Listopad

27 listopada 2014r

ZABAWA ANDRZEJKOWA

 W dniu 27 listopada 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z przedszkolakami  uczestniczyli we wspólnej zabawie andrzejkowej. Dzieci w bajkowych strojach brały udział we  wcześniej przygotowanych wróżbach. Wszyscy   bawili się podczas wspólnej zabawy tanecznej.      W czasie trwania imprezy Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej zorganizował dla uczniów klas IV-VI  konkursy  m.in. taniec z balonem i zabawę z gorącą czapką. Uczniowie przez kilka godzin tańczyli  przy rytmach dyskotekowych przebojów Po udanej zabawie wszyscy z uśmiechem na ustach wrócili do swoich domów.

W tym samym dniu na wieczorze andrzejkowym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski  bawili się również gimnazjaliści.

zdjęcia

 

25 listopada 2014r

APEL SZKOLNY

W dniu 25 listopada odbył się apel szkolny, podczas którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego ogłosili wyniki konkursu pt. „Portret wychowawcy”. Jury w składzie : Pan wicedyrektor Grzegorz Kozioł, przedstawiciele SU : Emilia Kozioł i Wiktoria Maj wyłonili zwycięzców.

W kategorii kl.I-III :

I m-ce zdobyli : Oliwier Wróbel i Lidia Kajfasz (portrety p. Kingi Maj)

II m-ce : Kacper Kurnik i Patrycja Mazurek (portrety p. Kingi Maj)

III m-ce : Magdalena Niedźwiedź (portret p. Ireny Kłos) i Aleksandra Dudek( portret p. Wiesława Tomala)

 

W kategorii kl. IV-VI :

I miejsce : Gabriela Król i Gabriela Włosowicz ( portrety p. Małgorzaty Żydowskiej)

II miejsce: Weronika Matuszczyk (portret p. Barbary  Niedzieli), Klaudia Sojka (portret p. Małgorzaty Żydowskiej)

III miejsce : Julia Jachna (portret p. Moniki Kościółek), Joanna Rogóz (portret p. Małgorzaty Żydowskiej)

 

Wyróżnienia otrzymali: Dominik Kupisz, Karolina Krzak, Bartosz Nowak, Sebastian Widłak, Oliwia Wawak, Emilia Bugajska, Martyna Jachna, Natalia Wróbel, Kacper Czosnek, Patrycja Perek, Agnieszka Czosnek, Aleksandra Szabłowska, Aleksandra Ostrowska

zdjęcia

 

21 listopada 2014r

FINAŁ KONKURSU  "BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ"

 

W dniu 21 listopada 2014r. w Kielcach odbył się finał turnieju „Bezpieczeństwo na piątkę”. Uczniowie naszej szkoły reprezentowali powiat kazimierski. Drużyna klasy piątej w składzie : Julia Jachna, Oskar Jabłoński, Jakub Kłos musiała zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności dotyczące: udzielania pierwszej pomocy, znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie domowym oraz jazdy rowerem przez tor przeszkód. Niestety nie udało nam się zdobyć miejsca na podium, ale grupa naszych kibiców reprezentowanych przez zespół cheerleaderek z klasy czwartej i piątej została wyróżniona drugim miejscem. Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna – Kusak na szkolnym apelu pogratulowała serdecznie naszym uczniom osiągniętego sukcesu.

zdjęcia

18 listopada 2014r.

WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY III DO KRAKOWA

18 listopada klasa III była na wycieczce w Krakowie. Najpierw uczniowie oglądali film w Multikinie pt. „Pinokio”, następnie zwiedzali Muzeum Lotnictwa, w którym oglądali samoloty z okresu II wojny światowej i nie tylko. Szczególną uwagę uczniów zwrócił helikopter, z którego korzystał Papież Jan Paweł II. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni.

zdjęcia

13  listopada 2014 r.

II MIEJSCE W IV MAŁOPOLSKIM KONKURSIE PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

Uczennica Zespołu Szkół w Opatowcu Nikola Wróbel zajęła II miejsce w IV Małopolskim Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej, który miał miejsce 13 listopada w Krakowie. Była najmłodszą uczestniczką tegorocznej edycji. Wśród całej grupy wykonawców udział brali soliści, duety, zespoły oraz chór. Stronę recytatorską przygotowała pani Ewa Gajda, a stronę muzyczną pan Wiesław Tomal.

zdjęcia

06  listopada 2014 r.

NASI PIĄTOKLASIŚCI NAJLEPSI W POWIECIE

6 listopada 2014 r. reprezentacja klasy piątej Szkoły Podstawowej brała udział w eliminacjach powiatowych VIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „BEZPIECZEŃSTWO NA PIĄTKĘ”. Jak co roku uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa osobistego oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. O wynikach konkursu decydowały również praktyczne umiejętności - jazda rowerem po torze przeszkód oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Do ogólnej punktacji wliczana była także ocena pracy plastycznej na temat: „Myśl jak idziesz – Rok 2014 Rokiem Pieszego”, którą uczniowie klasy piątej wykonali w szkole pod opieką pani Barbary Niedzieli.

Nasza drużyna w składzie: Julia Jachna, Oskar Jabłoński i Jakub Kłos świetnie poradziła sobie z trudnymi zadaniami teoretycznymi i praktycznymi, wykazując się nie tylko wiedzą, ale również umiejętnością współpracy i opanowania w trudnych chwilach.

Uczniowie zajęli pierwsze miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, gdzie (wraz z drużyną kibicującą, złożoną z koleżanek i kolegów ze szkoły), będą reprezentowali powiat kazimierski.

Opiekun: Mirosław Gajda.

zdjęcia

 

04 listopada 2014 r.

WARSZTATY PLASTYCZNE W ZALIPIU

W dniu 4 listopada 2014 roku uczniowie i uczennice klasy IV wraz z opiekunkami Barbarą Niedzielą i Małgorzatą Żydowską uczestniczyli w warsztatach plastycznych organizowanych przez Dom Malarek w Zalipiu.

Zalipie to wieś położona na Powiślu Dąbrowskim, której osobliwością jest pielęgnowany z pokolenia na pokolenie zwyczaj malowania domów i wnętrz mieszkalnych w oryginalne motywy kwiatowe. Kobiety przyozdabiały ściany, powały, okna, wszystko co tylko było w izbie. Początkowo do malowania używały farb w proszku, które mieszały z mlekiem lub pokostem, zamiast pędzla używały najczęściej brzozowego patyka namoczonego i rozstrzępionego na końcu. Aktualnie malarki używają nowoczesnych pędzli i farb artystycznych. W Zalipiu i okolicy spotkać można wiele malowanych zagród, a w samym Zalipiu jest ich około 30. W Domu Malarek można oglądać ekspozycję sztuki ludowej oraz bogato zdobioną ceramikę. Działalność Domu Malarek oraz prowadzone zajęcia warsztatowe wpływają na zainteresowanie malowankami dzieci i młodzieży. Jest to więc żywa tradycja stanowiąca o odrębności regionu Powiśla Dąbrowskiego. Celem zajęć,      w których uczestniczyli nasi uczniowie było zapoznanie z historią zdobnictwa zagród w barwne motywy kwiatowe. Dzieci samodzielnie mogły wykonać brzozowe pędzle, którymi namalowały na papierze przepiękne zalipiańskie kwiaty. Kolejnym elementem warsztatów było ozdobienie drewnianej łyżki,dzięki czemu uczniowie rozwijali swoje zdolności manualne. Uczestnicy wycieczki odwiedzili także kościół w Zalipiu, gdzie mogli podziwiać piękne malowidła ścienne nawiązujące do tamtejszej kultury oraz ręcznie haftowane ornaty. Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta               w Zagrodzie Felicji Curyłowej, która była prekursorką zalipiańskich wzorów kwiatowych.

zdjęcia