MARZEC

22 marca 2019r. 

WYCIECZKA KL.8 DO MULTIKINA W KRAKOWIE

Dnia 22 marca 2019r. uczniowie klasy VIII wspólnie z wychowawcą i opiekunami wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu był seans filmowy w Multikinie. Opowieść „Kiedy się pojawiłaś” to historia o młodym pracowniku lotniska Calvinie, który musiał zmierzyć się ze swoimi lękami, gdy cierpiąca na nieuleczalną chorobę nastolatka poprosiła go o pomoc w spełnieniu rzeczy, które chciała zrobić przed śmiercią. Film ten niesamowicie wzruszył wszystkich uczniów. Pełna emocji i niesamowitych zwrotów akcji historia młodej dziewczyny cierpiącej na nowotwór wywołała poruszenie wśród młodzieży. Po zakończonym seansie łzy nadal cisnęły się do oczu uczestników wycieczki. Kolejnym punktem wyjazdu był posiłek w ulubionej restauracji młodzieżowej -McDonald’s. Następnie cała grupa udała się na zwiedzanie galerii „Serenada”, w której każdy uczestnik znalazł coś dla siebie. Zmęczeni, ale pełni wrażeń w drodze powrotnej do domu ósmoklasiści dyskutowali na temat poruszającego i niosącego głębokie przesłanie filmu.

autor: Małgorzata Żydowska

zdjęcia

21 marca 2019r.

 

TAK UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
IM. MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO W OPATOWCU
 WITALI
,, PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY"

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

            Czym powitać Cię Wiosenko,

             gdy zielona wracasz znów.

             Chyba tańcem i piosenką,

             bo to milsze jest od słów.

W  czwartek  21.03.2019r. uczniowie nasze szkoły   śpiewając piosenki, tanecznym krokiem rozpoczęli  uroczystość powitania  Wiosny. Barwnym korowodem od przedszkolaka , aż po ósmoklasistę pod czujnym okiem nauczycieli przemaszerowali ulicami Opatowca. Niosąc Marzanny, kolorowe balony oraz wymachując  wiosennymi ,,ekologicznymi” kwiatami przeszły nad Wisłę, gdzie dokonały osądu Zimy i powitały Panią Wiosnę przy dźwiękach radosnej muzyki.

 

 Po długim, głośnym od instrumentów spacerze z szerokim uśmiechem i nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna, dzieci powróciły do swojej szkoły, gdzie czekały na nie kolejne wiosenne niespodzianki.

autor: Kinga Maj

 

zdjęcia

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/witaj-wiosno-radosna-impreza-w-szkole-podstawowej-w-opatowcu-zdjecia/a

 

 

16 marca 2019 r. 

NATALIA WRÓBEL LAUREATKĄ OTWARTEJ SCENY

                                     16 marca odbyła się w Pińczowie kolejna edycja konkursu wokalnego Otwartej Sceny. W konkursie wzięło udział ponad 100  wykonawców  z województwa świętokrzyskiego. W tym roku naszą szkołę reprezentowała Natalia Wróbel, która w konkursie  wykonała  piosenkę  pt.„Ja chcę tylko śpiewać’ i otrzymała wyróżnienie. Uczennicę przygotował Wiesław Tomal.

autor: Wiesław Tomal

 

08 marca 2019 r. 

DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

 

W dniu 8 marca w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Kobiet.

Imprezę rozpoczęła pani dyrektor Elżbieta Szczęsna-Kusak, witając zaproszonych gości:  Sławomira Kowalczyka - Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec, Henryka Krycę - Przewodniczącego Rady Miejskiej w Opatowcu,  Annę Klimaszewską – Luty – skarbnika Miasta i Gminy Opatowiec, Michała Szczerbę – członka Zarządu Powiatu Kazimierskiego, Beatę Adamczyk – dyrektora Instytucji Kultury oraz całą społeczność szkoły – nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi i uczniów.

Po oficjalnym powitaniu głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec pan Sławomir Kowalczyk, który złożył życzenia wszystkim paniom oraz wręczył kwiaty na ręce pani dyrektor Elżbiety Szczęsnej-Kusak. Życzenia złożyli paniom również, wręczając kwiaty, panowie: Henryk Kryca - Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowcu oraz Michał Szczerba – członek Zarządu Powiatu Kazimierskiego.

Następnie uczniowie klasy 3 gimnazjum zaprosili zebranych na część artystyczną, którą rozpoczęli od skeczu przedstawiającego różne typy kobiet. W trakcie programu, zaprezentowali się również członkowie zespołu wokalnego: Nikola Kozioł, Bartek Nowak, Gabriela Popiel, Natalia Wróbel oraz zespół z klasy IV w składzie: Gabriela Popiel, Zuzanna Mysiak, Magda Pietrzyk, Julia Bąk i Wiktoria Siwiec. Na zakończenie uroczystości uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum obdarowali wszystkie panie żółtymi tulipanami – symbolami nadchodzącej wiosny.

zdjęcia