Grudzień

26 - 27 grudnia 2015 r.

Kolędnicy Misyjni dzieciom na Madagaskarze

Kolędnicy misyjni to ogólnopolska inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, której celem jest ewangelizacja, współpraca misyjna, dzielenie się radością Bożego Narodzenia, kultywowanie tradycji  i konkretna pomoc dzieciom na misjach.

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas oraz Koła Teatralnego działającego przy Zespole Szkół w Opatowcu, pragnąc pomagać swoim rówieśnikom podjęli trud przygotowania Jasełek Misyjnych. Misterium o Bożym Narodzeniu zaprezentowali 26 grudnia 2015r. w kościele parafialnym w Opatowcu, a następnie 27 grudnia 2015r. w kościele parafialnym w Rogowie.  Dzięki otwartości i ofiarności zgromadzonej publiczności uczniowie Szkolnego Koła Caritas oraz Koła Teatralnego zaadoptują dwójkę dzieci z Madagaskaru. Adoptowane dziecko będzie mogło uczęszczać do Szkoły Podstawowej, otrzyma potrzebne przybory szkolne, ubranie oraz ciepłe posiłki. Za pośrednictwem misjonarzy oblatów będziemy mogli śledzić ich losy oraz pisać do nich listy. Trud ten podejmujemy na pięć kolejnych lat, ponieważ tyle trwa cykl nauki, podczas której dzieci uczą się pisać, czytać, liczyć. To wszystko zapewni im nie tylko lepszy start w dorosłość, ale także bardziej radosne dzieciństwo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zechcieli wesprzeć nasze dzieło ADOPCJI MISYJNEJ.

Katarzyna Szczerba

zdjęcia

 

21 grudnia 2015 r.

Z wizytą w Ośrodku Pomocy Społecznej w Morawiankach

21 grudnia 2015 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie Szkolnego Koła Caritas i Kółka Teatralnego, działającego przy Zespole Szkół w Opatowcu odwiedzili po raz kolejny pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Morawiankach. Na spotkaniu dzieci zaprezentowały jasełka, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Po przedstawieniu uczniowie złożyli mieszkańcom i pracownikom ośrodka życzenia świąteczne i noworoczne oraz wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Mali aktorzy zostali nagrodzeni słodkościami i zaproszeni do kolejnych odwiedzin.

Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

Katarzyna Szczerba

zdjęcia

 

20 grudnia 2015 r.

SZLACHETNA PACZKA

 

SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Ważny jest dla nas każdy człowiek, bo każdy buduje wspólnotę, w której wszyscy chcemy podejmować wyzwania i je realizować. Wszystko zaczyna się jednak od idei miłości wzajemnej – kochamy tak, żeby inni również potrafili kochać. Widzimy piękno i potencjał w drugim człowieku, dając mu w ten sposób informację: Wierzymy w Ciebie!, Jesteś dla nas ważny!, Jesteś w stanie podjąć wyzwanie!

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Opatowcu po raz kolejny zaangażowali się w przygotowanie paczki, dając w ten sposób rodzinie w trudnej sytuacji nadzieję na lepsze jutro. Wolontariusz, z którym współpracowała nasza szkoła pragnie podziękować wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w ten Projekt. Artykuły były najwyższej jakości, a paczki starannie zapakowane i ozdobione, dzięki czemu rodzina czuła się wyjątkowo. Dzieci bardzo cieszyły się z zabawek oraz artykułów szkolnych, a rodzice byli zachwyceni upominkami.

Katarzyna Szczerba

zdjęcia

21 grudnia 2015 r.

NIKOLA WRÓBEL LAUREATKĄ XXI MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU PIOSENKARZY DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH IM. H. MORYSA

Nikola  Wróbel -  uczennica I klasy Gimnazjum w Opatowcu została laureatką XXI  Międzynarodowego  Festiwalu  Piosenkarzy  Dziecięcych i  Młodzieżowych  im. H. Morysa w Kielcach,    który  odbywał się 28 i 29 listopada.  W  Festiwalu udział  wzięło 68 wykonawców.  Nikola  śpiewała w kategorii  13 – 16 lat. Wszyscy uczestnicy prezentowali po jednym utworze. Nasza  wokalistka  wystąpiła  z  piosenką  „Niebo to my”, za której wykonanie otrzymała   wyróżnienie.
W  pierwszym dniu Festiwalu odbywały się przesłuchania  wykonawców.  W drugim dniu  odbył się  Koncert Galowy, który  był   transmitowany na żywo na platformie internetowej.

Nikola jest także  laureatką  V Małopolskiego Konkursu  Pieśni i Poezji  Patriotycznej w Krakowie, który obył się 19 listopada br.

zdjęcia

18 grudnia  2015 r.

Wigilijne  spotkanie w Zerówce

Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół. Zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują jego nadejścia. W Zerówce okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Maluszki ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami.  Po przedstawieniu dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane własnoręcznie aniołki, które przygotowały podczas zajęć oraz składały świąteczne życzenia. Pani dyrektor – Elżbieta Szczęsna Kusak nagrodziła małych aktorów słodkościami. Spotkanie zakończyło się wigilijnym poczęstunkiem.  Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Katarzyna Szczerba

zdjęcia

11 grudnia 2015 r.

XII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIOSENKI POETYCKIEJ

"ANDRZEJ PONIEDZIELSKI 2015"

11 grudnia  odbył się Ogólnopolski  Turniej Piosenki Poetyckiej „ Andrzej Poniedzielski 2015” zorganizowany przez  SOSW  w  Busku – Zdroju. W tym roku w Turnieju rywalizowała młodzież  z sześciu województw.  Z powiatu kazimierskiego zakwalifikowane uczennice to: Klaudia Kozioł, Nikola Kozioł, Emilia Kozioł oraz Nikola Wróbel. Nasze uczennice śpiewały w trzech kategoriach. Nikola Wróbel wykonała piosenkę „Zielona Pani Ziemio”,  Nikola i Emilia Kozioł zaśpiewały piosenkę „Tęsknij za kolejnym dniem”, natomiast Klaudia wystąpiła z piosenką „Żyć bez ciebie”. Nasze wokalistki kolejny raz są na podium Ogólnopolskiego Turnieju Piosenki w Busku – Zdroju. Nikola Wróbel zdobyła III miejsce, siostry Nikola i Emilia miejsce II, natomiast najstarsza z uczennic p. W. Tomala  Klaudia  otrzymała Nagrodę Grand Prix.

zdjęcia

11 grudnia 2015 r.

SZLACHETNA PACZKA W GIMNAZJUM

Z inicjatywy Harcerskiej 14-tej Buskiej Drużyny Wielopoziomowej działającej przy Zespole Szkół w Opatowcu w dniach od 7 – 11 grudnia 2015 roku wśród uczniów oraz rodziców została przeprowadzona akcja charytatywna "Szlachetna Paczka".
Akcja polegała na zbieraniu darów w postaci najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranej przez harcerzy rodziny. W ciągu tych kilku dni udało się zebrać żywność, odzież, środki czystości, pomoce szkolne, sprzęty oraz przedmioty codziennego użytku.
13 grudnia wszystkie dary zostały dostarczone do rodziny.    

W ramach podziękowania za wzięcie udziału w akcji uczniowie naszej szkoły otrzymali Certyfikat.

     Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które okazały serce
i zaangażowały się w akcję na rzecz potrzebujących.

 

9 grudnia 2015 r.

XII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI JACKA KACZMARSKIEGO

W dniu 9 grudnia br. w Kazimierskim Ośrodku Kultury odbył się konkurs recytatorski XII Przeglądu Twórczości Jacka Kaczmarskiego. Swoją interpretację utworów legendarnego barda „Solidarności” zaprezentowało 15 uczniów ze szkół gimnazjalnych i średnich z terenu powiatu kazimierskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Gabriela Leśniak i Kinga Oracz, które do występu przygotowała p. Ewa Gajda.

Obie gimnazjalistki zaprezentowały wyróżniające się i przykuwające uwagę widowni interpretacje. Kinga Oracz została doceniona również przez jury i znalazła się w gronie laureatów Konkursu, otrzymując wyróżnienie.

Więcej informacji oraz zdjęcia z Konkursu na stronie

 

7 grudnia 2015 r.

MIKOŁAJOWE SPOTKANIE W NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY

7 grudnia uczniowie oddziału „Zero” oraz klasy I obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Choinkowe Świecidełka” w wykonaniu aktorów z Teatru Banasiów z Warszawy. Podczas spektaklu publiczność dziecięca znakomicie bawiła się śpiewając piosenki z aktorami występującymi w kolorowych strojach. Piękna muzyka, kolorowe dekoracje, przystrojona świątecznie choinka, popisy aktorskie – wszystko to tworzyło niesamowity nastrój zimy i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu prezenty dla wszystkich dzieci – na scenie – rozdał osobiście sam Święty Mikołaj.

Katarzyna Szczerba

zdjęcia

 

07 grudnia 2015r.

WYCIECZKA DO KRAKOWA -SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

              W dniu 07 grudnia 2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej odbyli podróż
w cudowny świat baśni za sprawą filmu pt;„Piotruś Pan wyprawa do Nibylandii”. Wspólnie z nim odkrywali tajemnice wyspy dobrych wróżek oraz ciemne zakątki świata piratów. Po półtoragodzinnej podróży na salę kinową wszedł Św. Mikołaj z ciężkimi workami prezentów. Wszystkie dzieci otrzymały od niego górę słodyczy i miłe upominki. Po zaskakującym spotkaniu całą grupą udaliśmy się na Krakowski Rynek, gdzie odbywał się świąteczny kiermasz. Uczniowie podziwiali Wawel, Kościół Mariacki, Kościół  Świętego Wojciecha oraz Sukiennice. Wspólnie przemaszerowali ulicą Floriańską,z której przeszli zwiedzać Barbakan. Na koniec dzieci poczęstowały się krakowskim przysmakiem jakim były chrupiące obwarzanki. Wszyscy w doskonałych humorach wrócili do swoich domów.

zdjęcia