Grudzień

22 grudnia 2016r.

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla nas Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

Uczniowie Zespołu Szkół w Opatowcu, jak co roku, przygotowali Jasełka wykonane pod kierunkiem  Katarzyny Szczerby,  przy akompaniamencie absolwenta Gimnazjum Piotra Cabaja. 22 grudnia zaprezentowali przedstawienie społeczności uczniowskiej, nauczycielom, rodzicom oraz zaproszonym gościom.  W spotkaniu przedświątecznym wzięli udział: Wójt Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk, Dyrektor Instytucji Kultury Beata Adamczyk, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Jarosław Naporowski, Radni Powiatowi: Michał Szczerba oraz Marian Gruszka.  Młodzi aktorzy zostali  nagrodzeni gromkimi brawami oraz koszami słodyczy.  Na zakończenie uroczystości wystąpili uczniowie wraz z nauczycielką Gimnazjum Panią Zofią Sobczyk,  przygotowani przez Pana Wiesława Tomala, wyśpiewując i wygrywając bożonarodzeniowe kolędy      i pastorałki. Wójt Gminy Sławomir Kowalczyk podziękował młodym artystom za wprowadzenie wszystkich uczestników w prawdziwie świąteczny nastrój oraz przekazał życzenia wszystkim zgromadzonym gościom. Również Radni Powiatowi oraz Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna Kusak życzyli spokojnych, pełnych miłości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia. Mądre słowa płynące ze sceny uświadomiły wszystkim uczestnikom spotkania, dlaczego co roku z taką dziecinną ufnością czekamy na Święta Bożego Narodzenia.

To właśnie tego wieczoru od bardzo wielu wieków

pod dachem tkliwej kolędy Bóg  rodzi się w człowieku.

Katarzyna Szczerba

 

 

zdjęcia

 

 

21- 22 grudnia 2016r.

WIGILIE KLASOWE W SZKOLE PODSTAWOWEJ

 

W dniach 21 - 22 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami usiedli do świątecznych stołów. Przy dżwiękach kolęd złożyli sobie życzenia i połamali opłatkiem. Wspólne Wigilie klasowe wprowadziły wszystkich w radosny nastrój.

zdjęcia

 

20 grudnia 2016 r.

KONCERT KOLĘD

W dniu 20.12.2016 r. tradycyjnie już odbył się koncert  kolęd w wykonaniu uczniów zaprzyjaźnionej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Koszycach.
Wydarzenie to miało miejsce na scenie Instytucji Kultury w Opatowcu, na tle pięknej świątecznej dekoracji. Na widowni zasiedli zaproszeni goście w osobach: Pana Wójta Sławomira Kowalczyka, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Andrzeja Malca, oraz całej społeczności Zespołu Szkół, na czele z Panią Dyrektor Elżbietą Szczęsną-Kusak.
Na scenie zaprezentowali się:
- duet flecistek, Gosia Kowalczyk i Maja Klita,
- puzonista Bartosz Dybała,
- trębacz Jakub Kłos,
- flecistka Aleksandra Szabłowska
… oraz gościnnie:
- Kacper Kwaśniak (ksylofon),
- Maja Pawelek, Martyna Kozakowska, Julia Dobosz (skrzypce),
- Karina Smutek, Martyna Kwaśniak, Arkadiusz Sternowski  (saksofon),
- Gabriela Padło (klarnet),
- Amelia Padło (flet),
- Karolina Bęczyńska, Alicja Krzyżańska, Kacper Nowak (gitara).
Młodym artystom towarzyszyli nauczyciele:
- Pan Dyrektor Piotr Skwara,
- Joanna Błaszczyńska,
- Joanna Kwinta-Zielińska,
- Mateusz Majchrzak.
Koncert odbył się w miłej, świątecznej atmosferze. Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie Zespołu Szkół spontanicznie wtórowali śpiewem młodym muzykom. Mamy nadzieję, że ta piękna tradycja będzie kontynuowana w następnych latach.

zdjęcia

 

20 grudnia 2016r.

APEL W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W dniu 19 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej odbył się apel, podczas którego pani dyrektor Elżbieta Szczęsna - Kusak pogratulowała uczniom zdobytych w ostatnim czasie sukcesów.

Nikola Kozioł wraz z siostrą zdobyły II miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Gloria".

Nikola Wróbel otrzymała wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek "Gloria" .

Kacper Cugowski wywalczył I miejsce w I Urodzinowo - Świątecznych Zawodach Pływackich - Proszowice 2016r.

Maja Cugowska wywalczyła III miejsce w I Urodzinowo - Świątecznych Zawodach Pływackich - Proszowice 2016r.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za duże zaangażowanie podczas zbiórki darów na "Szlachetną paczkę".

19 grudnia 2016 r.

IV OGÓLNOPOLSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK "GLORIA" 

 

W dniach 15-17.12.2016r. w Kielcach odbył się IV Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek ,,Gloria’’. W tegorocznej edycji nasze uczennice wystąpiły  w trzech kategoriach wiekowych, w każdej osiągając jakiś sukces.

 Duet Siostry – Emilia i Nikola Kozioł w kategorii zespołów zajęły II miejsce śpiewając pastorałkę  pt.,, Kolęda dla Jezusa”. Najmłodsza z naszych wokalistek Natalia Wróbel wystąpiła w kategorii do 9 lat i zdobyła wyróżnienie, śpiewając ,,Spójrz na Jezusa”. Nikola Wróbel wystąpiła w kategorii 14-16 lat i zaśpiewała pastorałkę  pt.,, Mario, czy Ty wiesz”.  Za wykonanie tego utworu  jury postanowiło jej przyznać I miejsce.

Siostrom Wróbel akompaniował na pianinie pan Wiesław Tomal, który jest  opiekunem muzycznym całej utalentowanej czwórki.

zdjęcia

 

 

9 grudnia 2016r.

SZLACHETNA PACZKA

Z inicjatywy Harcerskiej 18-tej Buskiej Drużyny Wielopoziomowej im. Lucjana Skrzyńskiego oraz Szkolnego Koła Caritas, działających przy Zespole Szkół w Opatowcu, w dniach od 5 do 9 grudnia 2016 roku wśród uczniów oraz rodziców została przeprowadzona akcja charytatywna "Szlachetna Paczka".

Akcja polegała na zbieraniu darów w postaci najpotrzebniejszych rzeczy dla wybranej przez uczniów rodziny. W ciągu tych kilku dni udało się zebrać żywność, słodycze, odzież, środki czystości, pomoce szkolne, zabawki, przedmioty codziennego użytku oraz opał.
W niedzielę 11 grudnia za pośrednictwem wolontariuszy wszystkie dary zostały dostarczone do rodziny.   

W akcję całym sercem zaangażowali się: Pan Sławomir Kowalczyk – Wójt Gminy Opatowiec wraz z pracownikami Urzędu Gminy w Opatowcu, Koło Gospodyń Wiejskich z Opatowca, uczniowie Zespołu Szkół w Opatowcu, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy obsługi.

     Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym osobom, które okazały serce
i zaangażowały się w akcję na rzecz potrzebujących.

                                                                                                          ZHP i Szkolne Koło Caritas

zdjęcia

 

5 grudnia 2016 r.

MIKOŁAJOWE SPOTKANIE W NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY

„To już są święta, świąteczny czas,

święty Mikołaj będzie wśród nas, 
spełni marzenia i wszystkie sny. 

Święty Mikołaj puka do drzwi”.

Tak śpiewała publiczność dziecięca wraz z aktorami z Teatru Banasiów z Warszawy podczas spektaklu pt. „Tańcząca Choinka”. Tę świąteczną bajkę 5 grudnia obejrzały również dzieci z oddziału „Zero” oraz starsze przedszkolaki podczas spotkania ze Świętym Mikołajem w Nowohuckim Centrum Kultury. Podczas przedstawienia publiczność dziecięca znakomicie bawiła się podziwiając aktorów występujących w barwnych strojach. Piękna muzyka, kolorowe dekoracje, przystrojona świątecznie ogromna choinka – wszystko to tworzyło niesamowity nastrój zimy i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie Święty Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami.  

 

zdjęcia

 

01 grudnia 2016r.

WYCIECZKA DO KRAKOWA 

 

W dniu 01 grudnia 2016r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstwowej udali się na wycieczkę do Krakowa. Podczas jej trwania dzieci odwiedziły największy park trampolin w Polsce, gdzie mogli sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną podczas godzinnych zajęc pod okiem instruktora. Następnie wszyscy udali się na smaczny obiad, aby uzupełnić spalone wcześniej kalorie. Na końcu wycieczki czekała na wszystkich niespodzianka - seans filmowy w dwóch grupach. Młodsi uczniowie obejrzeli film pt." Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć", starsi natomiast wzruszającą opowieść pt." Za niebieskimi drzwiami".

zdjęcia