zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |

Marzec

31 marca 2017 r.

WYCIECZKA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ DO KRAKOWA

W dniu 31 marca 2017 r. uczniowie klas III, IV, V i VI Szkoły Podstawowej w Opatowcu pojechali na wycieczkę do Krakowa celem obejrzenia filmu pt." Piękna i Bestia". To urocza opowieść, która wzbudza całą gamę potężnych emocji. W tej niezwykłej i wzruszającej historii magia przeplata się z rzeczywistością i wydarzyć może się wszystko. Znaleźć w niej można także prawdy znane na całym świecie.„Piękna i Bestia” to romantyczna historia, która od lat przyciąga swym urokiem kolejne pokolenia. Uczestnicy wycieczki mogli także skorzystać z atrakcji, jakie czekały na nich w centrum zabaw dziecięcych „Gibon”. Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wymieniali się opiniami na temat obejrzanego filmu i jednogłośnie stwierdzili, że czas spędzony w kinie był niezwykłym przeżyciem dla nich. Znana historia obejrzana w wersji musicalowej skłoniła uczestników wycieczki do rozmyślań, że  wokół czeka wiele nieodkrytych jeszcze tajemnic.

zdjęcia

29 marca 2017 r.

PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE W DRUŻYNOWYM TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO

   Dnia 29 marca 2017r. w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Staszowie rozegrano półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt szkół gimnazjalnych.

   W rozgrywkach wzięła udział drużyna dziewcząt z Gimnazjum z Opatowca w składzie: Katarzyna Rumas i Emilia Woźniak. Drużyny grały w dwóch grupach, „każdy z każdym” w swojej grupie. Drużyna z Opatowca otarła się niestety o finał, ponieważ brakło jej jedynie tylko jednego dodatkowego wygranego seta, aby wejść do finału.

   Turniejowi towarzyszyły niesamowite emocje zawodników i ich trenerów. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom gry w tenisa stołowego.

Opiekunem drużyny była: Alicja Witkoś-Kłos.

 

24 marca 2017r.

POWITANIE WIOSNY I APEL W SZKOLE PODSTAWOWEJ

Jak co roku w marcu uczniowie klas I-VI w barwnym korowodzie wyruszyli spod szkoły nad Wisłę. Przeszli ulicami Opatowca niosąc Marzannę – symbol złej Zimy. Zgodnie z tradycją została ona spalona, a do szkoły uczniowie wrócili niosąc kolorowe gaiki. Wszyscy cieszyli się z nadejścia wiosny, a o tym, że przyszła oznajmiały śpiewające ptaki. Powitanie wiosny połączono ze szkolnym happeningiem w ramach realizowanego programu antytytoniowego i  zdrowotnego.

Uczniowie nieśli ze sobą transparenty z hasłami zachęcającymi dorosłych do dbania o zdrowie i zerwania z nałogiem oraz do picia wody.
Wszyscy z niecierpliwością czekamy teraz na ciepłe dni!

Tego dnia w Szkole Podstawowej odbył się również apel, podczas którego Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna–Kusak wspólnie z panią Małgorzatą Żydowską wręczyły nagrody dla uczniów wykonujących ilustracje do przeczytanych książek. Konkurs przeprowadzony został  przez nauczycielkę języka polskiego w ramach Tygodnia Kultury Języka.
W gronie wyróżnionych znaleźli się:
Natalia Krupa, Kacper Indelak, Lidia Kajfasz, Patrycja Mazurek, Nikola Kozioł oraz Oliwia Madej.
Słodkie upominki otrzymali także:  Martyna Jachna, Gabriela Popiel, Zuzanna Mysiak, Emilia Porada, Karolina Krzak oraz Weronika Pitek.
Szczególne słowa uznania Pani Dyrektor skierowała do uczennicy klasy piątej Wiktorii Ciślak, która za zaangażowanie w życie szkoły otrzymała pamiątkowy dyplom i słodki upominek. 

 

zdjęcia

23 marca 2017 r.

XXV JUBILEUSZOWY TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA W GIMNAZJUM

    „Kto czyta, błądzi mądrze i z refleksją” – to hasło tegorocznych obchodów TKJ skłania do zastanowienia się nad powszechnym obecnie problemem.
    Dlaczego gimnazjaliści tak mało czytają? – odpowiedzi na to pytanie szukali uczestnicy spotkania zorganizowanego 14  marca w szkolnej bibliotece w ramach obchodów XXV TKJ. Jako główny powód uczniowie wskazali brak czasu. Przyznali jednak, że jeśli już mają wolną chwilę, wolą spędzić ją z… komputerem, a nie z książką. Młodzież zastanawiała się również nad przyszłością książki papierowej, wszak mamy wiek XXI i wiele innych sposobów zapoznawania się z tekstem utworów. Zaskakujące były wyniki sondy przeprowadzonej wśród uczestników spotkania. Jako najchętniej wybierany sposób uczniowie zdecydowanie wskazali czytanie książki papierowej, e-booki czy nawet audiobooki miały niewielu zwolenników.
    Zagłębianie się w świat wykreowany przez pisarza może być pasjonującą przygodą, dlatego warto czytać- starali się przekonać o tym zebranych miłośnicy książek, którzy zaprezentowali swoje ulubione utwory.
    Spotkanie zakończyła zabawa w kalambury, w czasie której gimnazjaliści odgadywali tytuły i autorów lektur.

    23 marca grupa uczniów z kl.III gimnazjum zaprezentowała efekty swoich działań podjętych w ramach realizacji projektu edukacyjnego pt. „Henryk Sienkiewicz znany i nieznany”. Projekt był realizowany pod opieką p. E. Gajdy i p. M. Gajdy od września ubiegłego roku w związku z Rokiem Henryka Sienkiewicza. W listopadzie 2016 r. z okazji  100. rocznicy śmierci pisarza trzecioklasiści przygotowali wystawkę na korytarzu szkolnym, na której w interesujący sposób zaprezentowali wiadomości o życiu i twórczości polskiego Noblisty.
     23 marca uczestnicy projektu zorganizowali konkurs wiedzy o życiu i twórczości H. Sienkiewicza dla uczniów klas I i II. Klasę I reprezentowali: Karolina Grudzień i Oskar Jabłoński, natomiast II – Klaudia Marzec i Dawid Makuch. Obie drużyny wykazały się doskonałą wiedzą, a w nagrodę pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak wręczyła im pamiątkowe dyplomy przygotowane przez uczestników projektu.
    W drugiej części spotkania trzecioklasiści zaprezentowali mniej znane fakty z życia H. Sienkiewicza. Wszyscy uczestnicy z uwagą i wielkim zainteresowaniem obejrzeli prezentację i wysłuchali ciekawostki z życia pisarza. Wśród nich największe zainteresowanie wzbudził fakt, że nasz Noblista miał aż trzy żony o tym samym imieniu Maria.
    Na zakończenie zaprezentowali się wszyscy uczestnicy projektu, przedstawiając „Dziesięć przykazań Sienkiewiczowskich”, które wręczono pisarzowi 22 grudnia 1900 r. na raucie z okazji jubileuszu pracy twórczej.
    Spotkanie podsumowała pani Dyrektor E. Szczęsna-Kusak, stwierdzając, że była to bardzo ciekawa forma prezentacji projektu, poszerzająca wiedzę, a także dostarczająca rozrywki. Przypomniała, że w realizacji projektu ważna jest współpraca i zaangażowanie wszystkich uczestników.

zdjęcia

21 marca 2017 r.

WIOSNA TALENTÓW

Tegoroczna „Wiosna Talentów” zorganizowana przez Zespół Szkół w Opatowcu przy współudziale Instytucji Kultury cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, które zaprezentowały się w kilku kategoriach m.in.: prace plastyczne, śpiew, recytacja, taniec, gra na instrumentach, kabaret.
Wójt Gminy Opatowiec - Sławomir Kowalczyk i Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu – Elżbieta Szczęsna-Kusak podkreślili, jak ważną rolę w życiu młodych ludzi pełnią pasje i zainteresowania oraz, że każdy ma talent, który może i powinien doskonalić. Tegoroczna „Wiosna Talentów” mogła odbyć się w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2017 rok na terenie Gminy Opatowiec oraz wsparcia osób prywatnych.
Artyści wspaniale zaprezentowali swoje talenty, co licznie zgromadzona publiczność doceniła gromkim aplauzem.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszym rozwijaniu pasji i zainteresowań.

zdjęcia

15 marca 2017 r.

SZPITAL GÓRKA W TROSCE O NAJMŁODSZYCH.

 

W dniu 15 marca 2017 r. naszą szkołę odwiedzili lekarze ze Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego GÓRKA w ramach akcji BIAŁY TYDZIEŃ. Jej głównym celem było przebadanie dzieci pod kątem oceny nieprawidłowości postawy. To bardzo ważna inicjatywa dla profilaktyki schorzeń ortopedycznych. Zespół specjalistów pod kierunkiem Jadwigi Karcz – dyrektor placówki, przeprowadził badania 126 dzieci w wieku od 3 do 16 lat. Specjaliści zakwalifikowali do leczenia rehabilitacyjnego znaczną grupę małych pacjentów.  W kilku przypadkach niezbędna okazała się szczegółowa diagnostyka. Akcja zorganizowana przez należący do Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.  Szpital GÓRKA będzie kontynuowana, gdyż wyniki przeprowadzonych dotychczas w szkołach konsultacji nie napawają optymizmem. Lekarze proszą  dyrekcje szkół, opiekunów, wychowawców oraz rodziców, by zwracali baczną uwagę na stan zdrowia najmłodszych bowiem profilaktyczne badania w zakresie nieprawidłowości wad postawy pozwalają specjalistom odpowiednio wcześnie zareagować na pojawiające się problemy i uniknąć poważnych i bolesnych powikłań zdrowotnych w przyszłości.

 

zdjęcia


17 marca 2017 r.

XXV JUBILEUSZOWY TYDZIEŃ KULTURY JĘZYKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W dniach 13 - 18 marca 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu uczestniczyli w obchodach XXV  Jubileuszowego Tygodnia Kultury Języka.
Hasło tegorocznego Tygodnia brzmiało: „Kto czyta, błądzi mądrze i z refleksją”.
W tym roku motywem przewodnim było upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Pani Małgorzata Żydowska, która zorganizowała tegoroczny TKJ przygotowała dla uczniów wiele ciekawych propozycji. Pierwszego dnia uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Pawłem Wakułą, które zorganizowała Gminna Biblioteka w Opatowcu. Znany ilustrator prasowy, a także autor książek dla dzieci i młodzieży opowiadał z humorem o swojej pracy, natomiast uczniowie zaskoczyli autora znajomością jego twórczości. Każdy uczestnik tego spotkania  mógł zakupić książki pisarza, opatrzone odręcznym rysunkiem i autografem.
 Do obchodów tegorocznego Tygodnia Kultury Języka przyłączyli się także z dużym zaangażowaniem chłopcy i dziewczynki z  klasy IV, którzy napisali przepiękne listy do swoich rówieśników zachęcające ich do czytania książek. Kolejnego dnia uczennice klasy V i VI czytały kolegom i koleżankom z klas młodszych fragmenty swoich ulubionych książek. Najwięcej emocji wzbudziły wśród słuchaczy przygody Hani Humorek i Mikołajka. Przeprowadzone zostały także warsztaty plastyczne, podczas których powstały niezwykle barwne ilustracje do czytanych tego dnia utworów.
Największe zainteresowanie wzbudził oczywiście Szkolny Turniej Wiedzy. Uczestnicy wykazywali się  znajomością zagadnień z literatury, gramatyki i ortografii. Prezentowali oni także wiersze poznane na lekcjach języka polskiego.
Ostatnim dniem Tygodnia Kultury Języka stały się zajęcia otwarte w klasie VI. Dzięki zaangażowaniu uczniów zorganizowana została lekcja pt. „Szkoła dawniej – szkoła dziś”. Stare zdjęcia szkolne, świadectwa, a także przybory do pisania stały się początkiem do wspaniałej dyskusji. Pani Leokadia Witkoś oraz Pan Krzysztof Ćwik, którzy odwiedzili tego dnia naszych uczniów podzielili się z  nimi swoimi szkolnymi wspomnieniami. Oboje z wielkim sentymentem opowiadali o „dawnej” szkole. Recytowane przez panią Leokadię wiersze oraz opowieści Pana Krzysztofa o szkolnych mundurkach wzbudziły wśród uczniów niezwykłe zainteresowanie. Była to doskonała okazja, aby spotkać się w miłym gronie i przeżyć niezapomniane chwile. Motyw przewodni tegorocznego TKJ skłonił wszystkich uczniów by częściej odwiedzać bibliotekę szkolną. Pamiętajmy bowiem, że każda książka pobudza naszą fantazję i uczy budować obrazy w wyobraźni.

zdjęcia

 

15 marca 2017 r.

XL OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

Dnia 15 marca 2017 roku w Zespole Szkół w Opatowcu odbyły się eliminacje gminne
XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Eliminacje składały się, jak co roku, z testu pisemnego oraz części ustnej. Startująca w nich młodzież została podzielona na dwie grupy wiekowe: szkołę podstawową i gimnazjum.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: mł. bryg. mgr inż. Andrzej Krupa,  Sekretarz Oddziału Zarządu Gminnego Związku OSP Stanisław Kurek oraz  Mirosław Gajda i Małgorzata Nowakowska - nauczyciele Zespołu Szkół w Opatowcu.

W młodszej grupie wiekowej wystartowało troje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krzczonowie: Weronika Minior, Kacper Grzywna, Jakub Grzywna  i troje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu: Julia Jabłońska – kl. V, Aleksandra Dudek – kl. V, Marcin Tomasik – kl. V. W starszej grupie rywalizowało czworo uczniów Gimnazjum: Klaudia Marzec – kl. II, Oskar Jabłoński – kl. I, Miłosz Krawczyk – kl. III, Bartosz Niedźwiedź – kl. III.

W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Julia Jabłońska, uczennica  Szkoły Podstawowej w Opatowcu. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrał Miłosz Krawczyk, uczeń klasy III Gimnazjum w Opatowcu. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane i wręczone osobiście przez Wójta Gminy Opatowiec.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym.

zdjęcia

11 marca 2017 r.

 III Konkurs Wokalny pt. ,,Otwarta Scena"

Dnia 11.03.2017 r. w Pińczowie odbył się III Konkurs Wokalny pt. ,,Otwarta Scena’’. Wzięły w nim udział nasze śpiewające uczennice.
Natalia Wróbel w kategorii 10-12 lat za świetne zaśpiewanie piosenki ,,Myszka widziała ostatnia’’ zajęła II miejsce. Siostra Natalki – Nikola Wróbel wykonała piosenkę pt. ,, Szyba’’ z musicalu Metro, wystąpiła w kategorii 13-15 lat i zdobyła wyróżnienie. W konkursie również brały udział Nikola i Emilia Kozioł z  piosenką pt. ,,Bezdroża’’.
Uczennice przygotował pan Wiesław Tomal.

zdjęcia

09 marca 2017 r.

APEL W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W dniu 09.03.2017 r. w Szkole Podstawowej odbył się apel, na którym Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna – Kusak pogratulowała uczennicy kl. VI Nikoli Kozioł osiągniętego ostatnio sukcesu. Nikola wraz z siostrą Emilią zajęła I miejsce w II Festiwalu Poezji i Piosenki Miłosnej, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym w Kazimierzy Wielkiej. Pani Dyrektor wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego – Panią Izabelą Włosowicz dokonały także  podsumowania Pancake Day - Dnia Naleśnika. Zostały ogłoszone wyniki  klasowych konkursów : „Biegu z naleśnikami” i  „Najciekawszego klasowego tortu naleśnikowego” przeprowadzonych podczas Dnia Naleśnika.

W konkursie sportowym „Biegu z naleśnikami” w kategorii klas I-III :

I miejsce zajęła klasa I

II miejsce – klasa III

III miejsce- klasa II

W kategorii klas IV-VI:

I miejsce – klasa IV

II miejsce- klasa VI

III miejsce – klasa V

Wyróżnienie dla Kacpra Zaręby jako „Najlepszego Zawodnika Biegu z Naleśnikami”.

W klasowym konkursie kulinarnym na „Najciekawszy klasowy tort naleśnikowy”:

I miejsce – klasa III i IV

II miejsce – klasa I i V

III miejsce – klasa II i VI

Wyróżnienie  dla Oliviera Wróbla za najciekawszy indywidualny  naleśnik.

Uczniowie klas I-III mogli również wziąć udział w indywidualnym i grupowym konkursie plastycznym na „Najciekawszy naleśnik” lub „ Tort naleśnikowy”.

I miejsce zajęła praca grupowa uczniów z klasy II : Jakuba Porębskiego, Zuzanny Mysiak

 i Kacpra Kupisza oraz praca Julii Bąk.

II miejsce – praca grupowa : Krzysztof Kozieł, Filip Mącznik i Paweł Tomasik.

III miejsce zajęła Magdalena Pietrzyk z II klasy

Natomiast uczniowie klas IV-VI przygotowali pracę na najciekawszy  przepis kulinarny.

I miejsce- Gabriela Włosowicz kl. VI

II miejsce – Agnieszka Czosnek – kl. VI

Jury oceniając wszystkie prace kulinarne, jak i plastyczne, brało pod uwagę estetykę i pomysł wykonania pracy oraz technikę i zgodność z tematem.

Zwycięzcy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

zdjęcia

 

09 marca 2017 r.

ZADANIA ZREALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU -
"ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"

1. ŻRÓDŁO ŻYCIA I ZDROWIA - WODA!

W dniu 14 stycznia 2017r. w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia otwarte dla uczniów. Miały one na celu przekazanie dzieciom wiedzy na temat wpływu wody na ludzi, zwierzęta oraz rośliny. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się także, jakie funkcje i znaczenie ma woda w organizmie ludzkim. Lekcja miała charakter eksperymentu. Zajęcia rozpoczęto od zebrania informacji od dzieci na temat wody. Okazało się, że poziom wiedzy uczniów jest zadowalający wystarczyło tylko nakierować dzieci na odpowiednie wskazówki i pomóc im zdefiniować pewne pojęcia. Dzieci doskonale wiedziały, że woda to źródło życia i najzdrowszy napój dla człowieka. Następnie uporządkowano wszystkie wiadomości  i omówiono znaczenie wody w organizmie człowieka. W I części zajęć dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których przeprowadzona została dyskusja na temat wpływu wody na świat roślin, zwierząt i ludzi. Uczniowie rysowali „magiczny strumień”, czyli co się stanie, gdy przez pustynie popłynie woda. Pomysły dzieci przeszły najśmielsze oczekiwania nauczyciela. W trakcie kilkunastominutowej pracy projektowano kolorowe rysunki i dyskutowano na temat znaczenia wody. W II części zajęć przeprowadzono eksperyment polegający na przeniesieniu wody za pomocą gąbki. Skłoniło to dzieci do rozmowy na temat utraty wody przez człowieka i sytuacji z tym związanych, np. duży wysiłek podczas ćwiczeń na lekcji wychowania fizycznego. Omówiono z dziećmi, w jaki sposób organizm traci wodę i jak należy uzupełniać jej braki. III część zajęć poświęcona została przygotowaniu wspólnie wody smakowej. Omówieno wspólnie skład tej chemicznej i naturalnie wykonanej przez uczniów. Po zakończeniu eksperymentu dzieci stwierdziły jednogłośnie, że w napojach oprócz wody, soku i cukru są konserwanty i barwniki, natomiast woda zawiera tylko zdrowe składniki mineralne.Po zakończeniu zajęć prowadząca zachęciła wszystkich do picia wody i świadomego jej wybierania zamiast kolorowych napojów gazowanych. Dziennie należy bowiem zapewniać organizmowi około 1,5 litra wody. Woda gasi pragnienie, natomiast sztucznie słodzone napoje nie są zdrowe i wskazane dla naszego organizmu.

2.TWORZENIE POSTACI WODOLUBKA. HAPPENING PICIA WODY!

Happening picia czystej wody w Szkole Podstawowej w Opatowcu.
Uczniowie klasy III w dniach od 07 do 09 marca 2017r. zachęcali do picia wody zastępując słodkie, pełne konserwantów napoje. Przygotowania do happeningu trwały kilka dni. Początkowo wychowawca wybrał zespół uczniów odpowiedzialnych za poszczególne zadania. W pierwszych dniach gromadziliśmy informacje, zbieraliśmy artykuły dotyczące zalet picia wody, następnie weryfikowaliśmy naszą wiedzę. Dzieci wykonały szkolnego WODOLUBKA , plakaty, wymyśliły hasła zachęcające do picia wody. Razem przygotowaliśmy stroje, dekoracje, wystawy i ulotki.Happening rozpoczęliśmy od wykrzykiwania haseł. Wzbudziło to zainteresowanie wszystkich uczniów. Wszystkie informacje przekazaliśmy w prosty sposób poprzez plakaty i scenki.Przybyli uczniowie i wychowawcy otrzymali ulotki zawierające najważniejsze informacje dotyczące picia wody. Na zakończenie zaprosiliśmy przybyłych uczniów i nauczycieli na degustację wody.Uczniowie chodzili również po szkole z plakatami głośno wykrzykując hasła i rozdając ulotki pracownikom szkoły. Wsparcie otrzymaliśmy od rodziców, którzy przekazali fundusze na zakup wody. Dzięki temu uczniowie podczas przerw śródlekcyjnych mogli częstować nią swoich rówieśników.

3.TEATRZYK WARZYW I OWOCÓW

Zimowe zadania programu realizowano pod hasłem „Kraina zdrowia”.

Dnia 1 marca zorganizowano "Teatrzyk Owoców i Warzyw", w którym klasa I i II opowiedziała o ich zaletach oraz zachęciła innych do zdrowego odżywiania. W teatrzyku wykorzystano wiersze, opowiadania, piosenki. Dzieci wcieliły się w role warzyw i owoców. Doszło nawet do „kłótni” o to, kto jest ważniejszy w naszej diecie – owoce czy warzywa. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały ze styropianu sylwety owoców i warzyw. Pięknie się prezentowały podczas przedstawienia. Wyraźnie wybrzmiały też walory warzyw i owoców, a młodzi aktorzy byli bardzo przekonujący w tym, co mówili i pokazywali. Wcześniej przygotowali też z kartonu wielki koszyk owoców i warzyw, który wykorzystano jako scenografię. Przedstawienie to zaprezentowano uczniom naszej szkoły, a warzywno-owocowy kosz zawieszono na gazetce szkolnej promującej zdrowe odżywianie.Teatrzyk ten wiele dzieci nauczył i był wspaniałą rozrywką. W czasie przygotowań do przedstawienia, w klasach I-III ogłoszono konkurs literacki na rymowankę zachęcającą dzieci do jedzenia owoców i warzyw. Najlepsze prace zostały odczytane przez ich autorów. Wszystkie prace były ciekawe, a często również zabawne. Cieszy nas, że dzieci wykazały się w nich znajomością zdrowego odżywiania. Następnym punktem szkolnego przedsięwzięcia był konkurs „Kolorowe owoce”. Dzieci pracowały w grupach mieszanych. Liderzy losowali kolor kartki (żółty, zielony, czerwony, pomarańczowy, biały, fioletowy) i pracowali w swoich grupach wpisując na tych kartach jak najwięcej nazw różnych warzyw i owoców występujących w danym kolorze. Dzieci wykazały się dużą znajomością owoców, również tych egzotycznych, a zwycięska grupa otrzymała duże brawa.

 

zdjęcia

08 marca 2017 r.

DZIEŃ KOBIET W ZESPOLE SZKÓŁ

W dniu 8 marca w Zespole Szkół w Opatowcu tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Kobiet.

Imprezę rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak, witając zaproszonych gości:  Sławomira Kowalczyka - wójta Gminy Opatowiec, Łukasza Marca- sekretarza Gminy,  Annę Klimaszewską – Luty – skarbnik Gminy,  Beatę Adamczyk – dyrektor Instytucji Kultury oraz całą społeczność ZS – nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi i uczniów.

Po oficjalnym powitaniu uczniowie Zespołu Szkół, Miłosz Krawczyk – przewodniczący SU Gimnazjum oraz Bartosz Dybała, zaprosili zebranych na część artystyczną. Utalentowani członkowie zespołu wokalnego zaprezentowali się jak zwykle na najwyższym poziomie w utworach o wiele mówiących tytułach: Bartek Nowak deklarował: „Za tobą pójdę jak na bal”, Natalka Wróbel zaśpiewała „W moim ogródeczku”, siostry Nikola i Emilia Kozioł dedykowały swoją piosenkę „Dla wszystkich cierpliwych bab”, a Nikola Wróbel pytała: „Gdzie ci mężczyźni?”. Niemal do łez rozbawili publiczność Michał Mystek i Wiktoria Lisikiewicz, którzy zaprezentowali po mistrzowsku monologi kabaretowe: „Góral na zakupach” Kabaretu Młodych Panów oraz „Rozmowa telefoniczna z mężem” kabaretu „Hrabi”. Prawdziwe show zrobili panowie w białych koszulach i ciemnych okularach (rozpoznaliśmy w nich gimnazjalistów z kl. III), którzy zatańczyli i próbowali zaśpiewać „Pretty woman” oraz „Makarenę”.

Część artystyczną zakończyły życzenia dla wszystkich pań i koleżanek oraz tradycyjne „Sto lat” w wykonaniu naszego mistrza saksofonu - Krystiana Leksa.

Nie zabrakło również kwiatów – tym razem były to czerwone tulipany, które uczniowie SP i gimnazjum wręczali Paniom w takt saksofonowych rytmów.

Uroczyste spotkanie zakończyło wystąpienie wójta Gminy Opatowiec pana Sławomira Kowalczyka, który złożył życzenia wszystkim paniom oraz wręczył kwiaty na ręce pani dyrektor Elżbiety Szczęsnej-Kusak.

Imprezę przygotowali: Samorząd Uczniowski Gimnazjum oraz zespół wokalny Zespołu Szkół, a pomagali im nauczyciele: Ewa Gajda, Zofia Sobczyk, Wiesław Tomal, Mirosław Gajda.

zdjęcia

2 marca 2017 r.

WYCIECZKA KLASY I GIMNAZJUM

W dniu 2 marca 2017 r. klasa I Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu wraz z wychowawczynią wysłuchała wykładu pt. „Marszałek Józef Piłsudski, mąż stanu, polityk i…”. Prelekcja miała miejsce w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha w Koszycach. Prelegentem był pan doktor Konrad Meus z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Tematem wystąpienia były mało znane fakty z życia Marszałka. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem wysłuchała wykładu, pilnie robiąc notatki, które posłużą do stworzenia prezentacji dla koleżanek i kolegów z pozostałych klas.