Maj

24 maja 2016r.

APEL EKOLOGICZNY W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W dniu 24.05.2016r.w Szkole Podstawowej odbył się apel ekologiczny. Uczniowie w formie przedstawienia teatralnego uwrażliwili młodszych kolegów i koleżanki na potrzebę dbania o środowisko naturalne. Dzięki  jego żartobliwej formie  uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali ważnych informacji dotyczących tematyki ekologicznej.                                                            

Całość została przygotowana przez uczniów klasy V i VI pod opieką p. Barbary Niedzieli.

 

20 maja 2016 r.

SUKCESY UCZNIÓW W POWIATOWYCH INDYWIDUALNYCH ZAWODACH LEKKOATLETYCZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

         20.05.2016 r.  w Szkole Podstawowej nr 3 w Kazimierzy Wielkiej odbyły się powiatowe Indywidualne Zawody Lekkoatletyczne, w których wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Opatowcu. Rywalizowali oni z uczniami z pozostałych szkół podstawowych powiatu kazimierskiego.

Duży sukces odnieśli uczniowie:

Aleksandra Szabłowska- zajmując I miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,16m

Jakub Kłos- zajmując I miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,40m

Maja Klita- zajmując II miejsce w rzucie piłeczka palantową z wynikiem 25,10m

Krzysztof Balewajder- zajmując w rzucie piłeczką palantowa z wynikiem 45,40m

Wymienieni wyżej uczniowie będą reprezentować szkołę w Indywidualnych Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół Podstawowych w lekkoatletyce w Sandomierzu.

Do zawodów przygotowywała ich pani Alicja Witkoś-Kłos.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcia

17 maja 2016r.

WYCIECZKA KLASY IV DO KRAKOWA

Dnia 17maja 2016 roku odbyła się jednodniowa wycieczka uczniów klasy IV do Krakowa.

Wizytę rozpoczęliśmy od seansu filmowego „Księga dżungli”, który przeniósł nas w niezwykły świat fantazji. Następnie udaliśmy się w stronę Wzgórza Wawelskiego, gdzie uczniowie mogli powrócić do wspomnień i odwiedzić legendarnego smoka. Na początku wędrówki  podziwialiśmy makietę przedstawiającą zabudowania na Wawelu. Następnie przeszliśmy do Katedry Św. Stanisława i Św. Wacława – miejsca koronacji królów Polski, skąd wdrapaliśmy się po licznych schodach na Wieżę Zygmuntowską, aby zobaczyć najsłynniejszy polski dzwon. Każdy chciał podskoczyć i dotknąć „serca” dzwonu Zygmunta. Z wieży katedralnej podziwialiśmy panoramę miasta. Mieliśmy również możliwość zobaczyć miejsca pochówku biskupów, królów oraz członków ich rodzin, wielkich wodzów i wieszczów narodowych, a także prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. Po wizycie na Wawelu udaliśmy się na spacer po Rynku Głównym, gdzie podziwialiśmy Kościół Mariacki pomnik Adama Mickiewicza oraz Sukiennice. Zwiedziliśmy także Muzeum Bursztynu, gdzie największe emocje wzbudził statek i szachy wykonane z tego kamienia.

Po tak wielu atrakcjach nadszedł czas na zjedzenie posiłku. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

 

16 maja 2016r.

SZKOLNY APEL PODSUMOWUJĄCY SUKCESY UCZNIÓW

W dniu 16 maja 2016r. odbył się szkolny apel podsumowujący ostatnie osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej. Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna - Kusak pogratulowała chłopcom i dziewczynkom oraz ich opiekunom osiągniętych w ostatnim czasie sukcesów:

* Natalia Madej, Aleksandra Szabłowska, Oskar Jabłoński i Jakub Kłos jako drużyna zajęli II miejsce w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Natalia Madej zajęła także indywidualnie w  etapie powiatowym tego turnieju II miejsce. 

* W finale XIII Małego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pt."Otwórzmy drzwi do fantazji" Patrycja Mazurek z kl. II  zajęła III miejsce, natomiast Gabrysia Popiel z kl. I otrzymała wyróżnienie.

* Karolina Krzak, Aleksandra Dudek, Wiktoria Ciślak, Maja Klita,Julia Jabłońska, Gabriela Pobiega i Emilia Cugowska drużynowo zajęły III miejsce w etapie powiatowym Trójboju Lekkoatletycznego.

Maja Klita z kl. IV zajęła w klasyfikacji ogólnej tegoż trójboju III miejsce.

Serdeczne gratulacje dla naszych uczniów!

 

13 maja 2016 r.

NOC MUZEÓW

         Nocą z 13 na 14 maja 2016 r. grupa gimnazjalistów wraz p.Małgorzatą  Nowakowską oraz p.Mirosławem Gajdą udała się na "Noc Muzeów" do Krakowa.

      Uczniowie zwiedzili Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Uczestniczyli także w rekonstrukcji  wydarzeń. Podhalańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Zgrupowanie Partyzanckie „Błyskawica” zainscenizowała przed budynkiem Muzeum rozbicie posterunku UB. Z powodu ulewnego deszczu udało się zwiedzić jeszcze tylko Barbakan i  rynek krakowski nocą. Frajdą dla uczniów był bieg maratoński, którego etap prowadził przez ul. Floriańską. Pomimo niesprzyjającej pogody „Noc Muzeów” dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń.

zdjęcia

13 maja 2016 r.

UCZENNICE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W OPATOWCU LAUREATKAMI POWIATOWEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
„ OTWÓRZMY DRZWI DO FANTAZJI”

W dniu 13 maja 2016r. nasze uczennice Patrycja Mazurek kl. II oraz Gabrysia Popiel kl. I reprezentowały naszą szkołę podczas finału XIII Małego Powiatowego Konkursu Recytatorskiego       „ Otwórzmy drzwi do fantazji”, który odbył się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Dziewczęta pomyślnie przeszły etap szkolny, gminny i dzięki temu znalazły się w gronie finalistów.

Celem konkursu było:
- popularyzowanie kultury dziecięcej,
- rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności,
- rozwijanie ekspresji i wrażliwości estetycznej,
- doskonalenie wyrazistej mowy,
- doskonalenie prawidłowego interpretowania utworu oraz integrowanie dzieci
z różnych szkół.
Dziewczęta podczas przesłuchań konkursowych zaprezentowały wiersze: „ Łoś” i „ Jak tu ciemno”. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało naszym uczennicom następujące miejsca:
- w kategorii uczniów kl.”0”- I wyróżnienie otrzymała Gabrysia Popiel ,
- w kategorii uczniów kl. II – III Patrycja Mazurek otrzymała III m-ce.

Serdecznie gratulujemy dziewczętom osiągniętego sukcesu!

 

13 maja 2016r.

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ W OPATOWCU
 LAUREATEM EKOLOGICZNEGO KONKURSU
„ ZIEMIA NIE DA SOBIE RADY SEGREGUJMY WIĘC ODPADY”

 W dniu 13 maja 2016 roku   osiemnastoosobowa grupa ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu wraz z opiekunami udała się do Rzędowa na uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Ziemia nie da sobie rady segregujmy więc odpady”. Nasza placówka  znalazła się w gronie laureatów. Warto podkreślić, że do konkursu przystąpiły 34 placówki z czego tylko pięć zostało nagrodzonych. Nagrodom dla najlepiej zbierających była bezpłatna wycieczka, podczas której dzieci miały  okazję do zapoznania się z technologią procesu zagospodarowywania odpadów komunalnych i działalnością Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej oraz puchar i pamiątkowy dyplom. Podczas pobytu w Rzędowie dzieci zwiedzały  obiekty znajdujące się na terenie Zakładu i dowiedziały się o sposobach postępowania z odpadami.  Nasi uczniowie wzięli udział w „Ekologicznym Pikniku”, gdzie obejrzeli występy muzyczne i artystyczne m.in. młodzieży z Centrum Kultury w Tuczępach oraz laureatów konkursu na najlepszą „kukłę” z odpadów.Czynnie uczestniczyli w pokazie zumby. Najmłodsi bawili się w kąciku plastyczny wraz z Koziołkiem Matołkiem. Na przygotowanych stoiskach propagujących „Dzień Bez Śmiecenia”, zainteresowane osoby  mogły sprawdzić, czy poprawnie segregują odpady – zgodnie z obowiązującymi w danej gminie standardami zbiórki oraz wymienić przyniesiony worek surowców wtórnych (butelki PET, makulatura, puszki aluminiowe) na torbę ekologiczną lub wygrać drobne upominki. Uczniowie obejrzeli pokaz ładowarek i sami mogli na nich pojeździć pod czujnym okiem organizatorów, co sprawiło u nich wielkie zadowolenie. Na koniec mile spędzonego dnia wszyscy zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek.
Ten dzień na pewno będziemy długo i miło wspominać.

13 maja 2016r.

RAJD PIESZY

W dniu 13 maja 2016 r. uczniowie i uczennice klasy V i klasy  VI Szkoły Podstawowej w Opatowcu pod opieką  p. Małgorzaty Żydowskiej, p. Izabeli Włosowicz i p. Barbary Niedzieli  uczestniczyli w rajdzie, który miał na celu popularyzację turystyki pieszej i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Podczas pieszej wędrówki dzieci poznawały także piękno otaczającej nas przyrody. Trasa tegorocznego rajdu wiodła z Opatowca przez Mistrzowice, Królewice do Bejsc. Przed rozpoczęciem wyczerpującej wycieczki uczniowie zjedli sycący posiłek w " Starym Młynie", a na zakończenie skosztowali słodkich deserów. Rajd ten miał na celu uświadomienie uczniom jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu oraz jak atrakcyjnie można spędzić wolny czas.

 

9 maja 2016r.

ELIMINACJE POWIATOWE
OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

9 maja 2016 r. w Skalbmierzu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół gimnazjalnych. Gminę Opatowiec reprezentowała drużyna uczniów w składzie: Bartosz Dybała kl. II, Maciej Cugowski kl. I, Patryk Matuszczyk kl. I oraz Hubert Janiec kl. II. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa w ruchu drogowym, umiejętnością udzielania pierwszej pomocy oraz mistrzowską jazdą po rowerowym torze przeszkód.

W turniejowych zmaganiach uczestniczyło 5 drużyn, zespół z Opatowca zajął II miejsce.

Uczniów do turnieju przygotowała p. Małgorzata Nowakowska

Więcej informacji na stronie: KPP Kazimierza Wielka

zdjęcia

04 maja 2016r.

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

04 maja 2016r. w Zespole Szkół w Opatowcu odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Majowych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej przypomnieli o znaczeniu trzech świąt narodowych obchodzonych w maju:
1 maja – rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej,

2 maja – dzień Flagi Polskiej,

3 maja – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 roku.

 

Następnie zaprezentowali oni żywą lekcję historii, która przeniosła widzów w odległe czasy, minione wieki, by słowem i piosenką przybliżyć tamte wzniosłe wydarzenia, związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

Podczas uroczystości Wójt Gminy Opatowiec – Pan Sławomir Kowalczyk nawiązał do przewodniego hasła akademii, przypominając zebranym, że powinniśmy być dumni z faktu, iż jesteśmy Polakami, gdyż historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu. Pani Dyrektor - Elżbieta Szczęsna-Kusak przypomniała wszystkim uczniom, że flaga narodowa jest oficjalnym znakiem symbolizującym nasze państwo. W trakcie świąt państwowych i w chwilach szczególnie ważnych dla naszej ojczyzny jest ona wywieszana na urzędach oraz na naszych domach.

Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie i uczennice klas V - VI Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu. Oprawę muzyczną do inscenizacji przygotował wraz z chórkiem szkolnym pan Wiesław Tomal.

zdjęcia