Styczeń

28 stycznia 2017 r.

BAL KARNAWAŁOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OPATOWCU

Uśmiech i dobre humory towarzyszyły wszystkim dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom przez cały dzień, w sobotę 28 stycznia 2017 roku, kiedy to w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci oddziału przedszkolnego oraz oddziału „0” wraz ze swoimi rodzicami i wychowawcami rozpoczęli wspaniałą zabawę taneczną, którą poprowadziła pani Aleksandra Cugowska w przebraniu Smerfetki. Barwne stroje naszych najmłodszych uczniów i ich rodziców wzbudziły duże zainteresowanie wśród starszych kolegów i koleżanek. Poza tańcami organizowane były różne zabawy i konkursy, a w chwilach wytchnienia smaczny poczęstunek przygotowany przez mamy. Także uczniowie klas I-VI przy dźwiękach muzyki wspaniałego zespołu bawili się wyśmienicie i kosztowali smakołyków, które przygotowali dla nich rodzice.
Cały dzień upłynął we wspaniałych nastrojach i przy dobrej zabawie. 

zdjęcia

 

27 stycznia 2017 r.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA  W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ I ODDZIALE " 0".

 

Dzień Babci i Dziadka na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych. Mimo, że za oknem zima, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem.

W podzięce za Ich wielkie serce w dniach 27 - 28 stycznia  2017 r. odbyły się uroczystości zorganizowane przez dzieci pięcioletnie, uczniów klasy 0 oraz wychowawczynie.

Na wstępie Pani Elżbieta Szczęsna Kusak - Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu wraz z nauczycielkami przywitała gości ciepłymi słowami składając  wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia. W pięknie udekorowanej sali maluchy znowu przeniosły gości w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia  - przedstawiły jasełka oraz zaśpiewały specjalnie przygotowaną na ten dzień piosenkę. Mali aktorzy kolejny raz spisali się znakomicie z przejęciem odtwarzając swoje role a dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występie na pamiątkę spotkania dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami - własnoręcznie wykonanymi serduszkami. Dopełnieniem uroczystości był przygotowany przez mamy słodki poczęstunek.
Kochanym babciom i drogim dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków.

Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną , uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku  dla osób starszych.

W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

zdjęcia
 

26 stycznia 2017 r.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

W dniu 26 stycznia w najmłodszej grupie 3-4 latków odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkich gości przywitała i złożyła życzenia z tej okazji Dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu - pani Elżbieta Szczęsna Kusak.

Zaproszeni goście obejrzeli przygotowane dla nich jasełka.

Następnie dzieci obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami i zaprosiły na wspólny poczęstunek, przygotowany przez rodziców.

To spotkanie było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem. W jednym miejscu spotkało się kilka pokoleń - prababcie, babcie, dziadkowie i rodzice przedszkolaków. Bo przecież Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla jubilatów. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

Bardzo dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za przybycie, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

zdjęcia

20 stycznia 2017 r.

BIWAK HARCERSKI

W dniach 20-21 stycznia 2017 roku w Zespole Szkół w Opatowcu odbył się biwak, zorganizowany dla harcerzy z 18. Buskiej Drużyny Wielopoziomowej im. Lucjana Skrzyńskiego.
Zbiórka rozpoczęła się w piątek o godzinie 19.00. Godzinę później wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek do restauracji „Stary Młyn”.
W doborowym towarzystwie i w miłej atmosferze harcerze skosztowali smacznych posiłków oraz pograli w bilard. Ok. godz. 22.00 w świetnych humorach grupa udała się do szkoły, gdzie czekały na nią różne atrakcje. Na sali gimnastycznej odbyły się liczne rozgrywki sportowo - zręcznościowe, integrujące gry i zabawy, a także quiz historyczny, podczas którego dzieci i młodzież mogła wykazać się znajomością historii Polski. Nocą odbyły się zajęcia dla wszystkich miłośników sportu. Uczniowie grali w siatkówkę, piłkę nożną, ręczną oraz w tenisa stołowego. Do rozgrywek dołączyli również rodzice oraz nauczyciele. Na koniec odbyła się zabawa w  podchody, podczas której w grupach harcerze wykonywali różne logiczno - sprawnościowe zadania. Późną nocą wszyscy udali się do swoich legowisk, by o świcie móc przywitać stęsknionych rodziców.

Przez cały czas nad bezpieczeństwem harcerzy czuwały druhny: Pani Alicja Witkoś-Kłos
i Pani Anna Kaczmarczyk.

zdjęcia

19 stycznia 2017 r.

IV EDYCJA POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO

"SKRZYDŁEM WIATRU PISANE"

W dniu 19 stycznia 2017 r. uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Opatowcu Emilia Porada wzięła udział w IV edycji Powiatowego Konkursu Literackiego organizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach Filia w Busku – Zdroju oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli. Głównym celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań i twórczego myślenia uczniów. Temat przewodni tegorocznej edycji Odkrywania Talentów brzmiał „Fraszka o szkole”. Uczennica naszej szkoły, pod czujnym okiem swojej polonistki Pani Małgorzaty Żydowskiej, napisała żartobliwą, a jednocześnie pouczającą fraszkę o życiu szkolnym ucznia. Jako kryterium oceny jury przyjęło: zgodność z tematem, stopień samodzielności, indywidualizm  i oryginalność ujęcia tematu, zgodność struktury tekstu z wymogami gatunkowymi określonej formy wypowiedzi, estetykę pracy, wymogi formalne oraz sposób prezentacji. Po zapoznaniu się z 26 pracami (w kategorii fraszka), które zostały zaprezentowane bezpośrednio przez autorów podczas konkursu jury przyznało miejsca uczestnikom.

Serdecznie gratulujemy Emilce udziału w finale powiatowym konkursu i życzymy jej, aby nadal rozwijała swój talent literacki.

zdjęcia

19 stycznia 2017 r.

ŚWIĘTOKRZYSKI DZIEŃ SIATKÓWKI W ZESPOLE SZKÓŁ W OPATOWCU

            Świętokrzyski Dzień Siatkówki to druga z akcji w ramach projektu Świętokrzyskie Dni Sportu. Celem projektu jest promocja aktywności fizycznej wśród uczniów, propagowanie wybranych sportów oraz wspieranie i promowanie aktywności szkół w zakresie rozwoju kultury fizycznej.

            Dnia 19.01.2017 r. w Zespole Szkół w Opatowcu przeprowadzono Świętokrzyski Dzień Siatkówki pod nazwą "Międzypokoleniowe spotkanie z siatkówką". Imprezę rozpoczęła uroczyście dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak, która powitała uczestników imprezy. Na to wyjątkowe sportowe spotkanie zostali zaproszeni rodzice uczniów Zespołu Szkół w Opatowcu, radni Gminy Opatowiec oraz dyrektorzy szkół. Po uroczystym powitaniu został przeprowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego trening piłki siatkowej. Następnie odbył się mecz integracyjny pomiędzy uczniami Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach, a uczniami Zespołu Szkół w Opatowcu. Pozostali uczniowie Zespołu Szkół w Opatowcu wcielili się w rolę kibiców. Na tą wyjątkową imprezę przybyli m.in.: Piotr Kowalczyk, Małgorzata Woźniak, Piotr Kusak, a także radny Gminy Opatowiec Rafał Kański. Drużyna "dorosłych" składająca się z takich zawodników jak: dyrektor Zespołu Szkół w Opatowcu Elżbieta Szczęsna-Kusak, dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cudzynowicach Waldemar Kletschka, nauczyciele wychowania fizycznego z obu placówek (Alicja Witkoś- Kłos, Ryszard Kłos, Maria Hołda) oraz rodzice uczniów  rozegrali mecz składający się z trzech setów z drużyną uczniów z obu szkół. Mecz ten okazał się najbardziej widowiskowy. Emocje i radość uczestników imprezy wywołane podczas międzypokoleniowego spotkania przeniosły się na mecze międzyklasowe. Kibice ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum kibicowali i aktywnie brali udział podczas Dnia Siatkówki, a o poczęstunek dla wszystkich zadbała Rada Rodziców. Podczas podsumowania "Międzypokoleniowego spotkania z siatkówką” zostały wręczone nagrody, puchary i medale ufundowane przez UKS "Nadwiślanka".

zdjęcia

15 stycznia 2017r.

25. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

15 stycznia 2017 roku na ulice w całej Polsce wyszło blisko 120 tysięcy wolontariuszy. Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała pod hasłem „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki nad seniorami ”. Wśród wolontariuszy byli też uczniowie naszej szkoły: Gabriela Włosowicz i Paulina Pietrzyk ze Szkoły Podstawowej oraz  Jakub Kłos, Krystian Leks, Wiktoria Lisikiewicz i Katarzyna Kowalczyk z Gimnazjum.

W tym dniu wszyscy oddali swój czas, energię, wytrwałość oraz wielką radość z faktu bycia solidarnymi z potrzebującymi także naszej pomocy. Wiara w dobroć ludzi znów przybrała kolor czerwonego serduszka. W ten zimowy dzień wiele naszych serduszek trafiło do ludzi wypełnionych przyjacielskim duchem. Doceniamy również pomoc rodziców w zorganizowaniu w naszej szkole Kiermaszu Zabawek, z którego dochód zasilił puszki wolontariuszy.

Jak co roku wolontariuszom pomagali harcerze z 18 Buskiej Drużyny Harcerskiej działającej przy Zespole Szkół w Opatowcu. Czynnie udzielali się:Nikola Wróbel, Ola i Zuzia Dudek, Oskar Jabłoński, Kuba Szabla, Weronika Kurzyńska, Nicola Kłos, Kacper Gabiga, Michał Kowalczyk, Julia Jachna, Kacper Czosnek, Miłosz Krawczyk, Hubert Kmiecik, Klaudia Marzec. Opiekunami wolontariuszy byli nauczyciele i rodzice: Irena Kłos, Małgorzata Żydowska, Alicja Witkoś – Kłos, Anna Kaczmarczyk, Ewa Gajda, Małgorzata Kowalczyk.

Wszędzie, gdzie pojawili się nasi wolontariusze, spotykała ich duża hojność i ciepło serc. Razem zebrali kwotę 5111,14 zł i 7 euro.

Dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich darczyńców, którzy w tym magicznym dniu spotkali któregoś z naszych wolontariuszy.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

zdjęcia

11 stycznia 2017 r.

KONKURS W KOSZYCACH

Dnia 11.01.2016r. w Muzeum Ziemi Koszyckiej im. Stanisława Boducha odbył się Konkurs Kolęd i Pastorałek 2017r. Wzięły w nim udział nasze uczennice.  Natalii Wróbel w kategorii Szkoła Podstawowa Soliści – jury przyznało I miejsce. Nikola Wróbel w kategorii Szkoła Gimnazjalna Soliści – zdobyła również I miejsce. Duetowi Siostry czyli Nikoli i Emilii Kozioł przyznano I miejsce w kategorii Duety Szkoła Gimnazjalna.

 

W kategorii zespoły wystąpiło również nasze trio w składzie: pani Zofia Sobczyk, Nikola Wróbel i Emilia Kozioł. Wykonały pastorałkę po angielsku pt. ,,We Three Kings’’ i kolędę ,,Oj maluśki, maluśki” oczywiście na 3 głosy, zajęły I miejsce.  Nasze wokalistki przygotował pan Wiesław Tomal.

Więcej na stronie Muzeum Ziemi Koszyckiej

 

7 stycznia 2017 r.

WYCIECZKA  NIKOLI  WRÓBEL DO WIEDNIA

W dniach 4-7.01.2017r. odbyła się wycieczka do Wiednia organizowana przez ZDZ w Kielcach, w której brała udział nasza uczennica NikolaWróbel. Pojechała w nagrodę za zostanie laureatką VI Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Kielcach. Konkurs odbył się w listopadzie, a Nikola zdobyła na nim wyróżnienie. Uczennica zwiedzała Wiedeń oraz Krems i Melk oddalone od Austrii o 80km.  Nikola zwiedzała m.in. Pałac Schönbrunn, Muzeum Sztuki Stosowanej,  Wzgórze Kahlenberg, z którego Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń.