STYCZEŃ

13 stycznia 2019 r.

27 Finał WOŚP

         13 stycznia 2019 r. harcerze z 14 Buskiej Drużyny Harcerskiej Wielopoziomowej im. Lucjana Skrzyńskiego działającej przy Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu oraz samorząd uczniowski włączyli się do akcji 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze ze zbiórki WOŚP 2019 przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych oraz trafią do placówek z oddziałami II i III stopnia referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

         Drużynę kwestarską tworzyli harcerze: Nicola Kłos, Kacper Gabiga, Dawid Chlebica, Tomasz Kaczmarczyk, Małgorzata Kowalczyk, Zuzanna Dudek oraz Klaudia Krawiec, która również reprezentowała Samorząd Uczniowski Gimnazjum. Harcerze zebrali kwotę: 2816,99 zł.

         Wolontariuszkami reprezentującymi Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej były, jak co roku, Gabriela Włosowicz oraz Paulina Pietrzyk. W swoich puszkach zebrały kwotę: 2478,54 zł.

         Wszyscy wolontariusze uzbierali kwotę na rzecz WOŚP : 5295,53 zł.

         Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

         Dziękujemy również rodzicom, którzy wspierali wolontariuszy.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!!!

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/27-final-wosp-pierwsza-bardzo-udana-kwesta-w-miescie-opatowiec-zdjecia/ar/13809600

autor: Alicja Witkoś- Kłos

zdjęcia

10 stycznia 2019 r.

KONKURS KOLĘD W KOSZYCACH

W Muzeum Ziemi Koszyckiej 10.01.2019r. odbył się XII Przegląd Kolęd I Pastorałek. Po raz kolejny naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Gabriela Popiel i Bartosz Nowak. Gabriela zajęła I miejsce, Bartosz miejsce II. Uczniowie wezmą udział w Koncercie Laureatów, który odbędzie się 3 lutego w Muzeum Ziemi Koszyckiej w Koszycach.

autor: Wiesław Tomal

ZDJĘCIA

 

10 stycznia 2019 r.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ZERÓWCE

      Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez  i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje, że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem. Spotkania takie odbywały się przez cały tydzień w naszej szkole. Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak jako Gospodarz witała zacnych gości, życząc im samych pogodnych dni i wielu chwil spędzonych z najukochańszymi wnuczętami. W każdej grupie wiekowej przedszkolaki przygotowały programy artystyczne. W większości były to Jasełka Bożonarodzeniowe, uzupełnione  piosenkami związanymi tematycznie z tymże świętem. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Na pamiątkę spotkania goście obdarowani zostali upominkami. Następnie nasze kochane Mamy zaprosiły wszystkich na słodki poczęstunek. Każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego Dziadka lub Babci, pokazać ulubione zabawki, czy też  prace plastyczne.Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

Autor: Katarzyna Szczerba

zdjęcia
 

9 stycznia 2019 r.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

     W dniu 9 stycznia 2019 r. w starszej  grupie przedszkolaków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatowcu - Pani Elżbieta Szczęsna-Kusak przywitała zebranych gości, następnie złożyła wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia. Starszaki znowu przeniosły nas w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia  - przedstawiły przygotowane wcześniej jasełka oraz zaśpiewały specjalnie przygotowaną na ten dzień piosenkę. Wspaniała dekoracja, stroje i wyśmienita gra małych aktorów sprawiły, że nasi zacni goście oglądali przedstawienie z zaciekawieniem, a oklaskom nie było końca. Po występie dzieci obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi laurkami. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
       Bardzo dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za przybycie, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Autor: Ewa Cabaj