Styczeń

30 stycznia 2016r.

TURNIEJ SZACHOWY

Dnia 30.01.2016r. w Zespole Szkół w Opatowcu został zorganizowany Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Opatowcu. Do turnieju zgłosiło się  8 uczestników w różnym wieku, rywalizacja toczyła się w kategorii „open”.                        

W turnieju zwyciężyła Basia Kowalczyk  - utytułowana szachistka, której największym dotychczasowym sukcesem było zdobycie tytułu Mistrzyni Polski w szachach szybkich i w szachach błyskawicznych w kategorii dziewcząt do lat 8.

II miejsce  w turnieju zajął Wojciech Kowalczyk, a III miejsce Marcin Kowalczyk.

W turnieju ze zwycięzcami rywalizowali również: Arkadiusz Kuroń, Piotr Wieloch, Michał Adamczyk, Mirosław Łuckiewicz i Michał Kowalczyk.            

Zwycięzcy  otrzymali od Dyrektora Zespołu Szkół w Opatowcu Elżbiety Szczęsnej-Kusak puchary, medale  i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali: Lesław Rajtar - laureat poprzednich edycji turniejów szachowych oraz Małgorzata Nowakowska - nauczycielka wf.

zdjęcia

29 stycznia 2016r.

FERIE NA SPORTOWO

Ferie w Zespole Szkół w Opatowcu przebiegały na sportowo. Dnia 19.01.2016r. zorganizowano rozgrywki w piłkę siatkową dla gimnazjalistów, natomiast uczniowie ze Szkoły Podstawowej zmagali się w konkurencjach rekreacyjnych (hula hop, kapki, szachy, warcaby, rzuty do kosza). Zorganizowano również dla nich turniej piłkarski. W piątek 29.01.2016r. odbył się turniej piłki nożnej dla chętnych gimnazjalistów. W turnieju wzięły udział dwie drużyny: "Hasające Zające" oraz  "Mechaniczna Pomarańcza".

Feryjne turnieje i rozgrywki sportowe zostały zorganizowane w ramach wniosku „Bezpieczna +”, realizowanego w Zespole Szkół w Opatowcu. Jest to program, do którego przystąpiła Gmina Opatowiec w ramach  „Rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach”. Pamiątkowe dyplomy, medale oraz nagrody zostały zakupione z dotacji wyżej wymienionego programu.

Ferie na sportowo w Zespole Szkół cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i ich rodziców. Rozgrywki sportowe zostały przeprowadzone przez p. Dyrektor Elżbietę Szczęsną-Kusak oraz p. Alicję Witkoś-Kłos.

zdjęcia

23 stycznia 2016r.

SUKCES WOKALNY

Emilia i Nikola Kozioł zostały laureatkami III Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Gloria", który odbywał się w dniach 22 i 23 stycznia 2016r. w Kielcach. Ich piękne wykonanie pastorałki pt. "Chrońmy te chwile" uklasyfikowało siostry na II miejscu. W całym festiwalu wystąpiło łącznie 106 podmiotów wykonawczych. Nasze wokalistki rywalizowały z 14 zespołami wokalnymi, które były bez kategorii wiekowych. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego tym bardziej cieszy nas osiągnięcie naszych zdolnych sióstr. Uczennice przygotował Wiesław Tomal.

zdjęcia

16 stycznia 2016 r.

BAL KARNAWAŁOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OPATOWCU

"W KARNAWALE SAME BALE,
ZATEM BAWMY SIĘ WSPANIALE!"

Ta dewiza towarzyszyła wszystkim dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom przez cały dzień, w sobotę 16 stycznia 2016 roku, kiedy to w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Już od samego rana, dzieci oddziału przedszkolnego oraz oddziału „0” wraz ze swoimi rodzicami rozpoczęli wspaniałą zabawę taneczną, którą poprowadziła pani Aleksandra Cugowska w przebraniu pszczółki. Barwne stroje naszych najmłodszych uczniów i ich rodziców wzbudziły duże zainteresowanie. Poza tańcami organizowane były różne zabawy i konkursy, a w chwilach wytchnienia smaczny poczęstunek przygotowany przez mamy. Także uczniowie klas I-VI przy dźwiękach muzyki zespołu TOP SECRET bawili się wspaniale i kosztowali smakołyków, które przygotowali dla nich rodzice.

Cały dzień upłynął we wspaniałych nastrojach i przy dobrej zabawie. Niestety, na kolejny bal musimy poczekać do następnego roku.

 

13 stycznia 2016r.

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK W KOSZYCACH

W dniu 13.01.2016r. odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek w Koszycach. Wzięli w nim udział nasi uczniowie: 

Natalia Wróbel z klasy II, wyśpiewała III miejsce w najmłodszej kategorii wiekowej.

Zespół w składzie: Nikola Kozioł, Emilia Kozioł, Nikola Wróbel i Krystian Leks zdobyli I miejsce w kategorii zespoły gimnazjalne.

zdjęcia

 

13 stycznia 2016r.

KONCERT KOLĘD

W dniu 13 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół w Opatowcu odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Koszycach. Wydarzenie to było owocem współpracy obu szkół, tym cenniejszej, że pięcioro uczniów z Opatowca rozwija swoje talenty w koszyckiej szkole muzycznej.

Koncert został przygotowany przez Dyrektora szkoły muzycznej, Pana Piotra Skwarę oraz akompaniatorkę Joannę Kwintę i skrzypaczkę Renatę Sperkę-Bernacką. Przed opatowiecką społecznością szkolną instrumentalne wersje znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek zaprezentowało 10 uczniów szkoły muzycznej. Wokalnego wsparcia dostarczyła widownia, która spontanicznie i niezwykle entuzjastycznie reagowała na występy swoich rówieśników.

Koncert ten pozostanie na długo w pamięci zarówno młodych artystów, wdzięcznych za wspaniałe przyjęcie, jak i uczniów Zespołu Szkół, zachwyconych muzyczną podróżą przez świąteczny czas magii.

Dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak i organizator tego spotkania mają nadzieję na dalszą współpracę obu szkół, dzięki czemu rozwijana będzie tak ważna sfera osobowości młodego człowieka, jaką jest wrażliwość.

zdjęcia

 

12 stycznia 2016 r.

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami!

Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w akcję Jurka Owsiaka. W tym roku orkiestra zagrała nie tylko dla chorych dzieci, ale także dla najstarszych Polaków.

Organizatorkami finału WOŚP w Szkole Podstawowej była p. Irena Kłos i p. Małgorzata Żydowska. W akcję włączyli się wszyscy nauczyciele, rodzice i uczniowie pomagając przy organizowaniu Kiermaszu Zabawek. Dochód z tego Kiermaszu zasilił puszki wolontariuszek. W tym roku były nimi uczennice klasy V: Gabrysia Włosowicz i Paulinka Pietrzyk. Razem zebrały kwotę 1832,65 zł.

Do akcji również dołączyli harcerze z 14 Buskiej Drużyny Harcerskiej działającej przy Zespole Szkół w Opatowcu. Wolontariuszami byli Jakub Kłos kl. VI SP, Maja Tomal kl. III G oraz Gabriela Leśniak kl. III G, która reprezentowała zarówno harcerzy jak i Samorząd Uczniowski Gimnazjum. Harcerze zebrali kwotę 1939,39 zł. Dzielnie znosząc niepogodę, wolontariuszom pomagali chętni harcerze z drużyny : Kacper Czosnek kl. III SP, Zuzanna Dudek, Julia Jachna, Dawid Majka, Jakub Niedźwiedź - uczniowie klasy III SP, oraz Weronika Kurzyńska kl. II G, Jakub Szabla kl. II G i Klaudia Adamczyk kl. III G. Opiekunami wolontariuszy drużyny harcerskiej była p. Anna Kaczmarczyk oraz p. Alicja Witkoś - Kłos. Także uczeń klasy III Kacper Cugowski reprezentował Szkołę Podstawową w 24 Tarnowskim Finale WOŚP "Metalowe granie".

Wielkie podziękowania należą się wszystkim, którzy wsparli nas w działaniach, a przede wszystkim wolontariuszom, którzy mimo padającego deszczu dzielnie kwestowali w Opatowcu, Kocinie, Rogowie oraz w Bejscach.

Rozgłos, jaki towarzyszył Finałowi WOŚP jest okazją, by odkrywać i propagować wśród uczniów chęć bezinteresownego pomagania innym, kształtować wrażliwość, uświadamiać i pokazywać, że wspólnie działając można się dobrze bawić i przy okazji pomagać.

Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak na apelu szkolnym w dniu 12 stycznia pogratulowała wszystkim wolontariuszom i podziękowała za aktywne uczestnictwo w tegorocznym Finale WOŚP.

zdjęcia SP

zdjęcia harcerze