Styczeń

30 stycznia 2015r

III EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO

"SKRZYDŁEM WIATRU PISANE"

W dniu 30 stycznia 2015 r. uczennica Zespołu Szkół w Opatowcu Wiktoria Maj wzięła udział w III edycji Powiatowego Konkursu Literackiego organizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach Filia w Busku – Zdroju oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli. Głównym celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań i twórczego myślenia uczniów. Temat przewodni tegorocznej edycji Odkrywania Talentów brzmiał „Gdy za oknem pada śnieg”. Uczennica naszej szkoły, pod czujnym okiem swojej polonistki Pani Małgorzaty Żydowskiej, napisała przepiękne i pouczające opowiadanie na ten temat. Wiktoria przeniosła wszystkich słuchaczy w cudowny świat baśni, gdyż jej praca nosiła tytuł  „Z wizytą u Pana Andersena”. Każdy   z nas, z pewnością zgodzi się ze słowami naszej młodej pisarki, że (…)”nie ma w życiu niczego cenniejszego od dobroci, przyjaźni i umiejętności dzielenia się z innymi tym, co mamy najlepsze”. Jako kryterium oceny jury przyjęło: zgodność z tematem, stopień samodzielności, indywidualizm     i oryginalność ujęcia tematu, zgodność struktury tekstu z wymogami gatunkowymi określonej formy wypowiedzi, estetykę pracy, wymogi formalne oraz sposób prezentacji. Po zapoznaniu się     z 12 pracami (w kategorii opowiadanie), które zostały zaprezentowane bezpośrednio przez autorów podczas konkursu jury przyznało:

 I miejsce uczennicy klasy VI Wiktorii Maj.

Serdecznie gratulujemy Wiktorii tak dużego sukcesu i życzymy jej, aby nadal rozwijała swój niezwykły talent literacki.

zdjęcia

29 stycznia 2015r

LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE V

29 stycznia 2015r w klasie piątej odbyła się niezwykła lekcja języka polskiego. Uczniowie chcąc lepiej poznać pojęcie scenariusza teatralnego postanowili przygotować  przedstawienie oparte na micie pt. „Demeter i Kora”. Chłopcy i dziewczęta z dużym zaangażowaniem ćwiczyli swoje role,     a rodzice chętnie pomogli im w przygotowaniu przepięknych kostiumów. Całość ich ciężkiej pracy zaprezentowali podczas lekcji języka polskiego. Barwne postacie bogów greckich i elementy samodzielnie przygotowanej przez uczniów dekoracji zrobiły duże wrażenie na pani Małgorzacie Żydowskiej. Cała grupa została nagrodzona ocenami za ten niezwykły pomysł i zaangażowanie.

 

zdjęcia

 

 

22 stycznia 2015r

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

W Punkcie Przedszkolnym w Opatowcu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych.

Dnia 22 stycznia 2015 r. o godzinie 10.00 w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość z tej okazji, zorganizowana przez dzieci i nauczycielki przedszkola. Na wstępie Pani Dyrektor ZS -Elżbieta Szczęsna-Kusak przywitała naszych gości następnie złożyła wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej świetlicy dzieci przedstawiły przygotowane wcześniej jasełka oraz zaśpiewały specjalnie przygotowaną na ten dzień piosenkę. Mali aktorzy kolejny raz spisali się znakomicie.  Po występie goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek a następnie dzieci wręczyły swoim najmilszym symboliczne laurki. Kochanym babciom i drogim dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.

zdjęcia

 

 

 

 

20 stycznia 2015r

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 20 stycznia 2015 roku uczniowie klasy „O” przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie Pani  Dyrektor - Elżbieta Szczęsna Kusak przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. Następnie dzieci przedstawiły przybyłym gościom jasełka bożonarodzeniowe oraz życzenia  i  piosenkę związaną tematycznie z tymże świętem. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Po występach artystycznych dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne ramki ze zdjęciami oraz kolorowe kwiaty. Wnuczki i wnuczęta mogły  w ten sposób podziękować kochanym babciom i dziadkom za trud wkładany w ich wychowanie.

zdjęcia

 

 

 

UROCZYSTY APEL

W dniu 12 stycznia 2015r.  w Szkole Podstawowej odbył się uroczysty apel podsumowujący osiągnięcia naszych uczniów. Wśród wyróżnionych znalazły się: Emilia i Nikola Kozioł. Dziewczęta zajęły I m-ce w " VIII Nowohuckim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek". Pani Dyrektor pogratulowała również wszystkim wolontariuszom WOŚP udanej zbiórki pieniędzy. 

zdjęcia

 

11 stycznia 2015r

FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Co roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy porusza serca Polaków i można powiedzieć, że to już niemal tradycja, która na stałe wpisała się w nasze życie społeczne.
W akcję włączyli się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, którzy zorganizowali Kiermasz Zabawek i chętnie wrzucali pieniądze do puszek z serduszkiem. W niedzielę można było spotkać w wielu miejscach wolontariuszy z naszej szkoły, którzy dzielnie zapełniali orkiestrowe puszki.

W tym roku wolontariuszami byli: Wiktoria Maj, Oskar Jabłoński, Klaudia Kmiecik
 i  Wojciech Kowalczyk. Zebrali oni imponującą kwotę 3111,88 złotych.Harcerze, którzy pomagali wolontariuszom to: Jakub Kłos, Julia Jachna, Michał Kowalczyk, Miłosz Krawczyk, Jakub Szabla, Krystian Leks, Hubert Kmiecik, Adrian Łabuz, Maja Tomal, Gabriela Leśniak, Marlena Baran.

http://www.tygodnikponidzia.pl/glowna/2766-koncertowo-z-serduszkiem

Tym razem sztab finansowy orkiestry, mieszczący się w Szkole Podstawowej nr 1 podliczył, że do wolontariuszom do skarbonek wrzucono 35 tysięcy 381 złotych i 61 groszy. Pieniądze zbierało 98 wolontariuszy na terenie czterech gmin -Kazimierzy Wielkiej, Bejsc, Opatowca i Skalbmierza. Byli to uczniowie podstawówek i gimnazjów z Kazimierzy Wielkiej, Cudzynowic, Gorzkowa, Kamieńczyc, Wielgusa, Zięblic, Topoli oraz licealiści z Kazimierzy Wielkiej (LO i ZDZ) i Odonowa. Najwięcej w swoich puszkach zgromadziły dziewczęta z gimnazjum w Czyżowicach -Paulina Kumor, Patrycja Kurek i Natalia Adamczyk, Oskar Jabłoński, Wiktoria Maj i Klaudia Kmiecik z Zespołu Szkół w Opatowcu.

Do zobaczenia za rok!

zdjęcia

 

10 stycznia 2015r

KONKURS KOLĘD W KRAKOWIE

W sobotę 10 stycznia br. odbył się VIII Nowohucki Konkurs Kolęd i Pastorałek w Krakowie. Zespół Szkół w Opatowcu reprezentowały uczennice: Nikola Kozioł, Emilia Kozioł i Nikola Wróbel. Siostry Kozioł występowały w kategorii „duet”. Nikola Wróbel pięknie wykonała kolędę pt. „Najlepsze dziś wypełni się”. Emilia i Nikola ślicznie zaśpiewały utwór pt. „Chrońmy te chwile”. Uczennice zajęły
I miejsce
oraz otrzymały statuetki i nagrody książkowe. W ubiegłym roku w VII Nowohuckim Konkursie Kolęd i Pastorałek III miejsce przyznano Klaudii Kozioł i Natalii Bątkowskiej. Uczennice przygotował Wiesław Tomal.

zdjęcia

09 stycznia 2015r

LEKCJA HISTORII W KLASIE VI

        W dniu 09 stycznia 2015r. uczniowie klasy VI  przygotowali wspaniałą lekcję historii.
Jej tematem była moda lat dwudziestych. Całość zajęć przebiegała pod hasłem:
 „Moda przemija, styl pozostaje". W tym celu uczniowie zdecydowali, że przedstawią temat w formie pokazu mody. Całość została przeprowadzona przez uczennice: Wiktorię Maj i Nikolę Wróbel a modelkami i modelem zostały dziewczyny i uczeń z klasy. Byli to: Monika Czosnek,  Emilia Kozioł ,Karolina Szabla, Weronika Matuszczyk, Kamila Porada, Ola Ostrowska oraz  Maciej Cugowski. Lekcja zrobiła duże wrażenie na pani Annie Kaczmarczyk, dla której była to niespodzianka. Po zakończonym pokazie i wspaniałej zabawie wszyscy zaangażowani  zostali nagrodzeni  ocenami. Taka forma zajęć bardzo przypadła do gustu wszystkim uczniom i na długo pozostanie w ich pamięci. 

zdjęcia