Październik

25  października 2013 r.

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

 

25 października 2013 roku odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Była to uroczystość ogromnie ważna dla 17 pierwszoklasistów. Przebiegała w podniosłej i uroczystej atmosferze. Na świetlicy zebrali się odświętnie ubrani uczniowie wraz z rodzicami. Zebranych gości powitała p. Dyrektor Elżbieta Szczęsna - Kusak. Później mikrofon przejęły szkolne duszki, które poprzez zabawę sprawdzały, czy pierwszoklasiści mogą być przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół. Klasa pierwsza zaprezentowała się wspaniale, więc duszki ogłosiły, że wszystkie dzieci „zdały” egzamin pierwszoklasisty. Wreszcie nadszedł czas ślubowania. Później odbyło się pasowanie na ucznia Zespołu Szkół w Opatowcu. Na koniec rodzice wręczyli dzieciom upominki. Pani Sekretarz Urzędu Gminy Bożena Zbertek życzyła pierwszakom sukcesów w nauce oraz przekazała im kosz pełen słodkości. Zresztą życzeń było więcej – popłynęły one od pani Dyrektor, wychowawczyni oraz uczniów klasy II. Wydarzenie to było wielkim przeżyciem dla uczniów i rodziców. Mamy nadzieję, że ten ważny moment w życiu każdego ucznia pozostanie na długo w ich pamięci.

                                                                                                        Wychowawczyni Irena Kłos

zdjęcia

24  października 2013 r.

WICEMISTRZOWIE POWIATU

 

W dniach 16 i 24 października 2013 roku drużyna piłkarska chłopców klasy II i III Gimnazjum Zespołu Szkół w Opatowcu uczestniczyła w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej.

Turniej piłkarski został podzielony na dwa etapy. 16 X 2013r zostały przeprowadzone równocześnie  półfinały powiatowe w  Skalbmierzu i Kazimierzy Wielkiej.

 Drużyna z naszej szkoły swoje zmagania piłkarskie rozgrywała z gospodarzami ze Skalbmierza oraz ze szkołami z Topoli i Wielgusa. Natomiast w gospodarze z Kazimierzy Wielkiej podejmowali drużyny z Czyżowic i Cieszków. Awans do finału powiatowego wywalczyły  drużyny z  Opatowca  oraz Kazimierzy Wielkiej.

24 października 2013 roku zwycięskie drużyny walczyły o pierwsze miejsce i awans do województwa.  Zwyciężyła drużyna z Kazimierzy Wielkiej.

SKŁAD DRUŻYNY:

Kamil Siwy, Adrian Niedźwiedź, Krystian Wróbel, Patryk Jedynak, Patryk Kościółek, Maciej Kwaśniewski, Dominik Niedźwiedź, Bartosz Norek, Piotr Nowak, Sebastian Miniór.

Opiekun: Monika Kościółek

zdjęcia

23  października 2013 r.

BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ

 

23 października 2013 r. reprezentacja klasy piątej Szkoły Podstawowej brała udział w VII edycji Wojewódzkiego Konkursu „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”.

Turniej obejmował tematykę:
- bezpieczeństwo w ruchu drogowym,
- bezpieczeństwo osobiste,
- pierwsza pomoc przedmedyczna.

Przed eliminacjami powiatowymi uczniowie klasy piątej wykonali w szkole pod opieką pani Barbary Niedzieli pracę plastyczną na temat: „Myśl jak idziesz – Rok 2013 Rokiem Pieszego”. Ocena pracy była jednym z elementów eliminacji powiatowych. Drużyna pisała test obejmujący w/w tematykę, za który uzyskała najwyższy wynik spośród wszystkich reprezentacji. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej.  Ostatnim zadaniem był przejazd rowerem przez  tor przeszkód.

Nasza drużyna w składzie: Aleksandra Ostrowska, Michał Kowalczyk i Daniel Nedźwiedź zajęła 3 miejsce na 10 drużyn uczestniczących w eliminacjach.

Opiekun: Mirosław Gajda.

zdjęcia

 

21  października 2013 r.

WYCIECZKA DO KRAKOWA

 

W dniu 21 października 2013 roku uczniowie klas: I, III, IV Szkoły Podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wycieczki było obejrzenie filmu pt. „KUMBA”. Po udanym seansie dzieci z zadowoleniem udały się do pobliskiego Mc.Donalda, gdzie posiliły się ulubionymi potrawami. Na koniec wszyscy szczęśliwie wrócili do swoich domów.

zdjęcia

18 października 2013 r.

II MIEJSCE W POWIECIE

 

W dniu 18 października 2013 roku drużyna piłkarska chłopców klasy V i VI Zespołu Szkół w Opatowcu uczestniczyła w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej, który przeprowadzony został w Kazimierzy Wielkiej.

 Drużyna w składzie: Maciej Cugowski, Daniel Niedźwiedź, Patryk Matuszczyk , Michał Kowalczyk, Bartosz Kościółek, Bartosz Dybała, Dominik Kociński, Miłosz Krawczyk, Krystian Leks, Hubert Kmiecik   zdobyła II miejsce i tym samym awansowała do  wojewódzkich rozgrywek, które odbędą się wiosną.

Szkoły uczestniczące w turnieju:

1. SSP1 Kazimierza Wielka

2. SSP 3 Kazimierza Wielka

3. ZPO Skalbmierz

4. ZS Opatowiec

5. Czarnocin

WYNIKI KOŃCOWE
I miejsce  SSP1 Kazimierza Wielka
II miejsce ZS Opatowiec
III miejsce SSP3 Kazimierza Wielka
IV miejsce Czarnocin

V miejsce Skalbmierz

Zdobywcy  bramek:
Kościółek Bartosz - 3
Matuszczyk Patryk - 1


Opiekun: Monika Kościółek

zdjęcia

15 października 2013 r.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Dnia 15 października 2013 roku w Zespole Szkół w Opatowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą poprzedziło ślubowanie uczniów klasy I Gimnazjum. Do grona gimnazjalistów dołączyło 26 uczniów. W uroczystej akademii udział wzięli Wójt Gminy Opatowiec - Sławomir Kowalczyk, Sekretarz Gminy Bożena Zbertek, Skarbnik Gminy   Anna Klimaszewska-Luty, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Obsługi Zespołu Szkół, Rada Rodziców oraz uczniowie.  Dzieci z klasy szóstej szkoły podstawowej oraz klasy pierwszej gimnazjum zaprezentowały  wierszy i piosenki. Część artystyczną przygotowały Panie Katarzyna Sojka oraz Małgorzata Żydowska, natomiast oprawę muzyczną przygotował Pan Wiesław Tomal wraz z zespołem wokalnym.

 Wójt Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk na ręce Pani Dyrektor złożył piękny bukiet kwiatów wraz z podziękowaniami dla wszystkich nauczycieli za dar nauki i wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy. W podziękowaniu za całokształt pracy  wręczył jej Nagrodę Wójta.

Pani Elżbieta Szczęsna – Kusak  Dyrektor Zespołu Szkół złożyła życzenia dla wszystkich  pracowników naszej szkoły - cierpliwości i wytrwania oraz wszelkiej radości płynącej z mozolnego wysiłku kształtowania serc, ducha i pamięci swych wychowanków. Jak co roku nauczycielom wręczone zostały także Nagrody Dyrektora Szkoły. W gronie wyróżnionych znaleźli się: w-ce dyrektor Zespołu Szkół  Grzegorz Kozioł, Małgorzata Żydowska, Aleksandra Cugowska, Ewa Cabaj, Katarzyna Sojka oraz Alicja Witkoś- Kłos.

zdjęcia

 

7  października 2013 r.

PODIUM DLA BIEGACZY

 

W dniu 7 października 2013 roku drużyna  chłopców klasy V i VI Zespołu Szkół w Opatowcu uczestniczyła w Powiatowym Sztafetowym Biegu Przełajowym, który przeprowadzony został w Kazimierzy Wielkiej.

 Drużyna w składzie: Maciej Cugowski, Daniel Niedźwiedź, Patryk Matuszczyk , Michał Kowalczyk, Jakub Madej, Bartosz Kościółek, Bartosz Dybała, Dominik Kociński, Krystian Leks, Hubert Kmiecik   zdobyła II miejsce.


Opiekun: Monika Kościółek

zdjęcia

październik 2013 r.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA - 2013

 

W pierwszych dniach jesieni odbył się w naszym przedszkolu kolejny piknik jesienny. "Święto Pieczonego Ziemniaka" to okazja, by zaprosić do wspólnej zabawy całe rodziny. Głównym celem imprezy było stworzenie okazji do nawiązania kontaktu rodziców z przedszkolem i wywołanie radości ze wspólnych zabaw.

Spotkanie rozpoczęliśmy krótkim występem artystycznym dzieci, po którym nastąpiła część sportowa. W zabawach inspirowanych przez nauczycielki brali udział wszyscy uczestnicy spotkania. Ziemniaczane konkurencje zakończył mecz piłki nożnej w wykonaniu tatusiów.

Podczas trwania pikniku powstały również piękne prace plastyczne – Portrety Pani Jesieni, wykonane przez mamusie z dużą pomocą dzieci.

Swoją krótką obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Opatowiec - Pan  Sławomir Kowalczyk.

Jak na piknik przystało nikogo nie ominął poczęstunek. Można było zjeść przygotowane przez rodziców sałatki, ciasta, pieczone kiełbaski i kartofelki.

Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje. Apetyt dopisywał zarówno dzieciom jak i dorosłym.Spotkanie było bardzo udane i na pewno pozostanie w pamięci. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas  przyniósł wszystkim wiele radości

i dostarczył pozytywnych wrażeń.

zdjęcia