LUTY

28 lutego 2019r.

BAL KARNAWAŁOWY W PLACÓWCE OPIEKUŃCZO - TERAPEUTYCZNEJ

W dniu 28 lutego 2019 r. wolontariuszki z klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu wspólnie w wychowawcami zorganizowały zabawę karnawałową dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Terapeutycznej w Kazimierzy Wielkiej. Wszyscy z uśmiechem na twarzy doskonale bawili się tego wieczoru. Poza tańcami organizowane były różne zabawy i konkursy (taniec na gazetach, kaczuszki), a w wolnych chwilach na wszystkich czekał słodki poczęstunek, w którym główną rolę odegrały tego dnia  przepyszne pączki. Całe popołudnie upłynęło wszystkim we wspaniałych nastrojach i przy dobrej muzyce, a uśmiech gościł na twarzach dzieci przez cały dzień. Niestety, kolejny taki bal dopiero za rok.

Dziękujemy za zaproszenie i tak serdeczne przyjęcie nas.

zdjęcia

autor: Małgorzata Żydowska

 

28 lutego 2019 r.

WYCIECZKA DO MULTIKINA W KRAKOWIE NA FILM PT. ,,MIA I BIAŁY LEW"

W dniu 28 lutego 2019r. uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem podróży  była wizyta w Multikinie i obejrzenie filmu pt.,, Mia i biały lew" To wzruszająca, tętniąca przygodą i przepięknie nakręcona historia w samym sercu dzikiej Afryki. Opowieść o wielkiej przyjaźni dziewczynki i niezwykłego białego lwa. Film dla każdego kto kocha wielką przygodę, głębokie wzruszenia i niepowtarzalne piękno dzikiej przyrody.

Uczniowie po wielkich przeżyciach wspólnie z opiekunami udali się na smaczny poczęstunek, a następnie w doskonałych humorach wrócili do swoich rodzinnych domów.

autor: Kinga Maj

zdjęcia

26 lutego 2019 r.

SPOTKANIE Z PANIĄ STOMATOLOG

      Wszystkie przedszkolaki wiedzą, jak dbać o higienę jamy ustnej, ale tej wiedzy nigdy dość, dlatego w dniu 26 lutego zaprosiliśmy do naszego przedszkola stomatologa - Panią Katarzynę Minior. Przedszkolaki z grup: „Biedronki” i „Pszczółki” dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak należy prawidłowo je czyścić. Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne na eksponacie pluszowego dinozaura. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez Panią stomatolog, a następnie według jej wskazówek naśladowały szczotkowanie zębów. Pani dentystka pokazała dzieciom narzędzia dentystyczne - lusterko, maseczkę, okulary. Przypomniała również o potrzebie wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym, a także o konieczności właściwego odżywiania się - spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę.

Dzieci dzieliły się swoją wiedzą i okazało się, że wszystkie zasady prawidłowego dbania o zęby są im znane i nie boją się chodzić do dentysty na wizyty kontrolne. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały upominki: kolorowanki, książeczki oraz naklejki dzielnego pacjenta.

Były to niezwykłe warsztaty, których celem było przybliżenie sylwetki stomatologa oraz uświadomienie dzieciom jak wielkie znaczenie dla zdrowia ich zębów ma higiena oraz zdrowe odżywianie.

Serdecznie dziękujemy Pani Katarzynie za przyjęcie zaproszenia i ciekawą prelekcję na temat profilaktyki jamy ustnej.

zdjęcia

22 lutego 2019 r.

 FESTIWAL PIOSENKI I POEZJI MIŁOSNEJ

    III Festiwal Piosenki i Poezji Miłosnej odbył się 22.02.2019 r. w Kazimierzy Wielkiej. Z naszej szkoły udział wzięła  uczennica  Nikola Kozioł, która przy akompaniamencie swojego nauczyciela  wykonała piosenkę z repertuaru Doroty Osińskiej pt.„Tamta miłość”. Nikola zajęła II miejsce.  
 
autor: Wiesław Tomal
    III Festiwal Piosenki i Poezji Miłosnej odbył się 22. 02. 2019r.           w Kazimierzy Wielkiej. Z naszej szkoły udział wzięła  uczennica  Nikola Kozioł, która przy akompaniamencie swojego nauczyciela  wykonała piosenkę z repertuaru Doroty Osińskiej pt.„Tamta miłość”. Nikola zajęła II miejsce.  

 

09 lutego 2019r.

BAL KARNAWAŁOWY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OPATOWCU

"W KARNAWALE SAME BALE,
ZATEM BAWMY SIĘ WSPANIALE!"

Ta dewiza towarzyszyła wszystkim dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom przez cały dzień, w sobotę 09 lutego 2019 roku, kiedy to w naszej szkole odbył się Bal Karnawałowy. Już od samego rana, dzieci oddziału przedszkolnego  oddziału „0” oraz klas I - III  wraz ze swoimi rodzicami rozpoczęli wspaniałą zabawę taneczną, którą poprowadził zespół muzyczny składający się z naszych absolwentów Krystiana Leksa oraz Tomasza Krypla. Barwne stroje naszych najmłodszych uczniów wzbudziły duże zainteresowanie. Poza tańcami organizowane były różne zabawy, a w chwilach wytchnienia smaczny poczęstunek przygotowany przez mamy. Także uczniowie klas IV - VIII oraz klasa III Gimnazjum przy dźwiękach muzyki zespołu ,,SHOW" bawili się wspaniale i kosztowali smakołyków, które przygotowali dla nich rodzice.

Cały dzień upłynął we wspaniałych nastrojach i przy dobrej zabawie. Niestety, na kolejny bal musimy poczekać do następnego roku.

autor: Kinga Maj

zdjęcia

04 lutego 2019 r.

ODZNAKI ZŁOTEGO PIÓRA W SZKOLE PODSTAWOWEJ

W dniu 4 lutego w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu odbył się apel, podczas którego Pani Dyrektor Elżbieta Szczęsna – Kusak wręczyła odznaki „Złotego Pióra". Otrzymali je uczniowie, którzy mają bardzo wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

KL.I

Marika Czyżyk

Luiza Wróbel

Wojciech Krzak

Gabriela Porębska

Emilia Pietrzyk

Krzysztof Pudo

 

KL.II

Paulina Zbertek

Maja Tomal

Julia Kaczmarczyk

Gabriel Maj

Jakub Bomba

Nina Misiaszek

Weronika Pudo

Agnieszka Śliwińska

Zuzanna Porada

KL. III

Nicola Kłos

Maja Markuszewska

Magdalena Cugowska

KL. IV

Gabriela Popiel

Julia Bąk

Magdalena Pietrzyk

Paweł Tomasik

Kacper Kupisz

Filip Mącznik

KL.V

Lidia Kajfasz

Natalia Wróbel

Patrycja Mazurek

Katarzyna Tomal

Amelia Dybała

Adam Markuszewski

Kacper Kurnik

KL.VI

Wojciech Dusza

Dominik Kupisz

Karolina Krzak

Martyna Jachna

 KL.VII

Gabriela Pobiega

Julia Jabłońska

KL.VIII

Paulina Pietrzyk

Klaudia Sojka

Izabela Dybek

Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

autor: Kinga Maj

zdjęcia

01 lutego 2019 r.

EMILIA KRUPA - NAGRODZONA
W POWIATOWYM KONKURSIE NA ,,EKO- OZDOBĘ BOZONARODZENIOWĄ"
W RZĘDOWIE

 

Miło nam poinformować, iż uczennica kl.I Emilia Krupa została nagrodzona przez komisję konkursową w Rzędowie za wykonanie ,,Eko - ozdoby bożonarodzeniowej".
W ramach konkursu  do organizatora wpłynęło 131 prac z 20 placówek oświatowych. Komisja konkursowa podkreśla, że wybór najlepszych prac był naprawdę trudny. Dlatego tym bardziej gratulujemy Emilce tak dużego sukcesu.

autor: Kinga Maj

zdjęcia

01 lutgo 2019 r.

POWIATOWY DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGOW dniu 31 stycznia 2019 roku uczennice i uczniowie z klas V i VI  Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego w Kazimierzy Wielkiej. W turnieju o miejsce na podium walczyła  drużyna  dziewcząt. Uczennice: Martyna Jachna, Patrycja Perek, Lidia Kajfasz po ciężkich bojach turniej zakończyły zdobywając III miejsce.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


autor: Monika Kościółek

zdjęcia