Maj

31 maja 2013 r.

DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W dniu 31 maja, przy współpracy z Wójtem Gminy – Sławomirem Kowalczykiem i Radą Rodziców został zorganizowany w naszej szkole Dzień Dziecka. Dzieci klas I-III oglądały na w szkole film pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Następnym punktem programu były zabawy sportowo-rekreacyjne. Uczniowie zostali zebrani na boisku szkolnym, gdzie wybrano drużyny. Uczniowie mieli za zadanie pokonać wyznaczony tor przeszkód kozłując piłkę. Kolejną konkurencją był „bieg kolorowych węży” oraz rzut na odległość. Pozostali uczniowie dopingowali sportowców. Natomiast uczniowie klas IV-VI pojechali na wycieczkę do kina na film pt. „Tajemnice Zielonego Królestwa”. Ten radosny i pełen atrakcji dzień umilił słodki poczęstunek od naszych sponsorów, za który serdecznie dziękujemy: Piekarni Rutkowscy (państwu Anecie i Mariuszowi Rutkowskim), panu Michałowi Szczerbie, firmie Agro Plus (państwu Annie i Piotrowi Kowalczykom), pani Annie Salamon.(tekst: K. Maj)

zdjęcia

27 maja 2013 r.

DZIEŃ MATKI

W dniu 27 maja 2013 r. wychowawcy klas I - III wspólnie z dziećmi zorganizowali uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Specjalnie na tę okazję wykonano kolorowe zaproszenia i zaproszono wszystkie mamy na  szkolną uroczystość. Żeby uświetnić ten dzień wiele wysiłku dzieci włożyły w dekorację: namalowały portrety swoich mam, wykonały wspólny bukiet, przygotowały wystawkę swoich prac. Każde dziecko wręczyło swojej mamie własnoręcznie wykonany słonecznik. Impreza składała się z części artystycznej, zabawy i poczęstunku. Zapał najbardziej aktywnych uczniów udzielił się całej szkole. Dzieci wraz ze swoimi mamusiami aktywnie uczestniczyli we wszystkich przygotowanych zadaniach. W Dniu Matki wszystkie dzieci przyszły odświętnie ubrane, żeby podkreślić uroczysty charakter tego święta.(tekst: K. Maj)

zdjęcia

 

 

22 maja 2013 r.

SREBRNY MEDAL  W WOJEWÓDZKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Dnia 22.05.2013 r. Piotr Ryba uczeń Gimnazjum przy Zespole Szkół w Opatowcu zajął II miejsce i otrzymał srebrny medal w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Gimnazjalnych w Kielcach w rzucie oszczepem z wynikiem 40,25 m.

zdjęcia

20 maja 2013 r.

SUKCES UCZENNICY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OPATOWCU

W dniu 20 maja 2013 roku w Krakowie zakończył się XXVI Ogólnopolski Festiwal „NOWA PIOSENKA W STARYM KRAKOWIE”. Podczas finałowego koncertu swoje wokalne  umiejętności zaprezentowali laureaci festiwalu z całej Polski.  Wśród nich znalazła się uczennica naszej szkoły WIKTORIA MAJ. Artyści mieli za zdanie zaprezentować dwie piosenki w języku polskim. Wiktoria zaśpiewała własne piosenki pt. ,,Chmurny pan”, ,,Partytura do gwiazd”” i zdobyła II miejsce otrzymując SREBRNY ZĄB SMOKA WAWELSKIEGO.  Festiwal zorganizowało Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana w Krakowie, a honorowy patronat objął  Jego Magnificencja Rektor Akademii Muzycznej prof. Zdzisław Łapiński. Koncert finałowy odbył się w sali teatralnej kościoła św. Jadwigi Królowej.          

Gratulujemy!

zdjęcia

 

17 maja 2013 r.

PRZEGLĄD MAŁYCH FORM TEATRALNYCH

17 maja 2013roku uczniowie z klas 0-III Zespołu Szkół w Opatowcu  wzięli udział w II Powiatowym - X Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Kazimierzy Wielkiej.

Dzieci wystąpiły w przedstawieniu o tematyce ekologicznej p.t.:” Tropiciele na tropie Szrotówka Kasztanowcowiaczka ” przygotowanym przez Małgorzatę Gwóźdź.

Spośród ośmiu szkół, które przystąpiły do konkursu nasi uczniowie zajęli III miejsce, a tym samym otrzymali nagrody - puchar oraz książkę p.t.:”Słownik teatru” Dariusza Kosińskiego.

Wydarzenie to było dla dzieci wielkim przeżyciem, gdyż większość z nich po raz pierwszy występowała na dużej scenie, przed komisją i w obcym dla nich miejscu.

Udział w przedstawieniu dostarczył im wiele wrażeń, pozytywnych emocji, przeżyć. Doświadczyły także, że tremę można pokonać oraz wyraziły  chęć, by w przyszłości przystąpić do kolejnego takiego konkursu.

Poza tym, dzieci miały okazję oglądać i podziwiać występy starszych koleżanek i kolegów z innych szkół. ( tekst: M. Gwóźdź)

 

13 maja 2013 r.

KONKURS LITERACKI

W dniu 13 maja 2013 r. uczennice Zespołu Szkół w Opatowcu: Wiktoria Maj, Klaudia Kmiecik oraz Paulina Minior wzięły udział w I etapie Konkursu Literackiego organizowanego przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach Filia w Busku – Zdroju.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były „Moje marzenia”. Uczennice naszej szkoły napisały jedno opowiadanie i dwa wiersze na ten temat.

Jako kryterium oceny jury przyjęło: kompozycję pracy, styl wypowiedzi, jakość pracy oraz sposób prezentacji.

Po zapoznaniu się z 39 pracami, z których 28 zostało zaprezentowanych bezpośrednio przez autorów podczas I etapu konkursu jury przyznało:

 I miejsce w kategorii opowiadanie uczennicy klasy IV Wiktorii Maj,

natomiast wyróżnienie w kategorii wiersz otrzymała uczennica klasy VI Klaudia Kmiecik.

II część Konkursu Literackiego(wręczenie nagród) odbędzie się 27 maja 2013 r.

Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia

 

11 maja 2013 r.

RAJD

W dniu 11 maja 2013 r. uczniowie klas IV - VI Zespołu Szkół w Opatowcu pod opieką  p.Małgorzaty Żydowskiej i p.Ireny Kłos uczestniczyli w rajdzie, który miał na celu popularyzację turystyki pieszej i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu oraz poznawanie piękna otaczającej nas przyrody. Trasa tegorocznego rajdu wiodła z Opatowca przez Rzemienowice i Królewice do Bejsc. Na zakończenie wyczerpującej wycieczki czekała na uczniów słodka niespodzianka – lody.

zdjęcia

 

10 maja 2013 r.

I Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Koszycach

10 maja w Koszycach odbył się I Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego. W kategorii „Szkoła Podstawowa” I miejsce jury przyznało zespołowi wokalno-instrumentalnemu w składzie: Wiktor Salamon-perkusja, Krystian Leks-saksofon, Emilia Kozioł i Nikola Wróbel- wokal. W kategorii „Gimnazjum” I miejsce zajął duet wokalny: Klaudia Kozioł i Natalia Kurzyńska. Dodatkowo, Wiktor Salamon otrzymał Nagrodę Organizatora Przeglądu. Uczniów przygotował Wiesław Tomal. (tekst W. Tomal)

zdjęcia

9 maja 2013 r.

MISTRZOWIE PÓŁFINAŁÓW WOJEWÓDZKICH


W dniu 9 maja 2013 roku chłopcy Zespołu Szkół w Opatowcu reprezentowali naszą szkołę w Turnieju "Piłkarska Kadra Czeka 2013" rocznik 1998 i młodsi, który odbył się w Pacanowie.
Piłkarze z naszej szkoły zostali przydzieleni do drugiej grupy wraz z następującymi drużynami:
1. Gimnazjum nr. 1 Pacanów
2. LUKS "Wisła" Nowy Korczyn
3. Publiczne Gimnazjum Samorządowe Kazimierza Wielka.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce kwalifikując się do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się  13 czerwca 2013 roku.
 

Skład drużyny:

 

Szkoła Podstawowa

1. Gwóźdź Michał
2. Kościółek Bartosz
3. Krawczyk Miłosz
4. Kociński Patryk
5. Korzec Maciej
6. Niedźwiedź Bartosz

 

GIMNAZJUM

 1. Kowalczyk Wojciech
 2. Niedźwiedź Adrian
 3. Siwy Kamil
 4. Wróbel Krystian
 5. Kościółek Patryk
 6. Małek Patryk
 7. Nowak Piotr
 8. Kwaśniewski Maciej
 9. Niedźwiedź Dominik
 10. Norek Bartosz
 11. Jedynak Patryk
 12. Miniór Sebastian
 13. Stoksik Kamil

 

Opiekun drużyny: Kościółek Monika

zdjęcia