Grudzień

18 grudnia 2013r

ZAJĘCIA OTWARTE W KLASIE III

W dniu 18 grudnia 2013r w klasie III Szkoły Podstawowej w Opatowcu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem spotkania były tradycje związane z świętem  Bożego Narodzenia. Lekcja miała charakter warsztatu. Podczas jej trwania wspólnie przypomniano o tradycji ubierania choinki, dekorowania stołów wigilijnych, składania sobie życzeń. Następnie dzieci wspólnie z rodzicami wykonali różnokolorowe ozdoby bożonarodzeniowe, które zostały przekazane na  szkolny kiermasz.

zdjęcia

 

 

19 grudnia 2013r

SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE W PRZEDSZKOLU

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen magii i radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych.
W dniu 19 grudnia 2013 r. w
ten świąteczny nastrój po raz kolejny wprowadziły swoich bliskich  przedszkolaki. W pięknej scenografii, w miłej, rodzinnej atmosferze maluchy wspaniale wczuły się w role aniołków, diabełków, pasterzy, Trzech Króli, gwiazdki i Świętej Rodziny. W uroczych przebraniach radośnie śpiewały kolędy i pastorałki.
Po występie dyrektor ZS w Opatowcu - Pani Elżbieta Szczęsna-Kusak podziękowała małym artystom za odwagę i była pełna zachwytu dla ich umiejętności. Następnie złożyła  świąteczne życzenia wszystkim gościom oraz tradycyjnie nagrodziłaaktorów słodkimi upominkami. Spotkanie przepełnione było radością dzieci oraz wzruszeniem rodziców, dumnych ze swych pociech. Na zakończenie spotkania dzieci obdarowałynajbliższych podarkami, które wcześniejprzygotowały z pomocą nauczycielek.
Nad jasełkami czuwały wychowawczynie wcielone w role aniołów - Aleksandra Cugowska
i Ewa Cabaj.

zdjęcia

 

16 grudnia  2013 r.

SZLACHETNA PACZKA W ZESPOLE SZKÓŁ W OPATOWCU

SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna.

W tym roku również uczniowie Zespołu Szkół w Opatowcu postanowili włączyć się w to charytatywne dzieło i wspólnie zorganizowali paczkę dla jednej z krakowskich rodzin.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej przez cały tydzień przynosiły artykuły spożywcze, chemię gospodarczą, słodycze i inne potrzebne rzeczy dla wybranej rodziny. Do zbiórki dołączyli się również sponsorzy spoza szkoły oraz studenci jednej z krakowskich uczelni medycznych.

8 pięknie zapakowanych paczek trafiło w Mikołajkowy wieczór do krakowskiego magazynu na Os. Na Skarpie. Następnego dnia wolontariusze Stowarzyszenia Wiosna przekazali wszystkie prezenty rodzinie, dla której przygotowano "Szlachetną Paczkę".

Koordynowaniem projektu w Zespole Szkół w Opatowcu zajęły się: Katarzyna Szczerba i Elżbieta Szczęsna - Kusak.

Wszystkim rodzicom i dzieciom składamy serdeczne podziękowanie za zaangażowanie, bo to dzięki ich dobroci na twarzach "naszej" rodziny choć przez chwilę pojawił się uśmiech. Mamy nadzieję, że ta akcja na stałe wpisze się w tradycje naszej szkoły.

zdjęcia

10  grudnia  2013 r.

II EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO "SKRZYDŁEM WIATRU PISANE"

W dniu 10 grudnia 2013 r. uczennica Zespołu Szkół w Opatowcu Wiktoria Maj wzięła udział w II edycji Powiatowego Konkursu Literackiego organizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach Filia w Busku – Zdroju oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji Odkrywania Talentów była „Moja opowieść wigilijna”. Uczennica naszej szkoły napisała piękne i wzruszające opowiadanie na ten temat.

Jako kryterium oceny jury przyjęło: kompozycję pracy, styl wypowiedzi, jakość pracy oraz sposób prezentacji.

Po zapoznaniu się z 33 pracami, które zostały zaprezentowane bezpośrednio przez autorów podczas konkursu jury przyznało:

 III miejsce w kategorii opowiadanie uczennicy klasy V Wiktorii Maj.                       

Na apelu szkolnym Pani dyrektor Elżbieta Szczęsna – Kusak  pogratulowała naszej uczennicy życząc jej dalszych sukcesów.

zdjęcia

11  grudnia  2013 r.

XX MIĘDZYNARODOWY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK im. Ks. KAZIMIERZA SZWARLIKA W BĘDZINIE

W dniu 11 grudnia 2013r uczennica Zespołu Szkół w Opatowcu Wiktoria Maj wzięła udział w eliminacjach do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Olkuszu

Jury w składzie:  Krzysztof  Ziętek i Aleksandra Kalicka po wysłuchaniu 54 wykonawców, pięciu  zakwalifikowało do finału Festiwalu, który odbędzie się w Będzinie. Wśród nich znalazła się Wiktoria.

Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia

artykuł w Echu Dnia

 

14  grudnia  2013 r.

X PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI JACKA KACZMARSKIEGO

       14 grudnia w Kazimierzy Wielkiej odbył się X Przegląd Twórczości Jacka Kaczmarskiego.

W kategorii "Piosenka" Zespół Szkół w Opatowcu reprezentowały uczennice: Natalia Bątkowska i Klaudia Kozioł. W przeglądzie wzięła udział młodzież z czterech powiatów: pińczowskiego, buskiego, proszowickiego i kazimierskiego. Klaudia Kozioł zajęła I miejsce wykonując utwór pt. "Poczekalnia". Uczennice przygotował Wiesław Tomal.

zdjęcia (zdj. z przeglądu: Dorota i Zdzisław Pilarscy)

informacja na temat przeglądu na stonie Urzędu Miasta i Gminy Kazimierz Wielka

6  grudnia  2013 r.

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

       W dniu 06 grudnia 2013 roku najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Opatowcu wzięli udział  w spotkaniu ze ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM, które odbyło się w Domu Kultury w Opatowcu. Całą uroczystość poprowadziła pani dyrektor Elżbieta Szczęsna- Kusak . Na uroczystość przybył również Wójt Gminy Opatowiec pan Sławomir Kowalczyk. W dalszej części imprezy dzieci  z naszej szkoły zaprezentowały się Mikołajowi w występach artystycznych. Na koniec wszyscy dostali słodkie upominki od Świętego i mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Uczniowie z rąk pana Wójta otrzymali również wspaniałe prezenty ufundowane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego pana  Adama Jarubasa.

zdjęcia

6  grudnia  2013 r.

MIKOŁAJKOWA AKCJA Z POLICJĄ

 W dniu 6 grudnia grupa uczniów z klasy V i VI Szkoły Podstawowej wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej brała udział w mikołajkowej akcji dyscyplinowania niepoprawnych kierowców. W miejscowości Rogów czekała ekipa Mikołajów, którzy niesfornym kierowcom dopuszczającym się drobnych wykroczeń zamiast mandatów wręczali rózgi wykonane przez uczniów klasy V. Wszyscy obdarowani rózgami po pouczeniu przez policjantów obiecali poprawę. Wzorowi kierowcy jadący zgodnie z przepisami byli obdarowywani odblaskowymi breloczkami i opaskami.

zdjęcia

4  grudnia  2013 r.

WYCIECZKA DO ZALIPIA

 W dniu 4.12.2013 r. uczniowie kl. IV i V pod opieką B. Niedzieli i M. Kościółek udali się do Zalipia „malowanej wsi” na warsztaty plastyczne. W Domu Malarek uczniowie i uczennice ozdabiali bombki choinkowe zalipiańskimi wzorami kwiatowym. Po zajęciach grupa udała się na zwiedzanie kościoła parafialnego, którego wnętrze zdobione jest również zalipiańskimi motywami roślinnymi.

zdjęcia