Kwiecień

28 kwietnia 2014r

GMINNY TURNIEJ BRD SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 28 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół w Opatowcu został przeprowadzony gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Do rywalizacji przeprowadzonej pod czujnym okiem przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Kazimierzy Wielkiej starszego sierżanta Pana Łukasza Ramędy oraz Gminnego Koordynatora Pani Moniki Kościółek przystąpiły drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Krzczonowie oraz Szkołę Podstawową w Zespole Szkół  w Opatowcu. Uczniów przygotowywali do tych trudnych zmagań nauczyciele -  Pan Tomasz Paluch i Pani Katarzyna Szczerba. Po długim i zaciętym boju lepszą w turniejowych potyczkach okazała się drużyna z Opatowca i tym samym to ona zakwalifikowała się do udziału w rozgrywkach na szczeblu powiatowym. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Madej - uczeń klasy VI SP Opatowiec. Nagrody ufundował Wójt Gminy Opatowiec – Pan Sławomir Kowalczyk oraz Koordynator Gminny Pani Monika Kościółek.

zdjęcia


 


29 kwietnia 2014

 

WYCIECZKA DO KRAKOWA- REWIA NA LODZIE

29 kwietnia 2014 r. uczniowie klas IV – VI Zespołu Szkół w Opatowcu udali się do Krakowa, aby obejrzeć przedstawienie  w wykonaniu znanej na całym świecie moskiewskiej rewii na lodzie. Widowisko wyreżyserowane  przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej Olgę Kondraszową oparte było na jednej z najsłynniejszych i najpopularniejszych baśni dla dzieci autorstwa  Charls’a Perraulta pt. „Śpiąca królewna”. Spektakl bardzo podobał się uczennicom  i uczniom naszej szkoły, a na uwagę w nim zasłużyły: doskonała i oryginalna warstwa muzyczna, choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie, wspaniałe kostiumy, dekoracje oraz światła i efekty pirotechniczne. Szczęśliwi, zadowoleni i pełni nowych doznań po obejrzanym widowisku wszyscy uczestnicy wyjazdu udali się na smaczny obiad do restauracji KFC.

zdjęcia

 

 28 kwietnia 2014r

 UROCZYSTA AKADEMIA POŚWIĘCONA KANONIZACJI

JANA PAWŁA II ORAZ JANA XXII

27 kwietnia 2014 roku uwaga całego świata zwrócona była na dwóch papieży: Jana Pawła II oraz Jana XXIII. Dla Polaków było to szczególne wydarzenie. Jan Paweł II – wielki człowiek, niekwestionowany autorytet moralny, Syn naszego narodu został wyniesiony na ołtarze. Młodzież, dzieci oraz absolwenci  z Zespołu Szkół w Opatowcu pragnąc uczcić to niezwykłe wydarzenie, zgromadzili się w kościele parafialnym w Opatowcu, aby śpiewem i modlitwą dziękować za dar Jana Pawła II.

Kolejnym punktem obchodów związanych z kanonizacją naszego Wielkiego Rodaka była uroczysta akademia, którą rozpoczęło przemówienie  Dyrektora Szkoły – Elżbiety Szczęsnej - Kusak. Po nim ciepłe słowa do zgromadzonych uczniów skierował Wójt Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk. Przypominając o szczególnej roli, jaką w życiu naszej ojczyzny odegrał Święty już Jan Paweł II, Gospodarz Gminy zachęcił zgromadzonych do wzorowania się na Nim i podążania Jego śladami. Następnie dzieci i młodzież przygotowani przez p. Katarzynę Szczerbę, przy akompaniamencie ucznia Gimnazjum Piotra Cabaja zaprezentowali niezwykle wzruszający montaż słowno – muzyczny, poświęcony naszemu ukochanemu Ojcu Świętemu. Spotkanie wzbogaciły zdjęcia, cytaty przedstawiające drogę Karola Wojtyły do świętości oraz kanonizacyjna Iskierka Miłosierdzia, przypominająca o przesłaniu Jana Pawła II, by kształtować w sobie wyobraźnię miłosierdzia.

zdjęcia

 

14 kwietnia 2014

POMAGAMY BUDOWAĆ STUDNIE W SUDANIE

    

Inicjatywa edukacyjno – charytatywna Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty „Pomagamy budować studnie w Sudanie – woda to życie – makulatura na misje” dla uczczenia przez szkoły/placówki województwa świętokrzyskiego kanonizacji Jana Pawła II.

Od marca do kwietnia 2014 r. odbywała się w naszej szkole zbiórka makulatury na ten szlachetny cel. Pieniądze ze sprzedaży makulatury przekazane zostały na specjalne konto Studnia dla Sudanu – Fundacja Nauki i Wychowania.

Firma Stora Enso, która była odbiorcą makulatury, ustawiła przy budynku naszej szkoły specjalny kontener, do którego zbieraliśmy: papier, gazety, książki i tekturowe opakowania.

1 kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

Koordynatorzy szkolni: p. Barbara Niedziela i p. Małgorzata Żydowska

POMAGAMY BUDOWAĆ STUDNIE W SUDANIE Inicjatywa edukacyjno – charytatywna Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty „Pomagamy budować studnie w Sudanie – woda to życie – makulatura na misje” dla uczczenia przez szkoły/placówki województwa świętokrzyskiego kanonizacji Jana Pawła II.Od marca do kwietnia 2014 r. odbywała się w naszej szkole zbiórka makulatury na ten szlachetny cel. Pieniądze ze sprzedaży makulatury przekazane zostały na specjalne konto Studnia dla Sudanu – Fundacja Nauki i WychFirma Stora Enso, która była odbiorcą makulatury, ustawiła przy budynku naszej szkoły specjalny kontener, do którego zbieraliśmy: papier, gazety, książki i tekturowe opakowania.1 kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki.Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.Koordynatorzy szkolni: p. Barbara Niedziela i p. Małgorzata Żydowska         10 kwietnia 2014

III MIEJSCE

W ELIMINACJACH POWIATOWYCH OTWP

W dniu 10 kwietnia 2014 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w  Kazimierzy Wielkiej odbył się finał powiatowy XXXVII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Konkurs podzielony był na trzy grupy wiekowe (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna). Gimnazjum w Opatowcu reprezentował Paweł Biały – uczeń klasy I, który po testach stanowiących pierwszą część turnieju zakwalifikował się do finału ustnego i zajął III miejsce. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej. Dyplomy oraz nagrody wręczył V – ce Starosta kazimierski Pan Michał Bucki wraz z Komendantem Powiatowym PSP st. kpt. Kazimierzem Zabłotnym.

zdjęcia

03 kwietnia 2014

I MIEJSCE

DRUŻYNY CHŁOPCÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W OPATOWCU

W dniu 03 kwietnia 2014 roku drużyna piłkarska uczniów klas I, II, III Zespołu Szkół        w Opatowcu reprezentowała naszą szkołę w Nowym Korczynie, podczas etapu powiatowego największego w Polsce Turnieju Piłkarskiego Coca-Cola Cup 2014.

Drużyna  w składzie: Patryk Kociński, Tomasz Krypel, Patryk Małek, Kamil Siwy,        Krystian Wróbel, Patryk Jedynak, Piotr Nowak, Dominik Niedźwiedź, Patryk Kościółek, Maciej Kwaśniewski , zdobyła I miejsce oraz  awans do następnych eliminacji na szczeblu wojewódzkim.

Gimnazja biorące udział w turnieju:

Czyżowice, Solec Zdrój, Nowy Korczyn, Opatowiec

I miejsce Opatowiec

II miejsce Czyżowice

III miejsce Nowy Korczyn

IV miejsce Solec Zdrój

Do zawodów uczniów przygotowała pani M. Kościółek
 

 

29 marca 2014

OPLMPIADA BIBLIJNA - FINAŁ W KIELCACH

29 marca 2014 roku w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach odbył się finał XIX edycji Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej. Celem konkursu było:

-zachęcenie dzieci i młodzieży do pogłębiania znajomości Pisma Świętego i uczynienia z Niego Księgi Życia,

-  propagowanie wartości moralno-etycznych wpisanych w Biblii,

-  kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy biblijnej,

- stwarzanie dzieciom możliwości współzawodnictwa oraz rozwijania swoich uzdolnień,

-  promowanie najzdolniejszych i najbardziej pracowitych dzieci, ich katechetów oraz szkół, które reprezentują.

Konkurs organizowany był przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Diecezji Kieleckiej. Tematyką tegorocznego konkursu była Ewangelia wg św. Jana. Uczniowie: Wiktoria Maj oraz Jakub Kłos po eliminacjach regionalnych (powiatowych), w których wzięło udział ponad 400 uczestników zakwalifikowali się i reprezentowali naszą szkołę w finale.  Wiktoria i Jakub wzięli udział w uroczystej gali finałowej podczas której, z rąk Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty Pana Grzegorza Bienia  odebrali dyplomy finalistów i nagrody.Gratulujemy uczestnikom i życzymy tytułu "laureata" w następnym roku!

„W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” (2Tm4)

zdjęcia

09 kwietnia 2014

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W ODDZIALE " 0"

9 kwietnia 2014 roku w oddziale „0” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Celem spotkania było:

-  kształtowanie u dzieci emocjonalnego stosunku do tradycji świątecznych,

-  przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych,

-  rozwijanie u dzieci ekspresji słownej, ruchowej i plastycznej,

-  tworzenie poczucia emocjonalnych więzi rodzinnych,

-  kształtowanie umiejętności słuchania dziecka i komunikowania się z nim,

-  dostarczenie rodzicom wiedzy dotyczącej zagadnień dydaktyczno – wychowawczych,

-  promowanie ciekawych form pracy szkoły,

-  doskonalenie relacji interpersonalnych: nauczycie l-uczeń- rodzic.

 

 Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Rodzice obserwowali swoje dzieci w czasie zajęć z języka angielskiego, codziennych czynności samoobsługowych, zajęć dydaktycznych. Nie tylko obserwowali, ale również włączyli się do zabaw ruchowych, co szczególnie radośnie wspominają do dzisiejszego dnia dzieci. Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie palmy wielkanocnej i urządzenie wystawki w holu Szkoły Podstawowej. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie oraz złożono życzenia świąteczne.

 

14 kwietnia 2014

WIELKANOCNE ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

W PRZEDSZKOLU

Gdy wiosna zagościła już w naszym przedszkolu, zaczął się czas tworzenia świątecznych dekoracji. Właśnie z tej okazji 14 kwietnia 2014 roku zaprosiliśmy rodziców do przedszkola na wielkanocne warsztaty plastyczne.
Warsztaty rozpoczęliśmy krótkimi zajęciami o tematyce świątecznej. Następnie w wesołej, ciepłej i rodzinnej atmosferze ozdabialiśmy dowolną techniką jajka.  Wszyscy z entuzjazmem tworzyli swoje dzieła, wykazując się jednocześnie kreatywnością i inwencją twórczą. W tym dniu, pełnym świątecznego nastoju nie zabrakło również prezentów od Wielkanocnego Zajączka. 
Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy wspólnie z dziećmi wzięli udział w zajęciach.
Wszystkim rodzicom i dzieciom życzymy Wesołych Świąt Wielkanocnych!
zdjęcia

 

10 kwietnia 2014

APEL "STOP NAŁOGOM"

W dniu 10.04.2014r. w Szkole Podstawowej odbył się apel „ Stop nałogom”.   Uczniowie klasy V wspólnie z wychowawczynią p. Barbarą Niedzielą przygotowali krótki program artystyczny dotyczący szkodliwości palenia. W humorystyczny sposób dzieci zaprezentowały, jakie mogą być skutki tego nałogu. Wszystkim bardzo spodobały się nowe wersje znanych piosenek min. „Zakazany owoc”. Uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią, która wykazała się wielkim talentem aktorskim, zostali nagrodzeni wielkimi brawami.
Tego dnia odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tematyce antynikotynowej. Komisja przyznała następujące miejsca:
I miejsce     Jachna Martyna kl.I
                    Porada Emilia kl.III
                    Jachna Julia  kl.III
II miejsce    Czosnek Kacper  kl.I
                     Ostrowska Aleksandra  kl.V
                     Wróbel Nikola    kl.V
III miejsce   Wróbel Natalia  kl.0
                     Kupisz Dominik  kl.I
                     Widłak Sebastian  kl.I
                     Niedźwiedź Jakub  kl.IV


zdjęcia

 

10 kwietnia 2014

KONKURS PLASTYCZNY

" BĄDŹ ROZWAŻNY, BAW SIĘ GRZECZNIE, A W TWOIM DOMU BĘDZIE BEZPIECZNIE"

 

Zostały ogłoszone wyniki Konkursu Plastycznego ”Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie”.

Na konkurs wpłynęło 26 prac. W poszczególnych kategoriach wiekowych zwycięzcami zostały:

Klasy I-III:    Gabriela Król     I miejsce

                    Paulina Pietrzyk  II miejsce

                    Oliwia Madej       III miejsce

Klasy IV-VI:   Wiktoria Maj      I miejsce

                     Julia Jachna       II miejsce

                     Aleksandra Ostrowska   III miejsce

Gimnazjum: Agnieszka Wojas         I miejsce

                     Aleksandra Wodecka    II miejsce

Uczennice te otrzymały nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu słodkie upominki. Najciekawsze prace zostaną przesłane do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, która jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu.

 

 

15 kwietnia 2014

 

KONKURS RECYTATORSKI- ETAP GMINNY

 

Dnia 15 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Zwierzęta wokół nas”. Wzięło w nim udział szesnaścioro uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-I i klasy II-III. Każdy z uczestników recytował wybrany przez siebie wiersz.

Komisja konkursowa oceniła prezentacje uczniów oraz wyłoniła zwycięzców. Najlepiej zaprezentowali się:

klasy 0-I       I miejsce Magdalena Jach  -   klasa 0 - Szkoła Podstawowa w Krzczonowie

                       II miejsce  Oliwier Wróbel   -   klasa 0 - Szkoła Podstawowa w Opatowcu

                      III miejsce   Martyna Jachna  -   klasa I -  Szkoła Podstawowa w Opatowcu

klasy II-III      I miejsce    Emilia Porada     -    klasa III - Szkoła Podstawowa w Opatowcu

                  II miejsce Sebastian Leśniak - klasa III - Szkoła Podstawowa w Krzczonowie

                   III miejsce  Kacper Grzywna   -  klasa II - Szkoła Podstawowa w Krzczonowie

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz słodki poczęstunek, a zwycięzcy – nagrody oraz dyplomy. Będą oni reprezentować naszą Gminę podczas XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się w Busku-Zdroju.         

zdjęcia

02 kwietnia 2014

WYCIECZKA DO KRAKOWA

 

 

Dzień 2 kwietnia był dniem pełnym przygód i wrażeń dla dzieci z naszego przedszkola i zerówki oraz kilku starszych koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej. Wszystko to dzięki sztuce teatralnej „Calineczka  – dziwne przygody”, którą pojechaliśmy obejrzeć  do Teatru Groteska, najbardziej znanego i lubianego teatru lalek w Krakowie. Dzieci oglądały spektakl z zafascynowaniem, na widowni panowała cisza jak makiem zasiał. Nie zabrakło jednak scen humorystycznych, które wywoływały ogólny śmiech. Aktorzy i młoda publiczność spisali się na medal. Dla większości przedszkolaków była to pierwsza wizyta w teatrze, który jest doskonałą formą spędzania czasu. Dziecko nie tylko bawi się oglądając przedstawienie, ale przede wszystkim uczy i poznaje świat.

Po spektaklu udaliśmy się z wizytą do ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego.

Ostatni punkt naszej wycieczki to najmniejsza na świecie  fabryka  cukierków „Ciu, ciu”, gdzie wszystkie dzieci mogły zobaczyć proces ręcznej produkcji łakoci oraz miały możliwość własnoręcznie wykonać dla siebie lizaki.

Sądząc po reakcjach dzieci, nasz wyjazd można uznać za bardzo udany. Trochę zmęczone, lecz szczęśliwe wróciły do domu.

zdjęcia zerówka

zdjęcia przedszkole

01 kwietnia 2014

 SPRAWDZIAN KLASY VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W dniu 01 kwietnia 2014 r uczniowie kl.VI szkoły Podstawowej w Opatowcu przystapili do pisania sprawdzianu szóstoklasisty.W tym roku 15 uczniów naszej szkoły dzielnierozwiązywało zadania obejmujące treści polonistyczne i matematyczne. Wszystkim życzymy wysokich wyników.

07 kwietnia 2014r

KONKURS RECYTATORSKI- ETAP SZKOLNY

07 kwietnia 2014r w Szkole Podstawowej w Opatowcu odbył się pierwszy etap konkursu recytatorskiego pt.” Zwierzęta wokół nas”. Wzięło w nim udział 30 uczniów klas 0-III. Po wysłuchaniu wszystkich wierszy, komisja konkursowa w składzie: Irena Kłos, Katarzyna Szczerba i Kinga Maj wyłoniła w dwóch kategoriach wiekowych  8 zwycięzców etapu szkolnego. Należą do nich:

Klasa 0 – I

Natalia Wróbel

Oliwer  Wróbel

Kacper Czosnek

Martyna Jachna

 

Klasa II – III

Gabriela Pobiega

Nikola Kozioł

Emilia Porada

Izabela Dybek

Wybrani uczniowie będą reprezentować naszą szkołę 15 kwietnia 2014r podczas etapu gminnego. Wszystkim zwycięzcą gratulujemy i życzymy powodzenia!

zdjęcia

 

 

 

POMAGAMY BUDOWAĆ STUDNIE W SUDANIE

 

Inicjatywa edukacyjno – charytatywna Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty „Pomagamy budować studnie w Sudanie – woda to życie – makulatura na misje” dla uczczenia przez szkoły/placówki województwa świętokrzyskiego kanonizacji Jana Pawła II.

Od marca do kwietnia 2014 r. odbywała się w naszej szkole zbiórka makulatury na ten szlachetny cel. Pieniądze ze sprzedaży makulatury przekazane zostały na specjalne konto Studnia dla Sudanu – Fundacja Nauki i Wychowania.

Firma Stora Enso, która była odbiorcą makulatury, ustawiła przy budynku naszej szkoły specjalny kontener, do którego zbieraliśmy: papier, gazety, książki i tekturowe opakowania.

1 kilogram makulatury to 75 litrów wody dla Afryki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

Koordynatorzy szkolni: p. Barbara Niedziela i p. Małgorzata Żydowska