wyborczej” i Rozgłośnia Radio Kielce.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, a jego celem było promowanie bezpiecznych zachowań wśród dzieci i młodzieży. Warunkiem wzięcia udziału w tym Konkursie było wykonanie przynajmniej jednej z niżej wymienionych prac:

- napisanie listu do kierowcy (np. ojca, mamy, dziadka, wujka) by przestrzegali zasad bezpieczeństwa drogowego na wsi i w mieście,

- ułożenie wiersza zachęcającego do noszenia odblasków.

Liczba prac nadesłanych przez jednego uczestnika była nieograniczona.

W Zespole Szkół w Opatowcu uczniowie Szkoły Podstawowej przystąpili do przedmiotowego Konkursu. Wpłynęło 17 prac. Wszystkie prace zostały odesłane do organizatorów.

Dodatkowo na etapie szkolnym została powołana Komisja, która oceniła  złożone prace.  W wyniku tej oceny:

I miejsce przyznano  uczniowi Klasy V – Michałowi Gwoździowi

II miejsce  zajęła praca ucznia Klasy VI Marcina Ryby

III lokatę otrzymała praca uczennicy II klasy Emilii Porady.

Komisja przyznała  również  dwa wyróżnienia dla: Gabrieli Król oraz Klaudii Stępczyk.

Zainteresowanie Konkursem na szczeblu wojewódzkim  było bardzo duże. Do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach wpłynęło 1 800 prac.

Wśród nagrodzonych  znaleźli się  uczniowie naszej Szkoły co należy uznać za bardzo duży sukces. Przy tak wielkiej konkurencji nie było to łatwym zadaniem.

Gratulujemy uczniowi  klasy V Michałowi Gwoździowi za zajęcie II miejsca w skali województwa oraz uczennicy klasy II Emilii Poradzie za otrzymanie wyróżnienia.

(tekst: K. Maj)

zdjęcia