Współpraca z Sanepidem

 

PROGRAM PROFILAKTYCZNY „ ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”            

W roku szkolnym 2014/2015 realizowano  w Szkole Podstawowej program profilaktyczny „ Znajdź Właściwe Rozwiązanie” organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Busku -Zdroju. W ramach tego projektu zorganizowano:  pogadankę z pielęgniarką szkolną, konkurs na ulotki antynikotynowe,  przedstawienie „ Żyj zdrowo – nie pal ”  w wykonaniu uczniów klasy VI,happening antynikotynowy, rajd pieszy, gazetki.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Przeprowadzono pogadanki na temat szkodliwego działania palenia tytoniu. Odbyły się również zajęcia sportowe zachęcające  do promowania zdrowego trybu życia.

 

PROGRAM PROFILAKTYCZNY „ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE”

 W roku szkolnym 2013/2014 realizowany był  Szkole Podstawowej program profilaktyczny „Znajdź Właściwe Rozwiązanie” organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Busku -Zdroju.

W ramach tego projektu zorganizowano:  

  • pogadankę z pielęgniarką szkolną,
  • konkurs na plakat o tematyce antynikotynowej, 
  • przedstawienie „ Stop nałogom”  w wykonaniu uczniów klasy V.

Na godzinie wychowawczej przeprowadzono również pogadanki na temat szkodliwego działania palenia tytoniu. Ponadto uczniowie przygotowali prezentacje multimedialną oraz odbyły się również zajęcia sportowe zachęcające  do promowania zdrowego trybu życia.

zdjęcia

 

XI FESTIWAL ZDROWIA W BUSKU-ZDROJU IM. ZBIGNIEWA KOCIUBY

27 września 2013r. uczniowie gimnazjum brali udział XI Festiwalu Zdrowia w Busku Zdroju im. Zbigniewa Kociuby, zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Busku Zdroju. Uczniowie zaprezentowali występ artystyczny pt „Palić, nie palić? - oto jest pytanie”, który promował profilaktykę antynikotynową, wykorzystując ponadczasowe piosenki z „Kabaretu Starszych Panów” Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

W ramach współpracy z Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Busku Zdroju uczniowie brali  udział w warsztatach prozdrowotnych w ramach  XI Festiwalu Zdrowia w Busku Zdroju pt. „Zdrowo żyję, ćwiczę, biegam i nie tyję”. Warsztaty były realizowane w ramach Programu Prewencji Pierwotnej Nowotworów finansowanego ze środków Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

 

PROGRAM PROFILAKTYCZNY „ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE” REALIZOWANY W GIMNAZJUM

W roku szkolnym 2012/2013 w kl. I został wzbogacony program wychowawczy o program profilaktyki palenia tytoniu dla uczniów gimnazjum „Znajdź właściwe rozwiązanie” pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Busku Zdroju. Program był realizowany w formie pięciu zajęć warsztatowych przeprowadzanych na lekcjach wychowawczych rozszerzonych o dodatkowe działania.

 Na początku została zaproszona na lekcję wychowawczą pani psycholog z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej z Buska Zdroju, która przeprowadziła w klasie I zajęcia integrujące zespół klasowy. Na kolejnej godzinie wychowawczej pielęgniarka szkolna przeprowadziła pogadankę do młodzieży na temat: „Wpływ szkodliwego palenia papierosów na rozwój młodzieży”. W ramach programu „Znajdź właściwe rozwiązanie” uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne: „Nikotyna – legalny narkotyk”, „Asertywność – sztuka bycia sobą”.